Aktualności

Agencja Hi - Hi donosi:
PAPCIO CHMIEL wraz z zespołem redakcyjnym życzy Wszystkim ZDROWYCH Świąt 2020, a podczas nich RADOSNEGO (i świadomego) DZIELENIA się tym co mamy najcenniejsze: swoją obecnością, swoim czasem, swoimi pasjami i talentami i swoją radością. 
 
 

Szanowni Czytelnicy!

PAPCIO KOMUNIKUJE, ŻE przysyłane do Papcia dotychczas prośby o autografy Papcio potraktował przychylnie i podpisał przed Gwiazdką, tak jak obiecał, zaś chłopcy z domu Wsparcia Powstańców Warszawskich zabrali je na Pocztę. Niestety zaczęły napływać nowe listy, w tym z różnych fundacji z prośbami o podpis na aukcje charytatywne.
Papcio komunikuje, ŻE JUŻ WIĘCEJ NIE PODPISUJE i odkłada listy do lamusa bez otwierania i bez SPRAWDZANIA CZY SĄ W NICH KORONAWIRUSY, bo jest bardzo słaby i nie ma sił czytać nawet własnych recept. Dodatkowo informuje, że AUTOGRAFY na zdjęciach były bezsensowne, bo nieczytelne.

WASZ PAPCIO CHMIEL


Agencja Hi-Hi donosi:
Wiadomość z ostatniej chwili! 
„TO MOŻE BYĆ MAŁO CIEKAWE DLA KOMIKSÓW, ALE LEPSZE DLA ŚWIATA” to świetny wywiad Wojtka Zaręby z synem naszego Papcia i inżynierem NASA, ARTUREM BARTKIEM CHMIELEWSKIM, który obecnie kieruje misją lądowania helikopterów na Marsie. „To miał być wywiad ze mną ale JEST PRAKTYCZNIE O TACIE” wyznał dziś syn - naukowiec.
 
 a informuje o tym z dumą i zaprasza do lektury 
Redaktor Agencji - Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

TYTUS, ROMEK i A’TOMEK W TORCIE

Oto Tort, który otrzymał Papcio w Dniu 97. Urodzin od Stowarzyszenia "SZPAK" - STOWARZYSZENIA ZACHOWANIA PAMIĘCI O ARMII KRAJOWEJ.
DZIĘKUJEMY. Jak zjemy, chyba futrem Tytusa się nie zatrujemy? - zażartował Papcio.
No i pojawił się dylemat ;) ... Czy Papcio ma zjeść własnych bohaterów? Z wrażenia Papcio oniemiał i nie zapisał dla potomnych nazwiska autora tortu.

 


 

o czym donosi łykając ślinkę
Redaktor Agencji
Alicja Wszystkowiem  


Agencja Hi - Hi donosi:

 U Papcia pojawili się dziś ZAMASKOWANI OBIADOCZYŃCY.

Pani MAGDA i Pan MARCIN przedstawiciele DOMU WSPARCIA dla POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH nie przyszli do głodomora z obiadem jak co dzień ....
Tym razem PRZYSZLI z ŻYCZENIAMI, BUKIETEM RÓŻ i OLBRZYMIM TORTEM. 
Niestety Papcio nie mógł ich w podzięce uściskać, ale zrobi to jak tylko skończy się epidemia Korony.
 
 
 
 
o czym donosi i serdecznie pozdrawia 
OBIADOCZYŃCÓW 
Redaktor Agencji
Alicja Wszystkowiem

Agencja Hi - Hi donosi:
PAPCIO NIE PRZYPUSZCZAŁ!
     że doczeka w dniu swoich 97. urodzin, życzeń osobiście złożonych przez Panie dyrektorki szkoły nr 87 im. 7pp AK  "GARŁUCH". 
     Życzenia zostały także zawarte w pięknej wypukłej laurce. Dodatkiem do życzeń było kilkadziesiąt portretów Tytusa w masce przeciw Koronawirusowi (a może i ZATRZYMUJĄCEJ PSIKUSY Tytusa), narysowanych przez uczniów szkoły w formacie A4
Papcio WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJE!

 

 
 
 
 
 
 
 
a donosi o tym z radością 
Redaktor Agencji
Alicja Wszystkowiem

Agencja Hi - Hi donosi:
Papcio obchodzi dziś swoje 97. urodziny ! 
  
 
Papcio DZIĘKUJE NAJSERDECZNIEJ WSZYSTKIM, którzy tak miło pamiętali o Jego 97. urodzinach.
Tych, którzy chcą przeżyć TEN DZIEŃ jeszcze raz zachęcam do lektury poniższych materiałów
 

Agencja Hi-Hi donosi:


 

Mimo trudnych okoliczności ... to jednak Wesołego Alleluja życzy Wam Wszystkim Papcio Chmiel. 


Z naszej strony dodamy, że Mistrz jest absolutnym wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Powoli zbliżają się Jego 97. urodziny, On zaś totalnie oddaje się chwili obecnej a wszystkie swe siły dedykuje pracy nad nowym Albumem Historycznym. Dodamy też, że zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu, a wspomagają Go dzielnie siły opiekujące się Warszawskimi Powstańcami za co tą drogą składa im gorące podziękowania. 

Agencja Hi-Hi donosi:

To jest  pracownia  Papcia  Chmiela - w formie rzeźby - wykonana przez czytelnika - pana Marka Kuźnickiego z Łodzi. Powstała już 2 lata temu, ale połamana odpczywała w szpitalu gdzie przyjaciel Papcia - chirurg Pan PETRO  włożył ją w łubki, wydobrzała  i znowu  możemy zaprezentować ją jak żywą.
Pan PETRO donosi, że Papcio jest wystrugany z drewna, stół też, Tytus jako istota modelowana przez Papcia przez te wszystkie lata wykonany jest z plasteliny :-) 
Na rzeźbie widnieje podpis: Anim Łódź

 


Walentynkowe pozdrowienia

Nasz Kochany Papcio przesyła Wam Walentynkowe pozdrowienia tuż przed ... jak to się wyraził średniowiecznymi postrzyżynami. Nie znamy jeszcze efektu postrzyżyn, ale Papciowi życzymy duuuuużo zdrowia i ciepłych Walentynek!

 

 


Agencja Hi-Hi donosi:

Z okazji ferii zimowych (13.01 – 23.02. 2020) Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu organizuje podziemne zwiedzanie tematyczne osadzone w świecie Tytusa, Romka i A’Tomka. Oferta realizowana będzie w Sztolni Królowa Luiza przez cały okres ferii, dzięki czemu skorzystać z niej mogą uczniowie z województwa śląskiego jak i pozostałych części Polski. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Papcia Chmiela.Nowy Rok
Nowy Rok kojarzy się wszystkim z POCZĄTKIEM. Sięgnijmy więc do początków !!!  /zainspirowani korespondencją Papcia z panem Jackiem z Bydgoszczy/.

 

Oto jak wyglądał PIERWSZY RYSUNEK PAPCIA opublikowany w czasopiśmie

 

"ŚWIAT PRZYGÓD" nr 65 z 1947r. /na stronie 8-ej/. Nosił tytuł "Wracamy z obozów".

 

Oto, co wspomina Papcio: 

„Zostałem zdemobilizowany  z OSA  w TORUNIU w sierpniu 1947 i wkrótce zamieszczono  /ten mój pierwszy w życiu wydrukowany rysunek/, a 1 września 1947 przyjęty zostałem, do gazety już o zmienionej nazwie na ŚWIAT  PRZYGÓD, to ja zmieniałem, kasowałem MYSZKĘ MIKI i rysowałem nowy tytuł  gazety”. „

 

W SZKOLE przezywano mnie KALIKATURA”. 


 

Szczęśliwych POCZĄTKÓW życzy Wam wszystkim PAPCIO CHMIEL

...

DNI PAPCIA CHMIELA, TYTUSA, ROMKA I A'TOMKA W INVERSO.PL!

POCZYTAJ CIEKAWOSTKI O TYTUSIE, POBIERZ DARMOWĄ GRĘ PLANSZOWĄ

I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ Z RABATAMI DO 50%! 

*lub do wyczerpania puli promocyjnej

ZAPRASZAMY NA STRONĘ: https://inverso.pl/tytus-romek-i-a-tomek


Agencja Hi-Hi donosi:
Uwaga! Plakaty, na których Papcio złożył autografy będą dostępne na Targach Książki w Warszawie!
Papcio, choć sam nie będzie uczestniczył w najbliższych targach (stadion 23-26 maja), nie zapomniał jednak o swoich entuzjastach. Przygotował nowe plakaty z okazji 75-lecia Powstania Warszawskiego i je osobiście podpisał. Niezła to gratka dla kolekcjonerów nie tylko ze względu na podpis Papcia ale również odświeżony przez Niego własny wizerunek. Papcio ma już na piersi order, który dostał w tym roku od Prezydenta RP (jest z niego wyraźnie dumny).
 
 

 

Jak zwykle na stoisku Prószyński Media będą sprzedawane wszystkie dzieła Papcia oraz powstańcze plakaty w rozmiarze 50 x 70. Będą też oferowane na stronie Wydawnictwa Prószyński. 

Zdrowych i wesołych Świąt!

 


 

Wesołych Świąt życzy Papcio Chmiel


Agencja Hi-Hi donosi:

Ogromnie miło nam poinformować, że 6 lutego 2019 przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili Papcia w Jego pracowni i wręczyli Mu medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zwróćcie uwagę na świeżuteńki rysunek, na którym Papcio uwiecznił się już odznaczony medalem!

a donosi o tym z dumą
Redaktor Agencji
mgr Alicja Wszystkowiem 

Autor zdjęć: 
Marcin Czapliński

Kancelaria Prezydenta RPWesołych Świąt

Stoi, stoi choinka
Świeczki palą się
A w serduszkach tak wesoło
Aż się śpiewać chce
(Grudniowy numer "Moja Ojczyzna" z 1969)

By w serduszkach było tak wesoło
życzy PAPCIO CHMIEL

 

 

 


Agencja HI:HI donosi

Nie tak dawno ktoś z Was zapytał co Tytus na powstanie Skweru Papcia Chmiela...
No właśnie! Co Tytus na to?
Otóż Tytus korzystając z pięknej słonecznej aury spakował się wczoraj, zabrał ze sobą swoją Osobistą Sekretarkę, zaprosił pana Leszka, który tworzy jego stronę internetową i udał się na wizję lokalną by OSOBIŚCIE rzeczony skwer obejrzeć. 
Jak widać na fotkach dobrze się bawił a czas umilali Mu uczniowie ze szkoły podstawowej nr 32, która znajduje się właściwie tuż tuż obok skweru. Skwer jest piękny, osłonięty rozłożystymi klonami z wygodnymi ławkami do poleżenia, opalania się i delektowania lodami. Można też zagrać w szachy albo pooglądać kwitnące krzewy. Przybywajcie !

 

     


A cóż to za stary Legionista???
To Papcio Chmiel tak się wystroił w czapkę marszałka Józefa Piłsudskiego na czas podpisywania nowego komiksowego albumu historycznego pt.
 

