UWAGA

2014-12-12 15:57:18

OSTRZEŻENIE PRZED ZAKUPEM ORYGINAŁÓW KSIĘGI XIV-tej "Tytus uczniem"
 
Na rynku komiksowym pojawiły się zaginione oryginały księgi XIV 'Tytusa, Romka i A'Tomka'. Wystawiono je także na portalu Allegro, gdzie pojawiła się informacja jakoby Desa Unicum potwierdziła ich autentyczność. Sformułowanie to jest niezgodne z prawdą i zapewne miało na celu wprowadzenie w błąd użytkowników Allegro. Firma DESA Unicum wyciągnie prawne konsekwencje z tytułu używania oznaczenia "DESA Unicum" bez zgody firmy.
"Zaginione prace to oryginały rysunkowe z Księgi XIV-tej "Tytus uczniem" wydanej przez Młodzieżową Agencję Wydawniczą w roku 1980/84/89. Oryginały tej księgi: 65 stron, każda strona składająca się z rysunku na kartonie, odbitki na folii i kolorowanego temperami 'blaudruku'. W MAW-ie nie zwrócono mi oryginałów po wdrukowaniu książeczek, które ponoć zaginęły. Ówczesny dyrektor wydawnictwa nie miał jakoby możliwości płacenia ekwiwalentu i tak sprawa ucichła. Wydawnictwo Prószyński wznawiając księgę posłużyło się skanowaniem i poprawianiem elektronicznym księgi wydanej przez  MAW.
Być może Ci, którzy posiadają te oryginały nie są świadomi że przechowują rzeczy zaginione, ale chcę poinformować, że posiadanie, ukrywanie, handlowanie wymienionymi oryginałami  jest nielegalne. Wzywam posiadaczy do zwrotu bez poniesienia konsekwencji prawnych".
 
Henryk Jerzy Chmielewski, Warszawa 12.12.2014
 
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: 725 110 010

Powrót