O stronie

Strona ta powstała w 2007 roku. Została zainicjowana jako medium kontaktu Papcia Chmiela z fanami w związku z wydaniem drugiej części Jego autobiografii pt. „Tytus Zlustrowany” przez Jego przyjaciół z Opola i z biegiem czasu określana była w rozmowach z Mistrzem jako namiastka Jego wirtualnego muzeum.
Zawiera materiały wręczone osobiście Sekretarce Tytusa de Zoo lub przesłane Jej pocztą tradycyjną bądź elektroniczną przez Henryka Jerzego Chmielewskiego. Jest On autorem zamieszczonych tutaj tekstów tzn. własnego życiorysu (uzupełnionego po Jego odejściu przez Osobistą Sekretarkę Tytusa de Zoo), charakterystyki bohaterów swoich książeczek a przede wszystkim tekstów Agencji Hi-Hi (wspierany w ostatnich latach w ich redakcji przez Sekretarkę Tytusa, która występuje tu jako redaktor Alicja Wszystkowiem). Publikowane tu zdjęcia, zostały między innymi dostarczone przez Henryka Jerzego Chmielewskiego; w tym: zdjęcia Jego legitymacji, medali, orderów, plakatów, gobelinów i obrazów Jego autorstwa. Wyjątkiem jest dodanie w zakładce „Odznaczenia i Ordery Papcia Chmiela” pośmiertnego odznaczenia Papcia - Orderu Orła Białego (zdjęcia pochodzą ze strony Kancelarii Prezydenta RP). Henryk Jerzy Chmielewski jest również autorem zamieszczonego tu zestawienia przeprowadzonych z Nim wywiadów w czasopismach, ujętego w zakładce „Publikacje”.


Strona ta nie jest w żaden sposób powiązana z jakimkolwiek wydawnictwem współpracującym w przeszłości z Papciem.


Papcio Chmiel, dla którego zawsze niezmiernie ważny i bliski sercu był bezpośredni kontakt z fanami, zainicjował w 2008 roku utworzenie „Wielkiego Albumu Czytelników” i zaprosił wszystkich wielbicieli do nadsyłania swoich zdjęć. Jest to jedyne miejsce na stronie, które pozostanie aktywne. Resztę zatrzyma czas tak jak stanął on razem z Papciem.

Powrót