 
TYTUS, ROMEK i A'TOMEK OBCHODZĄ
 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani.
 
 
 
Papcio zaprasza na inaugurację dzieła i autografy do BookBook Księgarnia Hoża w Warszawie (ul. Hoża 29/31) w dniu 25 września 2018 o godzinie 18.
 


Uroczystość nadania imienia Papcia Chmiela jednej z sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

  


Agencja HI-HI donosi:

W internecie wrze! Czy projekt monumentu poświęconego ofiarom katastrofy to plagiat ???
W mediach społecznościowych zauważono, że przypomina on schody z XVIII Księgi przygód Tytusa, Romka i A'Tomka.
Redaktor naszej Agencji czem prędzej fruiting udała się do Papcia by podpytać Go co sądzi na ten temat.
"Jestem zaskoczony projektem pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - wyznał Papcio.
Zupełnie przypomina mój rysunek satyryczny z księgi XVIII str. 42 "Tytus plastykiem" wydanej w roku 1987 MAW 300 tys. /1990 WYD. KANT IMM 100 tys. / 1991 PRÓSZYŃSKI.100 tys.
Autor pomnika zapewne czytał Tytusy i bezwiednie zakodował Mu się w głowie mój rysunek schodów do nikąd. Otrzymałem ostatnio wiele fotografii projektu od moich czytelników. Obawiam się, że z powodu wielkiej popularności Tytusów, pomnik będzie kojarzony bardziej z satyrycznymi schodami Tytusa, niż z ofiarami smutnej katastrofy."

 

 a donosi o tym Redaktor Agencji - mgr Alicja Wszystkowiem
i wszystkich chętnych zaprasza do zapoznania się z poniższym materiałem
http://natemat.pl/229683,pomnik-ofiar-katastrofy-smolenskiej-narysowal-papcio-chmiel 


Agencja Hi-Hi donosi:

Znakomite wiadomości na Nowy Rok!

Ten kto ma szczęście mieszkać w pięknym Wrocławiu bądź w jego najbliższych okolicach będzie miał wkrótce niebywałą okazję by...

rozsiąść się we Wkrętaczu,

wsiąść na konia Rozalię

lub położyć się w Wannolocie.

Wystawa Świat "Tytusa, Romka i A'Tomka" Papcia Chmiela zostanie otwarta 6 stycznia i będzie można ją oglądać aż do 25 marca w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.
Wstęp jest bezpłatny
 
 
 
a donosi o tym z radością
Redaktor Agencji
mgr Alicja Wszystkowiem

Agencja Hi-Hi donosi:

   Od paru dni ukazuje się reklama towarów  MEDIA MARKT, do których jest podłączona kukiełka z literą “T”. Zapytałam więc Papcia czy to jest jego Tytus de Zoo i oto co odpowiedział:
   - Ten nieudacznik? Z klawiaturą fortepianową  zamiast zębów, bez brwi, gałek ocznych, z talerzami zamiast uszu i w nędznych trampkach? Bez czupryny? 
Owszem, wyraziłem zgodę jeśli sobie przypominam, na użycie moich bohaterów w reklamie TV ale ....  PRAWDZIWYCH TYTUSÓW z moich książeczek.
Tę kukiełkę narysował nieznany mi osobnik. I teraz wyszło na to, że ten rysunek "niby Tytusa" ośmiesza mnie. 
Kiedyś i ja nędznie rysowałem Tytusa i nawet przed 40 laty miał literkę “T” na   koszulce.
    Do tego napis w dymku ciut mi wzięty z Festiwalu filmów dla dzieci ZERO NUDY w Opolu, organizowanego przez firmę Vip Car, gdzie prawdziwy Tytus jest maskotką Festiwalu.

 

  Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem
 
 

TYTUS NA DZIKIM ZACHODZIE
ORYGINAŁY KSIĘGI IX
 “TYTUS NA DZIKIM ZACHODZIE”
!!!WRÓCIŁY DO PAPCIA!!!
Dzięki niezmordowanej walce prawnika pana Przemysława Zalasińskiego o wykrycie Nielegalnego Przywłaszczacza oryginałów, Pan Przywłaszczacz poddał się bez sądowej walki i grzecznie zwrócił całość, (w niezmienionym stanie), oryginałów księgi IX, zaginionych 7 lat temu po festiwalu filmów dla dzieci w Opolu.
 
 


Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta

Ta niecodzienna wystawa jest hołdem złożonym artyście i jednocześnie ucieleśnieniem marzeń tysięcy fanów, którzy dzięki niej mogli będą niemal dosłownie przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów.

 

15 września – 24 listopada 2017, EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3
Wernisaż wystawy 15 września o godz. 18.30

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie, czyli Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków. Wystawa jest hołdem złożonym artyście i jednocześnie ucieleśnieniem marzeń wielu tysięcy fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat niemal dosłownie. Takiej wystawy komiksu, o takiej skali, w historii polskiego muzealnictwa do tej pory nie było. Autorem oraz kuratorem wystawy jest Wojciech Łowicki.

 

Dla wielu tysięcy fanów będzie to powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi, jednakże w wymiarze 1:1. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych, m.in. konkurs wiedzy, szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami (zabawa w tworzenie scenariusza), podróż do wnętrza Ziemi (gra wideo), możliwość zrobienia pamiątkowych fotografii, duża dawka informacji na temat komiksu, bohaterów i autora, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie wybranych, najciekawszych przykładów, także oryginalnych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

 

Ideą główną ekspozycji będzie świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć (za pomocą programu – gry wideo) w podróży do wnętrza Ziemi.

 

Ekspozycja udostępniona dla publiczności wtorek–niedziela, godz. 10.00-18.00

Bilety wstępu (5 zł dla osób dorosłych i 2 zł dla dzieci) będzie można kupić na miejscu, bezpośrednio przed wejściem na wystawę.

15-17 września: na wystawę będzie ważny bilet na 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.


 

 
 

!! PAPCIO NIE ŚPI !!! +++ CZUWA HISTORYCZNIE +++
!!! PAPCIO NIE ŚPI !!!
+++ CZUWA HISTORYCZNIE +++
Rodzi się  nowy  album Papcia Chmiela.
Oto  już pierwsza strona, która zamieszczamy
         dzięki uprzejmości Mistrza.
 

Dziś 15 lipca Święto Henryków
Dziś 15 lipca Święto Henryków  
   !!! VIVAT HENRYK II POBOŻNY !!!
!!! Niech zyje Henryk I Komiksowy !!!
 
 
 
 

    Z okazji imienin księcia HENRYKA II POBOŻNEGO  na zamku w POKUTABURG (już nie istnieje, bo nigdy go nie było), urządzono całotygodniowy ubaw połączony z tańcami i spożywaniem pieczonego na rożnie tura. Pito miody i poświęcone wody ze Zdroju Czystości i Miłości w Kropidłowie  Leśnym. Przybyli  liczni goście z innych Księstw i księża, niewidoczni na tanecznym obrazku, jako że osobom duchownym nie wypadało brać udziału w takich diabelskich podrygach. Papcio brał udział  tylko duchowo w całych  bezeceństwach, chociaż, że jego imieniny  wypadały w tym samym dniu co księcia Henryka II. 

     Zresztą Papcio uznaje tylko naturalny osobisty DZIEŃ URODZIN, a imieniny uważa sztucznie narzucone, przeważnie imion świętych. pochodzenia żydowskiego.

     Skąd się wzięło  imię Henryk ? Wielcy naukowcy, historycy,  poszukali, poszperali w starych archiwach i księgach Imion. I znaleźli; że imię Henryk pochodzi jakoby  ze staro-wysoko-niemieckiego, i składa się z dwóch elementów Haimi (, dom ,ojczyzna…) i Rihhi (potężny, bogaty, władca…i że następnie występowało już jako Heinricus, Heinrich. Imię przejęli z Niemiec nasi Piastowie i zaczęło wędrować po książętach jako Henryk.

     A dlaczego to książęce  imię otrzymał Papcio? W roku 1923 w dniu przyjścia na świat rodzicom Papcia spodobało się to imię znanych już wtedy osobistości, nosił je Henryk Dąbrowski – twórca  legionów z hymnu polskiego, Henryk Sienkiewicz pisarz, Henryk Siemiradzki artysta malarz… i tak dalej,  bo jako ludzie prości żyjący w zaborach, raczej o książętach Henrykach nie wiedzieli.

     Słusznie, Szympsia się zdenerwowała że jest  nieodpowiednio  ubrana na takie książęce przyjęcie. Czuła się jak dojarka. A jest społeczna zasada, że na każdą uroczystość trzeba dopasować swój wygląd. Do teatru ubieramy się inaczej, a na mecz piłki inaczej. Inteligentny Atomek zrozumiał to, i pragnął pospieszyć małżeństwu Zoowskim z pomocą.

 

Jutro Henryka!

Jutro Henryka!  Imieniny Naszego Drogiego Papcia Chmiela. 
Nie ułożymy z pewnością piękniejszego bukietu niż On sam wykreował w 1999 roku w Kaliforni inspirowany kwiatami z ogrodu córki- Moniki Lehman. 
Publikujemy zdjęcie obrazu Papcia i składamy Mistrzowi Najserdeczniejsze życzenia zdrowia i miłego letniego wypoczynku. 

KALIFORNIA, 120 x 90 cm, Acrylic na płótnie z laserunkami olejnymi. Namalowany podczas pobytu Henryka Chmielewskiego w Pasadenie w 1999 roku.

 


.

Hawajka pozazdrościła Szympsi ślubu  z Tytusem  na Hawajach oglądając Ks XXV “Tytus sie żeni”

 


To już JUTRO!

Możecie zacząć rysować laurki, pisać życzenia, wić wianki, pisać wzruszające strofy ...
Wszystko przysyłajcie! 
Jesteśmy z Papciem w stałym kontakcie, więc SZANOWNY JUBILAT będzie informowany o wszystkim na bieżąco. 
Życzymy światowej pajęczynie by przetrwała jeszcze kolejne 6 lat ... bo o SETKĘ PAPCIA się NIE MARTWIMY. Nasz PAPCIO jest w doskonałej kondycji !!!

 


!!! 60 lecie urodzin Tytusa !!!
21 maja, niedziela, godz. 10-11 Stadion Narodowy  Warszawa
!!! 60 lecie urodzin Tytusa !!!
MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI 
stoisko wydawnictwa Prószyński i S-ki
!!!PAPCIO PODPISUJE komiksy i ALBUMY!!!
 
 

2 maja Święto Flagi


Tytus ! Gdzie Cię nie można znaleźć !!!

Anno Domini 2017


Wesołych Świąt


Agencja Hi:Hi

     W dniu 30 października 2016 roku Wielka Rada Republiki TRAPEZFIKU, pod przewodnictwem Pani Prezydent HOPSASA, nadała największemu placowi stolicy nazwę
 

 Plac Przemysława Zalasińskiego.

 Motywacja nazwy; W ten skromny sposób uczciliśmy na wieki wieków  imię człowieka, który jako honorowy adwokat Papcia Chmiela, a tym samym Tytusa, Romka i A'Tomka, wywalczył przed sądem przywłaszczone przez zachłannych osobników oryginały Księgi XIV TYTUS UCZNIEM.
 

