Dziś 15 lipca Święto Henryków

2017-07-15 01:13:19

Dziś 15 lipca Święto Henryków  
   !!! VIVAT HENRYK II POBOŻNY !!!
!!! Niech zyje Henryk I Komiksowy !!!
 
 
 
 

    Z okazji imienin księcia HENRYKA II POBOŻNEGO  na zamku w POKUTABURG (już nie istnieje, bo nigdy go nie było), urządzono całotygodniowy ubaw połączony z tańcami i spożywaniem pieczonego na rożnie tura. Pito miody i poświęcone wody ze Zdroju Czystości i Miłości w Kropidłowie  Leśnym. Przybyli  liczni goście z innych Księstw i księża, niewidoczni na tanecznym obrazku, jako że osobom duchownym nie wypadało brać udziału w takich diabelskich podrygach. Papcio brał udział  tylko duchowo w całych  bezeceństwach, chociaż, że jego imieniny  wypadały w tym samym dniu co księcia Henryka II. 

     Zresztą Papcio uznaje tylko naturalny osobisty DZIEŃ URODZIN, a imieniny uważa sztucznie narzucone, przeważnie imion świętych. pochodzenia żydowskiego.

     Skąd się wzięło  imię Henryk ? Wielcy naukowcy, historycy,  poszukali, poszperali w starych archiwach i księgach Imion. I znaleźli; że imię Henryk pochodzi jakoby  ze staro-wysoko-niemieckiego, i składa się z dwóch elementów Haimi (, dom ,ojczyzna…) i Rihhi (potężny, bogaty, władca…i że następnie występowało już jako Heinricus, Heinrich. Imię przejęli z Niemiec nasi Piastowie i zaczęło wędrować po książętach jako Henryk.

     A dlaczego to książęce  imię otrzymał Papcio? W roku 1923 w dniu przyjścia na świat rodzicom Papcia spodobało się to imię znanych już wtedy osobistości, nosił je Henryk Dąbrowski – twórca  legionów z hymnu polskiego, Henryk Sienkiewicz pisarz, Henryk Siemiradzki artysta malarz… i tak dalej,  bo jako ludzie prości żyjący w zaborach, raczej o książętach Henrykach nie wiedzieli.

     Słusznie, Szympsia się zdenerwowała że jest  nieodpowiednio  ubrana na takie książęce przyjęcie. Czuła się jak dojarka. A jest społeczna zasada, że na każdą uroczystość trzeba dopasować swój wygląd. Do teatru ubieramy się inaczej, a na mecz piłki inaczej. Inteligentny Atomek zrozumiał to, i pragnął pospieszyć małżeństwu Zoowskim z pomocą.

 

Powrót