Agencja Hi:Hi donosi:

2016-10-19 09:12:28

Sprawa księgi XIV. Czy to nokaut?


Szanowni fani Tytusa! Chcemy podzielić się fantastyczną informacją! Otóż, pod okiem telewizyjnych kamer i radiowych mikrofonów dnia 24 października br. Wysoki Sąd obradujący w Legionowie, postanowił nie przychylić się do wniosku „aktualnych posiadaczy” oryginałów XIV księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka” o zasiedzenie tychże plansz, a tym samym uznał rację Papcia Chmiela! Ta dobra wiadomość oznacza, że oryginały powinny niebawem wrócić do właściciela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego. Co prawda, ze strony adwokata „posiadaczy” może jeszcze nastąpić apelacja, ale po tym co w mowie końcowej zaprezentował „nasz” adwokat Niezastąpiony Szanowny Pan Przemysław Zalasiński, "nokautując przeciwnika", nic już nie powinno się zmienić. Prawo staje więc słusznie po stronie artysty i jego własności. Można stwierdzić zatem, iż w tym przypadku prawo poszło w parze ze sprawiedliwością!


Chcielibyśmy podziękować mediom oraz fanom za przyjście na salę rozpraw i uczestniczenie w tej historycznej chwili. Tym, którzy byli i tym, którzy chcieli, a nie mogli (ale byli z nami duchem) – wielkie więc dzięki!!!


Wojtek Łowicki


Postscriptum


Szkoda tylko, że w ogóle musiało dojść do tej rozprawy, która trwając blisko dwa lata przyniosła wiele złych emocji, a niewątpliwie nadszarpnęła też zdrowie samego Papcia Chmiela. Trzeba pamiętać, że Papcio chciał przecież zakończyć całą aferę polubownie, prosząc już dawno temu owych panów o dobrowolne oddanie plansz. Gdyby tak się stało, panowie ci byliby uznani za sprawiedliwych bohaterów i może nawet cieszyliby się szacunkiem, bo oddaliby długo poszukiwane prace, które gdzieś przypadkiem znaleźli, ocalając tym samym sporą część narodowego dobra, bo komiks o przygodach TRiA jest takim dobrem niewątpliwie! Stało się jednak inaczej…
 Z OSTATNIEJ CHWILI!
Papcio ma połamany kręgosłup! Nie jedzie 24 października na rozprawę sądową w Legionowie
W SPRAWIE  PRZYWŁASZCZONYCH ORYGINAŁÓW KS.XIV “TYTUS UCZNIEM”/. W jego imieniu będzie występować adwokat ZPAP pan Przemysław Zalasiński
!!! CIE CHOROBA !!! 
Zamieszczamy dowód, rentgen kręgosłupa Papcia.
GONG! TRZECIA RUNDA!
 
24  PAŹDZIERNIKA roku pańskiego 2016
ODBĘDZIE SIĘ TRZECIE POSIEDZENIE  SĄDU W LEGIONOWIE W SPRAWIE ODZYSKANIA przez Papcia Chmiela PRZYWŁASZCZONYCH PRZEZ ZNANYCH SPRAWCÓW ORYGINAŁÓW ks. XIV “TYTUS UCZNIEM”. 
Módlcie się do świętego Tusza o sprawiedliwy wyrok.

 

CHCESZ WESPRZEĆ PAPCIA CHMIELA W STARCIU ???

Masz niepowtarzalną okazję! Przybądź na rozprawę 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.


Zbiża się termin ostatniej rozprawy, na której sąd ma ogłosić wynik postępowania: czy oryginalne plansze komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XIV" Henryka Jerzego Chmielewskiego trafią z powrotem do Papcia Chmiela, czy też zostaną w rękach aktualnych posiadaczy...?
Pikanterii (niestety) dodaje fakt, że prace te są bardzo wartościowe. Ich łączna wycena to kilkaset tysięcy PLN!

Rozprawa została wyznaczona na 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.
Papcio Chmiel, który będzie obecny, prosi wszystkich zainteresowanych, fanów, a także media o przyjście. Również bardzo gorąco prosimy powiadomić inne osoby, wszystkich znajomych, którzy chcą być świadkami tego historycznego wydarzenia.

 

Tu przypomnienie sprawy:
http://www.komiksisatyra.pl/archiwum/156

 

Tutaj przykład jak Papcio w charakterystyczny żartobliwy sposób opisuje ostanie posiedzenie sądu:
http://www.tytusromekiatomek.pl/tytus-aktualnosci-2-545-2.html

Powrót