Agencja Hi:Hi donosi:

Sprawa księgi XIV. Czy to nokaut?


Szanowni fani Tytusa! Chcemy podzielić się fantastyczną informacją! Otóż, pod okiem telewizyjnych kamer i radiowych mikrofonów dnia 24 października br. Wysoki Sąd obradujący w Legionowie, postanowił nie przychylić się do wniosku „aktualnych posiadaczy” oryginałów XIV księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka” o zasiedzenie tychże plansz, a tym samym uznał rację Papcia Chmiela! Ta dobra wiadomość oznacza, że oryginały powinny niebawem wrócić do właściciela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego. Co prawda, ze strony adwokata „posiadaczy” może jeszcze nastąpić apelacja, ale po tym co w mowie końcowej zaprezentował „nasz” adwokat Niezastąpiony Szanowny Pan Przemysław Zalasiński, "nokautując przeciwnika", nic już nie powinno się zmienić. Prawo staje więc słusznie po stronie artysty i jego własności. Można stwierdzić zatem, iż w tym przypadku prawo poszło w parze ze sprawiedliwością!


Chcielibyśmy podziękować mediom oraz fanom za przyjście na salę rozpraw i uczestniczenie w tej historycznej chwili. Tym, którzy byli i tym, którzy chcieli, a nie mogli (ale byli z nami duchem) – wielkie więc dzięki!!!


Wojtek Łowicki


Postscriptum


Szkoda tylko, że w ogóle musiało dojść do tej rozprawy, która trwając blisko dwa lata przyniosła wiele złych emocji, a niewątpliwie nadszarpnęła też zdrowie samego Papcia Chmiela. Trzeba pamiętać, że Papcio chciał przecież zakończyć całą aferę polubownie, prosząc już dawno temu owych panów o dobrowolne oddanie plansz. Gdyby tak się stało, panowie ci byliby uznani za sprawiedliwych bohaterów i może nawet cieszyliby się szacunkiem, bo oddaliby długo poszukiwane prace, które gdzieś przypadkiem znaleźli, ocalając tym samym sporą część narodowego dobra, bo komiks o przygodach TRiA jest takim dobrem niewątpliwie! Stało się jednak inaczej…
 Z OSTATNIEJ CHWILI!
Papcio ma połamany kręgosłup! Nie jedzie 24 października na rozprawę sądową w Legionowie
W SPRAWIE  PRZYWŁASZCZONYCH ORYGINAŁÓW KS.XIV “TYTUS UCZNIEM”/. W jego imieniu będzie występować adwokat ZPAP pan Przemysław Zalasiński
!!! CIE CHOROBA !!! 
Zamieszczamy dowód, rentgen kręgosłupa Papcia.
GONG! TRZECIA RUNDA!
 
24  PAŹDZIERNIKA roku pańskiego 2016
ODBĘDZIE SIĘ TRZECIE POSIEDZENIE  SĄDU W LEGIONOWIE W SPRAWIE ODZYSKANIA przez Papcia Chmiela PRZYWŁASZCZONYCH PRZEZ ZNANYCH SPRAWCÓW ORYGINAŁÓW ks. XIV “TYTUS UCZNIEM”. 
Módlcie się do świętego Tusza o sprawiedliwy wyrok.

 

CHCESZ WESPRZEĆ PAPCIA CHMIELA W STARCIU ???

Masz niepowtarzalną okazję! Przybądź na rozprawę 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.


Zbiża się termin ostatniej rozprawy, na której sąd ma ogłosić wynik postępowania: czy oryginalne plansze komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XIV" Henryka Jerzego Chmielewskiego trafią z powrotem do Papcia Chmiela, czy też zostaną w rękach aktualnych posiadaczy...?
Pikanterii (niestety) dodaje fakt, że prace te są bardzo wartościowe. Ich łączna wycena to kilkaset tysięcy PLN!

Rozprawa została wyznaczona na 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.
Papcio Chmiel, który będzie obecny, prosi wszystkich zainteresowanych, fanów, a także media o przyjście. Również bardzo gorąco prosimy powiadomić inne osoby, wszystkich znajomych, którzy chcą być świadkami tego historycznego wydarzenia.

 

Tu przypomnienie sprawy:
http://www.komiksisatyra.pl/archiwum/156

 

Tutaj przykład jak Papcio w charakterystyczny żartobliwy sposób opisuje ostanie posiedzenie sądu:
http://www.tytusromekiatomek.pl/tytus-aktualnosci-2-545-2.html


Agencja Hi:Hi donosi:
Największy Fan Tytusa
Jacek Lanski z Bydgoszczy odwiedził Pacia. 
Czy znacie większego?
 

Agencja Hi:Hi donosi:
??? Z CZEGO PAPCIO
TAKI ZADOWOLONY ???
 
Ano, bo już 13 października  2016 roku wszedł do sprze-
daży nowy, siódmy, historyczny album TYTUS ROMEK
A’TOMEK POZNAJĄ HISTORIĘ HYMNU POLSKI
z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani.
 

Agencja Hi:Hi
WALKA PAPCIA CHMIELA
 O ODZYSKANIE ORYGINAŁÓW KS. XIV TRWA!
 WYNIK DO PRZERWY JESIENNEJ 0:0
 
    26 WRZEŚNIA 2016 W SĄDZIE REJONOWYM W LEGIONOWIE 
stawili się Papcio Chmiel ze swoim adwokatem panem Przemysławem Z., strony Przywłaszczaczy Oryginałów ze swoimi adwokatami, oraz pan Wojciech Łowicki Wielki Fan Tytusa i Spółki, przyjaciel,obrońca i znawca  artkomixiarzy. Wygłosił on długie, druzgocące przemówienie w obronie poszkodowanego Tytusa. Nie stawiła się świadek przedstawicielka DESY pani Karolina Ł. zajęta hodowlą nowonarodzonego dziecięcia. Wysoki Sąd niepełni usatysfakcjonowany, zarządził dogrywkę bitwy na koniec października.
Drodzy FANI i FANIĄTKA trzymcie KCIUKI  za TYTUSA!

Agencja Hi:Hi
GONG! DRUGIE ZWARCIE!
      Ponieważ pierwsza rozprawa w sądzie ( w dniu 7 czerwca 2016 r.) o odzyskanie przywłaszczonych w marcu 1989 roku  (czyli jeszcze w czasach PRL-u) oryginałów Księgi XIV – “Tytus uczniem” przez znanych sprawców, nie dała konkretnych wyników, czyli zwrotu rysunków prawomocnemu właścicielowi Henrykowi Chmielewskiemu – Papciowi Chmielowi, sąd zarządził drugą  rundę rozprawy ”O ZASIEDZENIE” z  powołaniem świadków.
      Sąd Rejonowy w Legionowie i Wydział Cywilny Sobieskiego 47 wzywa Pana H.Chmielewskiego na rozprawę dnia 26 września 2016 roku o godz.10:00 w sali 6.
      TYTUS, CIESZ SIĘ, ROBISZ SIĘ SŁAWNY NAWET W SĄDACH!

1 VIII - 1944-2016

 

 

Z okazji 72. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, art. grafik Henryk Chmielewski (l.93), czyli Papcio Chmiel. namalował  ten rocznicowy plakat. Papcio, wystąpił do walki w dniu 1 sierpnia, jako żołnierz  st. strzelec podchor. 7 pułku piechoty Armii Krajowej  psed. “Jupiter” w ataku na lotnisko Okęcie. Tytus, Romek  narysowani w powstańczym uzbrojeniu, (Tytus z procą he,he!), a Atomek jako harcerz  - listonosz  powstańczej poczty. Papcio z Warszawskim Krzyżem Powstańczym dumnie przypiętym na piersiach obok Komandorskiego Krzyża Odrodzenia Polski. Narysował siebie współcześnie z długimi włosami i brodowąsem, jakich w on czas nie hodował.
Drukujcie sobie na pamiątkę dla wnuczków,ten plakacik, który w oryginale  jest 70 X 100 cm i cieszcie się, ze nie ma dzisiaj drugiego Powstania.

 
Papcio Chmiel

I TY WYŁADNIEJESZ JAK TE DZIEWCZYNY, KIEDY PRZECZYTASZ TĘ AUTOBIOGRAFIĘ PAPCIA!


Z CZEGO TE DZIEWCZYNY TAKIE ZADOWOLONE? BO PRZECZYTAŁY “TYTUSA ZLUSTROWANEGO” , A TERAZ CZYTAJĄ POKOLOROWANĄ i ODŚWIEŻONĄ JEGO WERSJĘ pt. “ŻYWOT CZŁEKA ZMAŁPIONEGO" 


93 urodziny Papcia
Jak wiadomo Papcio świętował ... bo miał co świętować ... nie każdy potrafi świętować swoje 93. urodziny z przytupem ! Internauci prześcigiwali się wysyłaniu serdeczności ...
a Papcio spokojnie i z zadowoleniem patrzył jak nowe pokolenie artystów rośnie ...

Następnych 93 lat Papciu !

 
 
Rys. Franuś Wiśniewski z Żychlina l. 8

ŻYWOT CZŁEKA ZMAŁPIONEGO
PAPCIO PODPISUJE NOWE DZIEŁO
              ŻYWOT CZŁEKA ZMAŁPIONEGO
           na Stadionie Narodowym 22 maja o godz 11-12 
w stoisku wydawnictwa Prószyński-Media
 
 

Agencja HI-HI donosi:
NIEZWYKŁE SPOTKANIE PO 40 LATACH
 
W Muzeum Karykatury  na wystawie “PAPCIO CHMIEL I PODOPIECZNI”, w czasie podpisywania autografów podchodzi do Papcia  czytelnik (l.37) i pokazuje gazetę Świata Młodych z dnia 6 marca 1976 roku. Na fotografii  Papcio przebrany za kobietę “pracującą” pcha wózek z dwuletnim berbeciem. 
   - Papciu, to jestem ja – Wojtek Tylbor Kubrakiewicz. To mnie Papcio wypożyczył od mamy do tego zdjęcia 40 lat temu.
   Ale to jeszcze nie koniec sensacji! Wojtek - chyba raczej pan Wojciech - odsłania  prawe ramię  z pięknym tatuażem. I tu zaskoczenie. Rysunek przedstawia Tytusa, Romka i A’tomka w Mielolocie z okładki Ks. X.
 
 
 
red. mgr Alicja Wszystkowiem

Agencja HI-HI donosi:Agencja HI-HI donosi:
OSTATNI TYDZIEŃ OBEJRZENIA
        PRZEDŚMIERTNEJ
WYSTAWY komiksowej PAPCIA CHMIELA!
MUZEUM KARYKATURY uL. KOZIA  - WARSZAWA
 
(W gablocie leży reklamowo ZLUSTROWANY)
 


Agencja HI-HI donosi:


Agencja HI-HI donosi

TO JESZCZE
NIE KONIEC!


Agencja HI-HI donosi: Na końcu pierwszego wydania tej książki, pod tytułem TYTUS ZLUSTROWANY, wydanej przez MDK w Opolu w roku 2006, jest zdjęcie na którym Papcio Chmiel, siedzi na własnym, marmurowym sarkofagu i czeka na rychły zgon.
Jest rok 2016, a Papcio dalej czeka, ale już nie na swoją śmierć, a na wydanie kolejnych „tytusowych” dzieł.
 

Po wydrukowaniu 31 zeszytowych komiksów, (1966-2008), zeszytu EPITAFIA I MOWY POGRZEBOWE, napisanych przez fanów (wydane dla ułatwienia tym, którzy przyjdą na pogrzeb), Papcio postanowił „sportowym rzutem na taśmę” zakończyć swoją komiksową działalność albumem pt. „Tytus, Romek i A’tomek jako warszawscy powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”.
 

Przez całe wieki rysowania ksiąg komiksowych, których głównym kredo było „Uczłowieczanie Tytusa przez…” za Papciem chodził ten powstaniowy temat. Nie dziwota, jako byłego uczestnika powstania - żołnierza 7p.p. AK „Garłuch”. Ale jak umiejscowić wesołego szympansa w świecie martyrologii, ginących ludzi i walących się domów. Co powiedzą na to koledzy kombatanci? Zresztą w PRL, to był temat tabu, a i sami powstańcy taką biografią się nie chwalili. Wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło uczcić ostatnie dzieło Papcia, albumem wydrukowanym z niezwykła urodą poligraficzną, wydaniem wielkoformatowym w twardych, okładkach i błyszczących jednostronnie drukowanych stronach.
 

Po ukazaniu się albumu, (w roku 2009) szczęśliwy Papcio, nagle nabrał nowych sił twórczych i fizycznych, wyskoczył ze szpitala w radosnych podskokach, a potknąwszy się o kroplówkę o mało nie rozbił nowej weny.

Przez następne lata, jako zdrów i sprawdzony przez psychologów i psychiatrów na umyśle, co rok machał artysta nowy album, nabierając Wyd. Prószyński i S-ka na drukowanie. Tym razem uczłowieczając Tytusa przez historię Polski. A to Tytus walczy w Bitwie Warszawskiej 1920 roku, a to w bitwie pod Grunwaldem, a to pomaga Sobieskiemu zdobywać Wiedeń, a nawet jest z Kościuszką, kiedy generał walczy w Stanach Zjednoczonych w uzyskaniu
wolności.
 

W roku 2016, Wrocław zostaje mianowany Stolicą Kultury Europejskiej. Oczywiście, nie powinno zabraknąć we Wrocławiu Tytusa, Romka i A’tomka. Zostają rycerzami Bolesława Krzywoustego i dzielnie walczą o przywrócenie polskości tych Ziem. Przy okazji Tytus i czytelnicy uczą się jak powstał rodowód nazwy miasta.

Po ukończeniu wrocławskiego albumu - już, już -, miał zacząć artysta z rozpędu następny album, o treści historycznej. (bo kto liznął choć trochę historii Polski, wie że wojen i pięknych bitew starczyłoby dla Tytusa na kilkadziesiąt albumów).
 

Gdy nagle Papcio zobaczył w Internecie nowy elementarz dla pierwszoklasistów wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspaniały pedagogicznie i rysunkowo, ale smutny. O nie! Zawołał artysta. To nie dla Tytusa! Papcio wziął się w garść, chociaż nie był pedagogiem, ani polonistą, ani nawet specjalistą od stawiania przecinków i przez cały 2014 rok stworzył w formie komiksowej, nowy elementarz dla analfabetów pod nazwą ELEMELEMENTARZ.
Z przepracowania Papcio trochę się zachwiał na zdrowiu. „Starość – nie radość” - przypomniał Tytus. Udał się więc staruszek do medyków. (chociaż babcia - świeć Panie Boże nad jej duszą - /1850-1939/, zawsze uczyła, że lepiej chodzić do „zamawiaczki – znachorki, od uroku”. Taniej. Nie ma zapisów, kolejek i leki darmowe, co łaska; Jajko, lub całego kogutka.
 

- Lewe oko nie pracuje, ale prawe starczy na jeszcze jakieś 20 albumów. Powiedział profesor Wydziału Okulistyki, dr Dariusz Kęcik. Po wielkim badaniu oczu Papcia.
- Serce Papcia pracuje w normie wieku, jak na 93 lata. Ręka nie zadrży , przez jeszcze jakieś 30 albumów. Stwierdziła pani Irena Sąpolińska dr rodzinny Papcia.
Skoro tak, Papcio zakasał rękawy(?) i zaczął tworzyć album pod nazwą „TYTUS, ROMEK I A’TOMEK POZNAJĄ HISTORIĘ HYMNU POLSKI, Z WYOBRAŹNI PAPCIA CHMIELA NARYSOWANI”.
 

7 grudnia 2015 roku MUZEUM KARYKATURY w Warszawie uczciło zbratanie się z GALERIĄ KOMIKSU wielką wystawą
 

„PAPCIO CHMIEL I JEGO PODOPIECZNI”.
 

ALE TO TYLKO DZIĘKI MNIE, PAPCIO DOCZEKAŁ TAKICH ZAZA…SZCZY…SZCZYTÓW! OGŁOSIŁ ŚWIATU TYTUS.


Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 


POWSTANIE I PRZYWŁASZCZENIE ORYGINAŁÓW

POWSTANIE I PRZYWŁASZCZENIE ORYGINAŁÓW
KS.XIV TYTUS UCZNIEM

H.Chmielewski – Papcio Chmiel

W dniu 1 września 1947 r. po demobilizacji z wojska, zacząłem pracować jako grafik w redakcji "Świat Przygód" przekształconej w "Świat Młodych". Od 22 .10.1957 zacząłem rysować komiks czarno-biały pt. Tytus,Romek i A'tomek. Od roku 1967 wydawałem komiks w formie książeczek, co rok jeden zeszyt numerowane w kolejności.
W roku 1979 narysowałem księgę XIV. Ze względu na ówczesną technikę druku sposób przygotowana do druku był następujący:

 1. Scenariusz zatwierdzany przez nacz. red. Jerzego Majka i odpowiednie władze. W tym wypadku przez Ministerstwo Oświaty.
 2. Rysunek ołówkiem i teksty w dymkach sprawdzane przez polonistkęKrystynę Barchańską i kierowniczkę działu literatury Basię Tylicką.
 3. Rysunki czarne tuszem w formacie A3 i posyłane do drukarni, która fotografowała je na folii / w negatywie > pozytywie/.
 4. Z folii drukowano na offsecie blaudruki, które ja kolorowałem, przykładając co rusz, folię dla sprawdzenia pokrycia. RYSOWANIE 64 strony + okładki TRWAŁO CAŁY ROK.
 5. Pokolorowane blaudruki z folią powtórnie posyłane do drukarni, która po przydziale papieru przystępowała do druku.
 6. Kolportażem po całej Polsce zajmował się "RUCH".

Rok 1980 wyd.1 nakład 150 000.
Rok 1984 wyd. 2 nakład 300 000.
Rok 1989 wyd. 3 nakład 300 000.

Na moje honoraria wysokość nakładu nie miała wpływu, ponieważ miałem płacone wg tabeli grafiki Ministerstwa Kultury . Mały rys. 30 zł, większy 45 zł i itd.

 

ZAGINIĘCIE ORYGINAŁÓW

30 marca 1989 roku dostałem zawiadomienie od sekretarza MłodzieżowejAgencji Wydawniczej Elżbiety Janicy /załącznik/ o rozpowszechnianiu dzieła. Zwróciłem się o zwrot oryginałów. Obiecano szukać i "jak tylko znajdą to mi przyniosą". Szukanie trwało bez końca, a dyr.wydaw. Zygmunt Konopka tłumaczył, że właśnie MAW jest w likwidacji, PZPR się rozpada i w tym bałaganie wszystko ginie, i jest rozkładane, ale szukamy i jak znajdziemy, to zaraz zwrócimy. Wspomniałem wtedy o rekompensacie, ale dyrektor tłumaczył, że konta polikwidowane i nie wiadomo, kto miałby płacić. Musiałem się pogodzić z utratą oryginałów.

 

AŻ TU NAGLE 18 LISTOPADA 2O14!!!

Zgłosili się dwaj osobnicy ( był to jak ujawniła policja Paweł Kosiński i Mariusz Nowak) do Desa Unicum w W-Wie do p. Karoliny Łuźniak, z propozycją sprzedaży oryginałów Księgi 14 "Tytus uczniem" 64 strony /rysunek - folia – kolorowe blaudruki/. ZA 300 TYIĘCY ZŁ! Byłem niezmiennie wzruszony i szczęśliwy, że po 26 latach odnalazła się moja praca. Niestety nie byli to ludzie, którzy by zwrócili oryginały książki za jakieś "znaleźne", czy inne zadość uczynienie.
Pani Łuźniak nie chciała mnie ujawnić nazwisk tych ludzi, wobec tegozmuszony byłem oddać sprawę do policji, prosząc o pomoc prawną prawnika Wyd. Prószyński Media.
RównoKotwicacześnie p. Wojciech Łowicki, znawca komiksów i kurator wystaw z Torunia, odkrył pod koniec listopada na Allegro i w antykwariatach,wystawione do sprzedaży pojedyncze luźne strony oryginałów z Ks. XIV, za wysokie ceny. Na przykład strona 59, tylko czarna kreska 2600 zł, i itd./Odbitki ksero do wglądu/ po jego zawiadomieniu, że oryginały są kradzione, wszyscy wystawcy, antykwariusze, wycofali je z handlu.
Sprawa potoczyła się drogą prawną. Bezczelni "przywłaszczacze" oryginałów wzięli adwokata, radcę prawnego p. Ewelinę Śwircz z Warszawy, 01-869, ul.Marymoncka 14 lok.10, która ma im pomóc w zdobyciu WIELKIEJ KASY przez wykombinowaną formalność prawną "PRZEZ ZASIEDZENIE".Byłem w tym czasie już bardzo znany, popularny, miałem spotkania w szkołach i na różnych kiermaszach "DNI KSIĄŻKI I OŚWIATY" po całej Polsce. Nawet córka Prez. Lecha Kaczyńskiego nazwała swego pieska szkockiego teriera TYTUS. Premier Jarosław Kaczyński przysłał mi list pochwalno-gratulacyjny za albumy historyczne. Jedynie panowie "PRZYWŁASZCZACZE" nie wiedzieli, nie słyszeli o Papciu i czyhali na moją śmierć, 26 lat, aby sprzedać nie swój dorobek życia i załapać nielegalnie niezły szmal. Otrzymałem ORDER UŚMIECHU, ZŁOTY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA KULTURY "Gloria Artis" – KRZYŻ KOMANDORSKI ODRODZENIA POLSKI, WARSZAWSKI KRZYŻ POWSTAŃCZY. A teraz otrzymałem za to perypetie prawne, sądowe…
 

Henryk Chmielewski Warszawa,19 listopada 2015


Agencja Hi-Hi donosi

Z okazji 60 rocznicy otwarcia Pałacu Kultury i Nauki publikujemy fragment książki pt. TYTUS ZLUSTROWANY. Autor H Chmielewski (Papcio Chmiel) Wydanej przez MDK Opole 2006.
 

Pobierz fragment książki »


V Festiwal Komiksów Historycznych 13 czerwca 2015 IPN

13 czerwca 2015 r. już po raz piąty w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki - Przystanek Historia - odbył się Festiwal Komiksów Historycznych, który
tradycyjnie już otworzył .... nie kto inny jak Papcio Chmiel.
Można było popodziwiać "na żywo" oryginalne plansze z jego najnowszej książki „Elemelementarz” , a laureaci III edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” zaczęli w tym dniu cieszyć się swoimi nagrodami.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !


Zapraszam do galerii zdjęć »

Redaktor Agencji
Alicja Wszystkowiem 


Obchody 92 urodzin Papcia w Szkole Podstawowej Nr 87 w Warszawie

Galeria zdjęć


Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z obchodów 92 Urodzin Papcia w Szkole Podstawowej Nr 87 w Warszawie i uroczyste odsłonięcie muralu z Tytusem.


Galeria zdjęć »


7 czerwca zbliża się wielkimi krokami ...


 

Kto żyw piecze torty, rysuje laurki, biegnie do fryzjera ... lub składa Papciowi życzenia urodzinowe na Facebooku ... Szukaj : Tytus Romek i A'Tomek.pl


Agencja Hi-Hi donosi
Pan Grzegorz Bilski, prezes firmy “24 Godziny” zbudował latający DRON w kształcie znanego WANNOLOTU. Tytus,Romek i Atomek zajęli miejsca. Próby latania wypadły pomyślnie. Publiczny pokaz lotu JEST PROJEKTOWANY  na terenie Szkoły im 7 pp, AK “GARŁUCH” na Okęciu, w dniu 8 czerwca, w czasie imprezy urodzinowej Papcia Chmiela. Na zdjęciu Papcio i konstruktor trzymają czterośmigłowy DRON, gotowy do lotu.
 
 
 
red. Alicja Wszystkowiem

Agencja Hi-Hi donosi

Dnia 14 maja w restauracji warszawskiej o dziwnej nazwie dla polskich uszu “Beathaus Restaurant & Wine Lounge”  odbył się bankiet dla 250 osób z okazji jubileuszu 25-lecia wydawnictwa Prószyński i S-ka. Honorowym gościem był Henryk Chmielewski /Papcio Chmiel/, od którego w roku 1990 wydawnictwo zaczęło istnieć, drukując XVIII i XIX Księgę przygód Tytusa, Romka i A’tomka, aż do dzisiaj.  Mieczysław Prószyński przybył na otwarcie, wprost z nieba skacząc z samolotu na spadochronie. Po licznych atrakcjach, nasi bohaterowi zostali obdarzeni pudełkami zawierającymi pyszne babeczki, co pokazuje zdjęcie.

 


 red.mgr Alicja Wszystkowiem


ELEMELEMENTARZ

NOWE DZIEŁO PAPCIA
  !!! JUŻ W SPRZEDAŻY !!!

TYTUS UCZY REKLAMOWAĆ TOWAR!

TYTUS UCZY REKLAMOWAĆ TOWAR!
Czyli historia w 0śmiu Odsłonach na zamówienie 
BIURA REKLAMY TVP
 
 

Papcio jak żywy!

Papcio jak żywy! Siedzi przy rysownicy i medytuje, co by tu narysować, żeby zostać sławnym? Ten niezwykły prezent otrzymał Papcio od Fana Tytusów, artysty rzeźbiarza Marcina Wojtasia z Lublina. Czy rozpoznasz, że artyście za natchnienie do dzieła posłużył kadr z księgi pierwszej? 


SENSACYJNE ODKRYCIE
redaktor Alicji Wszystkowiem!
 
Grzebiąc w archiwach Papcia Chmiela kol. red. Alicja, dokopała się genialnych rysunków “Tytus biznesmenem”. Plansze w oryginale w formacie A3 trochę przykurzone, tać mają 10 lat, pozwalamy sobie -mimo to - ujawnić je publiczne, reprodukując co parę dni jedną z nich.
 
 
 

PLANSZA NR 17
 

Agencja HI-HI donosi:

Dnia 25.09.1994 gazeta SUPER EXPRESS na stronie 7 zamieściła wywiad z Papciem Pani red. Aldony Toczek. Na wielkiej rozkładówce pisma okraszono tekst komiksem Papcia. Gazeta była czarno – biała więc – niestety – i Tytus ujrzał światło dzienne na czarno. Teraz, TY DOSTOJNY, ODWAŻNY CZYTELNIKU MOŻESZ BŁYSNĄĆ TALENTEM, DZIEŁO powiększyć,
 

WYDRUKOWAĆ I POKOLOROWAĆ.
 

Jeśli komuś się to uda, NIECH PRZYŚLE komiks na adres agencji: adres w załadce KONTAKT, zamieścimy na stronie już kolorowego Tytusa, podpiszemy nazwiskiem autora, które poprzedzimy zaszczytnym tytułem MISTRZA KOLORU.

 

 

red. mgr Alicja Wszystkowiem


TO PAPCIO POPIJA PRZED RYSOWANIEM HERBATKĘ NA SMYCZY?

Nikt mnie nie pytał, czy piję herbatkę Liptona, ani czy pozwalam zamieszczać taką reklamę bez honorarium. To już spada sprzedaż tej herbatki na smyczy, że aż trzeba posłużyć się słynnym Tytusem dla ratowania firmy?

 


ELEMELEMENTARZ GOTOWY!

AGENCJA HI-HI donosi: Warszawa, 06.01.2015. Z dziennikarską satysfakcją komunikujemy, że Papcio Chmiel ukończył swoje najnowsze dzieło p.n. ELEMELEMENTARZ
i przedłożył do Wydawnictwa Prószyński Media z propozycją wydrukowania. Na zdjęciu obok widzimy uczennicę drugiej klasy, Ewę Kiliańczyk, lat 7, ze Szkoły Podstawowej Nr 29 w Warszawie, która na prośbę Papcia, jako pierwszy czytelnik, testuje utwór pod kątem wartości obrazkowej i pedagogicznej.

 

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


UWAGA
OSTRZEŻENIE PRZED ZAKUPEM ORYGINAŁÓW KSIĘGI XIV-tej "Tytus uczniem"
 
Na rynku komiksowym pojawiły się zaginione oryginały księgi XIV 'Tytusa, Romka i A'Tomka'. Wystawiono je także na portalu Allegro, gdzie pojawiła się informacja jakoby Desa Unicum potwierdziła ich autentyczność. Sformułowanie to jest niezgodne z prawdą i zapewne miało na celu wprowadzenie w błąd użytkowników Allegro. Firma DESA Unicum wyciągnie prawne konsekwencje z tytułu używania oznaczenia "DESA Unicum" bez zgody firmy.
"Zaginione prace to oryginały rysunkowe z Księgi XIV-tej "Tytus uczniem" wydanej przez Młodzieżową Agencję Wydawniczą w roku 1980/84/89. Oryginały tej księgi: 65 stron, każda strona składająca się z rysunku na kartonie, odbitki na folii i kolorowanego temperami 'blaudruku'. W MAW-ie nie zwrócono mi oryginałów po wdrukowaniu książeczek, które ponoć zaginęły. Ówczesny dyrektor wydawnictwa nie miał jakoby możliwości płacenia ekwiwalentu i tak sprawa ucichła. Wydawnictwo Prószyński wznawiając księgę posłużyło się skanowaniem i poprawianiem elektronicznym księgi wydanej przez  MAW.
Być może Ci, którzy posiadają te oryginały nie są świadomi że przechowują rzeczy zaginione, ale chcę poinformować, że posiadanie, ukrywanie, handlowanie wymienionymi oryginałami  jest nielegalne. Wzywam posiadaczy do zwrotu bez poniesienia konsekwencji prawnych".
 
Henryk Jerzy Chmielewski, Warszawa 12.12.2014
 
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: 725 110 010

Agencja Hi - Hi donosi:


 

 

Tytus de Zoo i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapraszają do udziału w II edycji akcji MAMY NIEPODLEGŁĄ! 2014
Na jednej z zaprojektowanych specjalnie na tę okazję kartek … do świętowania Narodowego Święta Niepodległości zaprasza Tytus wraz z kolegami.
Wyślij e-kartkę korzystając z linku http://mamyniepodlegla.najlepszemedia.pl/

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Komunikat specjalny od PAPCIA CHMIELA

Niniejszym z przykrością zawiadamiam, że od 1 listopada 2014 roku przestaję odpowiadać na mejle, w tym różnego rodzaju prośby o autografy, rysunki, wywiady i spotkania itp. Z góry dziękuję za różnego rodzaju prezenty i życzenia. Powodem decyzji jest psychologiczna zapaść w okolicach piątej klepki, z czym wiąże się zanik bieżącej pamięci, nie trafianie palcami w klawiaturę, koszmary nocne, kiedy wydaje mi się, że wszyscy moi czytelnicy są inteligentni i kulturalni.

Komunikat ważny do maja 2015 roku, gdy na Targach Książki planuję podpisywanie nowego dzieła ELEMELENTARZA, jeśli tego dokonam, a św. Printer Media przyjmie do druku.
 

Życzę Wesołych Świąt z okazji urodzenia Małego Izraelitki, Bombkowych Chojarków, Zimnych Ogni i Nowego Roku 2015,
wśród przyjaznych, miłych osób.

Papcio Chmiel – Warszawa 30 października 2014


Agencja Hi - Hi donosi:

Uwaga Premiera ! „Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą”
 

12 października 2014 godz. 12:00 Teatr Kamienica w Warszawie
 

Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa … tak resztę już znacie …
 

Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą” jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi. Czas trwania ok. 1h 30 min z przerwą. Wiek: 5+

 


A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi - Hi donosi:

Ukoronowaniem uroczystych obchodów jubileuszu 55-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 87 im. 7 p.p. AK “Garłuch” w Warszawie, było przedstawienie oparte na komiksowych przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka rozgrywających się w Warszawie.
Na zdjęciu uczniowie, którzy odgrywali postaci Tytusa, Romka i A’Tomka. W Papcia wcielił się starszy kolega, absolwent szkoły, stąd spod wąsów Papcia prześwituje jego czarna broda ...


Zdjęcia rodzinne bohaterów razem z panią Dyrektor Szkoły Iwoną Krupińską oraz z gronem pedagogicznym uświetnił sam Papcio Chmiel.
Więcej znakomitych zdjęć wraz z opisem uroczystości znajdziecie na stronie Szkoły http://sp.nasza87.pl/55-lat-minelo/#more-6054
 

Postać Tytusa pojawia się także w Hymnie Szkoły ... nie możemy go w tej chwili zaśpiewać :) ale tekst do wyrecytowania znajdziecie TUTAJ
a melodię na stronie Szkoły tutaj: http://sp.nasza87.pl/hymn-szkoly/


A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi - Hi donosi:

Nowe Literacko - Rysunkowe dzieło Papcia Chmiela z okazji pięknej rocznicy 55-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch".
Uroczysty apel 26 września o godz.11.00

Baczność !!!

 


Agencja Hi - Hi donosi:

Wiadomość z ostatniej chwili !
Dowiedzieliśmy się, że TEATR KAMIENICA www.teatrkamienica.pl w ramach projektu Mała Kamienica już 12 października 2014 będzie miejscem uroczystej premiery przedstawienia pt. „Tytus, Romek i A’tomek czyli jak zostać artystą”.
Adaptacja i reżyseria: Katarzyna Taracińska- Badura.
Wystąpią :Tytus - Rafał Szałajko,
oraz: Katarzyna Taracińska - Badura, Bartosz Adamczyk, Maciej Makowski , Łukasz Matecki
Oficjalny plakat spektaklu jest jeszcze w trakcie realizacji. Na premierę czekamy z niecierpliwością !

 

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi - Hi donosi:

Tytusa mamy w mowie … w myśli … w sercu … czasem na ślubnym kobiercu …
czasem w kołysce …

a Adam Grzanka z Krakowa
(satyryk, aktor kabaretowy, konferansjer, muzyk)

- reżyser przedstawienia „Ychu-Dychu, czyli Tytus, Romek i A'Tomek” ma takiego oto Tytusa!

 

 

Podziwiamy!!!


Agencja Hi - Hi donosi:

UWAGA!!! WIELKIE UROCZYSTOŚCI już w toku
70. rocznica wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 

 

W dniu 23 lipca 2014 r. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski wraz z Sekretarzem Związku Powstańców Warszawskich Zbigniewem Galperynem uhonorował pamiątkowym medalem i dyplomem uznania uczestnika Powstania Warszawskiego Papcia Chmiela (pseudonim powstańczy „Jupiter”). SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
i przedstawiamy program obchodów na kolejne dni:
28 lipca (poniedziałek) godz. 11.00 Papcio Chmiel odwiedzi wystawę plenerową „Powstańcy 1944/70/2014”. Projekt pod opieką artystyczną Wojtka Wieteski. Ekspozycja 856 portretów Powstańców Warszawskich w tym portret Papcia Chmiela. Aleje Ujazdowskie. Wstęp wolny.
30 lipca (środa) godz. 11.00 Papcio uda się na Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i Prezydentem m.st. Warszawy. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia (piątek) Dom Artysty Plastyka, ul.Mazowiecka 11a
Na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego cały budynek Domu Artysty Plastyka wypełni się artystycznym hołdem pamięci Powstania i Powstańcow. Znajdziecie tam również oryginał plakatu Papcia , który prezentujemy powyżej po lewej stronie.


Agencja Hi - Hi donosi:

1 czerwca 2014 punktualnie o godzinie 12-tej Papcio Chmiel wraz z towarzyszącym Mu Tytusem de Zoo, odsłonił pamiątkowy rysunek - w postaci jednej klatki komiksu z Księgi XI „TYTUS DZIENNIKARZEM” - na ścianie Baru  Prasowego  przy ul. Marszałkowskiej 10/16 w Warszawie. Następnie zajął się podpisywaniem owej pamiątkowej Księgi a także autobiografii „TARABANIE W BARBAKANIE” ufundowanej przez Wydawnictwo Prószyński –Media.
Na koniec imprezy Papcio wraz z żoną został nakarmiony wspaniałym trójdaniowym, prasowym obiadem. Na zdjęciach: Papcio w swoim rocznicowym cylindrze z panem ALEKSANDAREM ĆIRLIĆ władcą i menedżerem Baru.

 

 

A informuje o tym spotkaniu
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi - Hi donosi:


Agencja Hi - Hi donosi:

 

Uwaga! Uwaga! Rozkład jazdy Papcia Chmiela na najbliższą sobotę i niedzielę.

 

Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
Sobota: godzina 11:00 Papcio rozdaje 30 książeczek Tytusa uczestnikom "Wielkiego Malunku Tytusa" na płycie Stadionu
Niedziela: godzina 11:00 Wielkie Podpisywanie na stoisku Wydawnictwa Prószyński

 

Wszyscy na pokład !!! Ruszamy !!! 


Agencja Hi - Hi donosi:

Uwaga! Uwaga! Ważna wiadomość z Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego !!!

Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym film „Powstanie Warszawskie” wejdzie na ekrany kin. Wcześniej zorganizowana zostanie uroczysta premiera dla bohaterów filmu - Powstańców Warszawskich. Aby ułatwić Powstańcom uczestnictwo w tym wydarzeniu, każdy z nich ma przydzielonego Wolontariusza-opiekuna. Każda z par jest wyjątkowa. Oto jedna z nich: Wolontariuszka Kamila Cichocka i Powstaniec Henryk Jerzy Chmielewski, czyli popularny Papcio Chmiel.

 

 

Zobaczcie także:
http://www.1944.pl/historia/powstancze-biogramy/Henryk_Chmielewski 


Wesołych Świąt

Wesołych Świąt
życzy Papcio


Agencja Hi - Hi donosi:

Nowy Album Historyczny Papcia już się drukuje …
By złagodzić tęsknotę i oczekiwanie … Papcio namalował dla nas, o przepraszam, machnął (bo sam tak określił) plakat dający przedsmak nowego dzieła.
Podziwiajmy!!! 

 


Agencja HI-HI donosi:

CÓŻ TO ZA CEP TRZYMA CEP?

Nie poznajecie Papcia? Papcio przebrał się za żołnierza Bolesława Krzywoustego Pospolitego Ruszenia, aby łatwiej, patrząc w lustro, narysować go do 21 strony nowego Albumu Historycznego. Poniżej już gotowa strona albumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja HI-HI donosi:

NOWONARODZONY TYTUSIK
ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH!
 

ZOO Warszawa, 11 lutego. Póki co u naszego malucha spokój, jego głównym zajęciem jest ssanie i sen. Mama cały czas nosi go przy piersi, ale już za parę miesięcy będzie na tyle duży, aby jeździć na jej grzbiecie. Rodzinka nie jest jeszcze w komplecie, bo część osobników jest zbyt nieobliczalna i mogłaby zrobić maluchowi krzywdę.

 


 

 

 

 

 

 

 

Opiekunka Tytusa
Anna Jakucińska


Agencja HI-HI donosi:

RÓD TYTUSÓW NIE ZAGINIE!
 

Warszawa, 4 stycznia 2014 roku, w Ogrodzie Zoologicznym przychodzi na ludzki świat, z rodziców człekokształtnych, szympansiątko. Wydarzenie doniosłe, bo to pierwsze urodziny szympansa w warszawskim Zoo. Cieszy się nasz bohater Tytus, cieszy się babcia Hopsasa i stryjek Bzofik z Trapezfiku, cieszy się Papcio Chmiel. Na wiosnę, kiedy niemowlę urośnie zostanie mu uroczyście nadane imię. Jakie? Oczywiście TYTUS! - na co wyraził zgodę Pan Dyrektor Ogrodu Zoologicznego i sam nasz Bohater Komiksowy. Mamy nadzieję, że na uroczystość “chrztu” zjadą do Zoo wszyscy czytelnicy noszący to wspaniałe imię cesarzy rzymskich. Opiekę i sponsoring nad latoroślą podejmie ponoć Wydawnictwo Prószyński-Media

 

a donosi o tym z matczyną czułością
​​​​reporter redakcji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja HI-HI donosi:

Ufff! Nareszcie po 7 miesiącach męczenia pędzelków

Szósty Album Historyczny gotowy!

45 stron w formacie B3 !

 

Zapewne kronikarz Gall Anonim (od którego Papcio czerpał natchnienie) oraz Książę Bolesław Krzywousty (który jest jednym z bohaterów Albumu) przekręcą się w grobie z wrażenia, gdy ujrzą album w sprzedaży w maju tego roku na Targach Książki w Warszawie.

 

 

 

 

Pozdrawiam
Papcio Chmiel 


Agencja HI-HI donosi:

 

TYTUS PROSTUJE nieścisłości historyczne dotyczące powstania Warszawy a zamieszczone w książcepod tytułem „TARABANIE W BARBAKANIE”

 

KRÓTKA HISTORIA BARBAKANU
URODZINY- ŻYWOT- ZGON- REANIMACJA

 

Według najnowszych badań historycznych prof. Talenta było to tak; Nad Tamizą, około roku 1000, żył sobie rybak z wiecznie wojującą, zadziorną kobitką, to też przylgnęło do nich przezwisko Wars, co po naszemu znaczy wojaki. 

Uciekając od kłótliwej Angielki, wędrując za chlebem, Wars osiedlił się na wysokiej skarpie Wisły i pojął za żonę Sawkę, dziewicę z rodu słynnego dziś plastyka. Przejęła ona od męża zwrot Okay, zamiast „ w porząsiu” i ten angielski prostacki „potakiwacz” zakorzenił sięw mowie polskiej, aż po dziś.

 

Minął wiek, albo dwa, potomkowie Warsa rozmnożyli się i nędzną wiochę rozbudowali w gustowne grodziszcze, otoczone fosą, wałem i palisadą. Do miasta wjeżdżało się przez murowaną wieżę i most zwodzony

 

W miarę upływu wieków, przybywało bandziorów, rzezimieszków, którzy gardzili przykazaniami boskimi "nie zabijaj - nie kradnij" i nie przejmowali się perspektywą smażenia 

duszy na rożnie w piekle. Książę Janusz Mazowiecki zdenerwował się i wydał w roku 1379 nakaz otoczenia grodu drugą linią murów. To i tak niewiele pomogło, złodzieje opanowali skok o tyczce
i przeskakiwali nocą oba mury. Natomiast ucieszyli się graficiarze, coraz więcej mieli miejsca na bazgroły: "Precz z premiami za budowę Narodowej Baszty Prochowej ! "Emerytura dla szczurołapów od 67 roku!" ,"Krystian dowala się do Kingi", "Pejsaci za mur"!

A dalej mmożecie sobie poczytać w książce, bo jest tam … prawie dobrze,
zresztą znudziło mi się już poprawianie Papcia
 

 

 

 

 

Czółko
Wasz Tytus 


Agencja Hi-Hi donosi:

I stało się!
Jak donosiliśmy, w sobotę 19 października 2013 w samo południe Papcio podpisywał swoją nową książkę pt. „Tarabanie w Barbakanie” w równie nowym i supernowoczesnym wieżowcu o nazwie Plac Unii - City Shopping. W miłym i schludnym otoczeniu nowiutkiego salonu księgarni „Matras” grzeczna kolejka przesuwała się w kierunku Papcia, by otrzymać wymarzony autograf. Sami popatrzcie jak to wyglądało … Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja HI-HI donosi:

Ta chwila zbliża się wielkimi krokami … Już w najbliższą sobotę 19 października 2013 o godz. 12:00 w nowym salonie księgarni Matras na Pl. Unii Lubelskiej w Warszawie Papcio Chmiel będzie podpisywał swoje książki. Hurrraaa!!!
Jak twierdzi Wydawnictwo Prószyński to ciąg dalszy czerwcowych urodzinowych uroczystości, kiedy nie wszystkim podczas spotkania w Matrasie udało się zdobyć autograf pana Henryka i padła obietnica ze strony Wydawnictwa, że to nadrobi :) Ponoć tym razem nie będzie już rozmowy, tylko samo podpisywanie książek :)

 

A informuje o tym i zaprasza na sobotnie spotkanie
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Wernisaż wystawy plansz do Albumu o Bitwie Warszawskiej - Ząbki 5.05.2013

Rozpisały się gazety i portale internetowe o wizycie Papcia Chmiela w Ząbkach pod Warszawą. Przeglądając je możemy przeczytać, że w sobotnie popołudnie 5 października 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury Papcio Chmiel uroczyście otworzył wystawę swoich prac – oryginalnych plansz do Albumu pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku” i wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego ogłoszonego pod nazwą „Narysuj Tytusa”. Szanownemu Gościowi asystował wiceburmistrz Ząbek pan Artur Murawski i pomysłodawca wystawy pan Mirosław Sobiecki. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali pamiątkowe pocztówki specjalnie przygotowane na tę okazję … a potem rzecz jasna ustawiła się długa kolejka po autografy.

 

a informuje o tym i zaprasza do obejrzenia Galerii zdjęć
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja HI-HI donosi:

UWAGA!
AGENCJA HI-HI OGŁASZA KONKURS NA NAJPODOBNIEJSZY PORTRET KSIĘCIA BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO.

 

Osoby kompetentne wyjawiły publicznie, że Papcio aktualnie rysuje 6. album historyczny z wielkiej wojny polsko-niemieckiej w roku 1109. Aby pomóc mistrzowi w narysowaniu wizerunku Bolesława Krzywoustego zwracamy się do Państwa o nadsyłanie swoich Zdjęć z Wykręconymi Ustami, jako pomoc modelowa dla artysty. Wystarczy, że przyślesz na adres tytus@vipcar.pl własną fotografię. A oto nadesłane foto:
Foto nr 02 Lukas Chmielewski - Krzywousty w wieku lat 14.

 

ALBUM KONKURSU »

 

a informuje o tym i serdecznie zaprasza do udziału
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja HI-HI donosi:

Uprzejmie informujemy, że staraniem Wydawnictwa Prószyński 3 października 2013 roku znajdzie się w sprzedaży odświeżona i wzbogacona w nowe materiały pierwsza część autobiografii Papcia Chmiela pt. „TARABANIE W BARBAKANIE”.


A informuje o tym i zaprasza
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Już po wakacjach … ale letnie konkursy trwają. Kto tego jeszcze nie zrobił, ciągle ma szansę, bo aż do 30 września, przysłać swoją pracę na konkurs organizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną w Ząbkach, Serwis internetowy www.HistoriaZabek.pl, oraz Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach.


Regulamin Konkursu Plastycznego pod hasłem "NARYSUJ TYTUSA" przewiduje, że :
„Każdy mieszkaniec powiatu niezależnie od wieku, może namalować, narysować, naszkicować, wykleić przygodę Tytusa w Ząbkach, gdy w 1920 roku szedł z Warszawy pod Ossów bronić stolicy przed bolszewikami . Wygrać można Albumy pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 r.” z imienną dedykacją Henryka Jerzego Chmielewskiego lub figurki bohaterów komiksów Papcia Chmiela. Zorganizowana będzie również wspólna wystawa zwycięskich prac wraz z oryginalnymi planszami Papcia Chmiela namalowanymi przez Mistrza do Albumu o Bitwie Warszawskiej.
Wystawa zamykająca konkurs oraz wręczenie nagród odbędzie się 5 października 2013 r. (sobota) o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na www.historiazabek.pl oraz na www.mbpzabki.pl

 

a informuje o tym i serdecznie zaprasza do udziału
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

Papcio na Zamku

 

 

31 lipca 2013 roku Papcio Chmiel odebrał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. Zgodnie z tradycją ceremonia wręczenia odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie.
Nagroda przyznawana jest w uznaniu szczególnych zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej. Stanowi ją złota statuetka Warszawskiej Syrenki oraz dyplom. Statuetka wzorowana jest na pomniku Warszawskiej Syrenki według rzeźby Ludwiki Nitschowej, koło którego przechodzicie spacerując w ciepły wieczór nad Wisłą.
Data uroczystości jest również szczególna. Zawsze jest to ostatni dzień lipca, przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, co dla Papcia – uczestnika Powstania Warszawskiego o pseudonimie powstańczym „Jupiter”, ma szczególne znaczenie.

 

A informuje o tym i zaprasza do oglądania galerii zdjęć
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Dziś czyli 17 lipca 2013 roku w samo południe Papcio Chmiel został uhonorowany kolejnym odznaczeniem i tytułem.
Od dziś można o Nim śmiało mówić „Zasłużony dla Miasta Stołecznego Warszawy”, gdyż tak orzekła Rada Miasta Stołecznego Warszawy, a jej przewodnicząca Pani Ewa Malinowska – Grupińska odznaczyła dziś Papcia medalem, który wygląda tak:

 


Uroczystość miała miejsce w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki – siedzibie Rady.
Jeśli zaś chodzi o samo wyróżnienie to czytamy, że przyznawane jest „osobom fizycznym, obywatelom Polski i cudzoziemcom oraz jednostkom organizacyjnym wyróżniającym się działalnością na rzecz Miasta, w szczególności w sferze społecznej, naukowej i edukacyjnej”. ..

 

Zapraszamy do galerii zdjęć »


a donosi o tym z dumą i zaprasza do oglądania
nowego odznaczenia wraz z przynależną mu legitymacją
do zakładki „Medale i Ordery Papcia Chmiela”
Redaktor Agencji
Mgr Alicja Wszystkowiem


WIELKI JUBILEUSZ PAPCIA CHMIELA w Opolu

 

No tak … zdaje się, że na ten rok zamknęliśmy uroczystości WIELKIEGO JUBILEUSZU PAPCIA CHMIELA, chyba że dowiemy się o kolejnych obchodach … i kolejnych … rozmarzyła się reporterka naszej Agencji. Pląsając jeszcze w rytm - być może bliskich sercu Mistrza - przedwojennych szlagierów i z resztkami serpentynek we włosach pokazała kolegom z redakcji zdjęcia z niedawnego Astronomiczno - Tytusowego Festynu Urodzinowego zorganizowanego w ramach 9. Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zero Nudy” w Opolu. Na głównym placu miasta obchodzono 540-te urodziny Kopernika, 90-te urodziny Papcia Chmiela i 55-te Tytusa. Odbył się konkurs wiedzy o Koperniku, można było błysnąć znajomością VIII księgi przygód „Tytusa, Romka i A’Tomka” lub obejrzeć „Tytusa astronomem” wydrukowanego w formie prawie niemającej końca taśmy. Były wspaniałe torty, urodzinowe krówki z portretem Papcia, serpentynki, rożki i balony a sam Papcio z megafonów zapraszał na swój urodzinowy tort. Potrafiący pisać pisali a niepotrafiący rysowali życzenia urodzinowe dla zacnego Jubilata. Wolne chwile spędzali w wannolocie lub fotografowali się z odświętnym urodzinowym wizerunkiem Papcia. Miejscem na chwilę wyciszenia była ustawiona wśród zieleni wystawa portretów Mistrza z różnych okresów Jego życia.

Zapraszamy do galerii zdjęć »

A wszystkiego doglądał … kto? Rzecz jasna - Tytus :)


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Mamy przyjemność przedstawić Szanownym Internautom, a zarazem wielbicielom Wszechstronnego Talentu Papcia Chmiela, serial rysunkowy pt. „KOPERNIK” z 1973 roku, autorstwa dwóch kolegów z redakcji „Świata Młodych”: Henryka Chmielewskiego - tekst i Mieczysława Kościelniaka - rysunki.
 

Okładka - kliknij »

 

Poprzednie odcinki:

Okładka - kliknij »
Odcinek nr 1 - kliknij »
Odcinek nr 2 - kliknij »
Odcinek nr 3 - kliknij »
Odcinek nr 4 - kliknij »
Odcinek nr 5 - kliknij »
Odcinek nr 6 - kliknij »
Odcinek nr 7 - kliknij »
Odcinek nr 8 - kliknij »
Odcinek nr 9 - kliknij »
Odcinek nr 10 - kliknij »
Odcinek nr 11 - kliknij »
Odcinek nr 12 - kliknij »
Odcinek nr 13 - kliknij »
Odcinek nr 14 - kliknij »
Odcinek nr 15 - kliknij »

 

 

 

Przy okazji pozwalamy sobie zamieścić portret Imć astronoma Mikołaja Kopernika (miedzioryt grafika Jana Libera z roku 1804) i fotografię pana Chmielewskiego z roku 1973. Porównywanie siebie, zwykłego plastyka, do słynnego astronoma i duchownego, jest dla redakcji objawem pyszałkowatości i prostactwa. Mimo tej opinii, zamieszczamy obok siebie portrety obu panów, ze względu na historyczne walory i wydźwięk treści.

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Ach, co to był za piękny Jubileusz! Uroczystości ciągnęły się dni parę, a potok życzeń, zachwytów, wspomnień zalewał wszelkie możliwe drogi prowadzące do Papcia. Były kwiaty, prezenty, maskotki, torty, czekoladki, urodzinowe „krówki”, a nawet konfitury własnej roboty specjalnie przywiezione dla Jubilata. Telewizje emitowały wywiady i śledziły Jego sobotnie urodzinowe spotkanie z czytelnikami zorganizowane przez Wydawnictwo Prószyński Media, a prasa prześcigała się w doniesieniach o 90-tych Urodzinach Artysty. Kolejka czekających po autografy nie miała końca, zaś Mistrz pilnie strzeżony przez trzech „body guards” … szybko przemieszczał się po Warszawie … by przyjąć wcześniej umówione i czekające w kolejce delegacje.

 

 

 

 

Tym, którzy zechcą przeżyć to jeszcze raz polecamy:

 

a donosi o tym rozemocjonowana
Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 


AGENCJA HI – HI WYDANIE SPECJALNE 07 czerwca 2013


Agencja Hi-Hi donosi:

Strach ogarnął Papcia kiedy otworzyły się drzwi i stanął w nich potężny WIELKOLUD. Strach minął, kiedy uśmiechnięty WIELKOLUD wręczył Papciowi, również WIELKI bukiet kwiatów i piękne życzenia 200 lat życia. Okazało się, że WIELKI człowiek to Wielki WYDAWCA KOMIKSÓW, przedstawiciel WIELKIEGO WYDAWNICTWA EGMONT POLSKA, pisarz i publicysta, pan Tomasz Kołodziejczak z małżonką Joanną. Taki WIELKI zaszczyt spotkał Papcia w przeddzień Jego urodzin!

 o czym donosi z dumą i radością
Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Sensacja!
Papcio zwariował!
Kupuje deskorolkę?

 

 

Nie! Na szczęście … tylko przyjmuje prezent od wielbiciela Tytusa – kolegi Michała, deskorolkowca.
Jest to prezent na 90-te urodziny Papcia.
Jeśli ktoś z Was nie jest Papciem Chmielem i nie skończył 90-ciu lat, a chciałby mieć taką deskę z Tytusem, raczej nie może liczyć na to, że Michał do Niego przyjedzie, za to może udać się do warszawskiego sklepu przy ulicy Koszykowej 58.
UWAGA!!! Gdy ktoś z was zobaczy Papcia szalejącego na deskorolce, niech NIEZWŁOCZNIE powiadomi Agencję

 

o co prosi zatroskana
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

PS. Papcio z okazji 90-tych urodzin jest teraz wszędzie, i w gazecie i w telewizorze, i na spotkaniu urodzinowym z czytelnikami. Polecamy "DZIEŃ DOBRY TVN" w najbliższy piątek pomiędzy 8:00 a 11:00, sobotnio-niedzielną (1-2.06.2013) „RZECZPOSPOLITĄ”, a w niej wywiad pt. „NIE BIORĘ ŻYCIA ZBYT POWAŻNIE” i poniedziałkowe (2.06.2013) „UWAŻAM RZE” i tam artykuł pt. "TORT DLA PAPCIA CHMIELA" a także spotkanie organizowane przez Wydawnictwo Prószyński Media: http://www.proszynski.pl/Swietuj_z_nami__90__urodziny_Papcia_Chmiela_-n-767-1_2-.html


Agencja Hi-Hi donosi:

Prawdziwa rewelacja! Pojazdy profesora Talenta w naturalnej wielkości!
Tylko na wystawie z cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie!

 Wynalazki to wspaniała rzecz. Ratują życie i też je ułatwiają. Ale te, które wymyślił i stworzył nasz profesor Talent (jak się okazuje utalentowany także literacko) potrafią nazywać się śmiesznie i wykwintnie, a przy tym absolutnie ekscentrycznie. Bo czyż odgadnie ten, kto nie czytał komiksu, co to jest np. elektrospiriticymbałopectusprovocatiradiofalograf? Odpowiedź znajdziecie w książeczkach o Tytusie, Romku i A’Tomku, do lektury których i na wystawę przygotowaną przez Wojtka Łowickiego serdecznie zapraszamy już od 1 czerwca do 15 września (cały tydzień, oprócz poniedziałków)


Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Dowiedzieliśmy się właśnie, że od piątku Tytus zamieszka na plaży … bowiem wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" zagości w Ustroniu Morskim.
Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego. Jak opowiada jej autor wystawa ma za zadanie ukazać postacie z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego jako nie tylko papierowe, lecz również niemalże rzeczywiste, które w ciągu wielu lat zmieniały się wraz z przeobrażeniami cywilizacyjno-społecznymi, ale też i politycznymi. Ukazać jako bohaterów nie tylko komiksu, ale też jako ikony z dziecięcych marzeń i pragnień. Przecież dla wielu z nas Tytus i jego dwójka przyjaciół żyją, tuż obok, na sąsiednim podwórku. Wystarczy otworzyć którąś z książeczek i już świat rzeczywisty zamienia się w komiksowy, a komiksowy w rzeczywisty. Wystarczy odrobinka wyobraźni. I to właśnie jest piękne.

Zapraszamy od 31 maja od godz. 11:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim.

 

Ze swojej strony zaprasza również
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Tak … już minął tydzień od oficjalnej premiery NOWEGO ALBUMU HISTORYCZNEGO PAPCIA CHMIELA pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki”. Co się tam działo na Stadionie Narodowym… Ci, których w tym gwarnym miejscu zabrakło mogą zobaczyć co nieco na zdjęciach, przesłanych nam dzięki uprzejmości Mirka Sobieckiego lub na filmie nakręconym przez panią Monikę Lehman - córkę Papcia Chmiela - http://youtu.be/cNPhmDmVt-M
a Ci co tam byli i to wszystko przeżyli, pewnie z przyjemnością powspominają… Z kolei tym, którzy lubią czytać polecamy recenzję
http://kultura.onet.pl/ksiazki/receznje-literackie/recenzja-tytus-romek-i-atomek-w-wojnie-o-niepodleg,1,5517737,artykul.html

 

A donosi o tym z radością
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

Papcio w Wannolocie wyprodukowanym przez firmę TISSOTOYS

Papcio podpisuje albumy, w takim tempie, że nie odrywa oczu dla nikogo

Kwiaty ... Wywiady ...

Z czytelnikami

Z miłymi asystentkami z Wydawnictwa Prószyński - Media

Z żoną Irenką


Papcio spragniony ???


Państwo Chmielewscy z Prezesem Prószyńskim


z Paniami H. Halik i Z. Fabianowską - autorkami reportażowej książki "CUDOWNE LATA" Wydawnictwa ZWIERCIADŁO, gdzie jest co nieco i o Papciu.


Agencja Hi-Hi donosi:

14 maja 2013 miała miejsce uroczystość jubileuszu czternastolecia nadania Szkole Podstawowej nr 87 w Warszawie, imienia „7 pułku piechoty AK Garłuch".
W ramach obchodów uczniowie przygotowali między innymi przedstawienie pt. "Dziadek opowiada o Powstaniu". Na jednym ze zdjęć zobaczyć można tytułowego "dziadka" z fajką. Zaś na boisku szkolnym - aż do najbliższego deszczu – podziwiać można efekty konkursu na rysunek wykonany kredą o tematyce wojennej.
Ponieważ Papcio Chmiel nie był obecny na uroczystości, dzieci, a uczniowie tej zacnej Szkoły, przesłały Drogiemu Patronowi swoje uśmiechy i pozdrowienia – w formie zdjęcia wysłanego mejlem.

 

 

 

 

 

W imieniu Papcia serdecznie dziękuje
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

Nadeszła Wiekopomna Chwila!!!

 

 

NOWY HISTORYCZNY ALBUM PAPCIA CHMIELA pt. „TYTUS, ROMEK I A’TOMEK W WOJNIE O NIEPODLEGŁOŚĆ AMERYKI” wydrukowany, pachnący i jeszcze ciepły opuścił drukarnię dwa tygodnie temu, a teraz … szykuje się wprost do podpisywania przez AUTORA na WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI w niedzielę 19 maja w godzinach 11:00 – 12:30 na stoisku WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI.

 

Na spotkanie z Papciem Chmielem zaprasza
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Któżby nie chciał podróżować GWIZDKOLOTEM… ach! … rozmarzy się zapewne niejeden wielbiciel Tytusa i nie pomyśli nawet, że to możliwe. Tak, tak, to już możliwe dzięki konstruktorowi Marcinowi Zbierskiemu, który tak opowiada o swoim dziele:

 • Mój Gwizdkolot to wersja cabrio, specjalnie na lato 2013. Na razie jeszcze niedostępny w salonach.
 • Kierownica jest obita foką.
 • Starałem się aby stylistyka odpowiadała epoce, w której powstał komiks.
 • Dodałem coś dla dorosłych (nie, nie takie rzeczy ;)
 • Dźwięk składa się z gwizdu odmienianego przez wszystkie przypadki, odgłosów silników oraz paru bonusowych dźwięków.
 • Podrasowałem silnik i teraz moc Gwizdkolotu wynosi okrągłe 1000 fiutów mechanicznych.
 • Dorosły nie ma szans się do niego zmieścić, chyba że ma maksymalnie 1,50m wzrostu.

 

 

 

Gwizdkolot jak i Prasolot, o którym pisaliśmy wcześniej, można będzie zobaczyć w dniu 1 czerwca 2013 w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie,

 

a na wystawę zaprasza serdecznie
Redaktor Agencji - mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

   

 

Słynnego Astronoma obchodzącego w tym roku 540 - tą rocznicę urodzin, portretowało wielu twórców. Uczynił to również nestor polskiego komiksu Henryk J. Chmielewski czyli słynny Papcio Chmiel – pisze kurator nowej wystawy „Kopernik. Komiks i okolice” Wojciech Łowicki. 
Na planszach przygotowanych przez Pana Wojtka zobaczyć będzie można kilkadziesiąt rysunków i komiksów pokazujących Wielkiego Astronoma,
a rysowanych przez legendarnych polskich twórców w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Wernisaż wystawy „Kopernik. Komiks i okolice10 maja o godzinie 18.00 w Planetarium w Toruniu.

 


do oglądania zaprasza
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja HI-HI donosi:

 

Już dwa tygodnie temu Marcin Zbierski poinformował nas, że jest właśnie w trakcie budowania PRASOLOTU na zlecenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Z zapartym tchem śledziliśmy postępy prac na blogu http://marcinzbierski2050.blogspot.com/?zx=9701cc804f90ed89 I stało się … Oto PRASOLOT – WERSJA 2013 gotów do opuszczenia pracowni. 


„Uff, to były bardzo produktywne dwa tygodnie. Wygląda mniej więcej tak, jak go sobie na początku wymyśliłem.” – powiedział konstruktor. Pozostaje jeszcze transport eksponatu do Muzeum… Jak dowiedzieliśmy się, transport został przeprowadzony szybko i sprawnie. Nic nie odpadło i się nie zepsuło. Rączka zostanie przytwierdzona przed samą wystawą.

 

 

Na tym nie koniec. W pracowni Marcina zwolniło się miejsce dla kolejnego pojazdu i wiemy już, że będzie to GWIZDKOLOT !!!

 

o czym donosi z radością
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Co za czasy … rozmarzy się zapewne niejeden wielbiciel Tytusa. Kiedyś by Go zobaczyć trza było pędzić bladym świtem do najbliższego kiosku … a teraz … leżysz na kanapie i Go oglądasz … na suficie nad Tobą, na ścianie … gdzie tylko zechcesz. Możesz do kompletu i pełni szczęścia założyć super koszulkę z Tytusem. Zobacz:


Współpraca z osobistością, jaką jest Papcio Chmiel, oraz możliwość dostarczania naszym klientom, a równocześnie jego fanom, twórczości tego szczególnego artysty jest dla nas ogromną nobilitacją – mówi Bartosz Pilarczyk, właściciel portalu muralo.eu. - Jesteśmy przekonani, że możliwości jakie razem stworzymy, pozwolą naszym klientom jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich ulubionych bohaterów. Zapraszam do już działającego mojego sklepu http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=3564370 i tworzonego portalu www.muralo.eu. Jeśli chcecie być informowani o nowościach w ofercie „polubcie” https://www.facebook.com/muraloeu

Jak blisko się zbliżycie … zdecydujecie sami a informuje Was o tym

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Na prośbę pana Wojtka Łowickiego - Szanownego Kustosza Tytusowych Wystaw - zamieszczamy niniejszą informację - jak widać przepięknie ilustrowaną przez Mistrza Papcia Chmiela:

 

 

 

CENTRUM KULTURY WROCŁAW – ZACHÓD
oraz Wojtek Łowicki
zapraszają na wystawę
„TYTUS - NAJSŁYNNIEJSZY HARCERZ RZECZYPOSPOLITEJ,
CZYLI HISTORIA TYTUSA, ROMKA I A’TOMKA”

 

Wystawa jest opowieścią o fenomenie komiksu stworzonego przez mistrza gatunku - Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego jako Papcio Chmiel. Jego bohaterowie od początku swego powstania, czyli od października 1957 roku, nieprzerwanie towarzyszą kolejnym pokoleniom czytelników. Specjalnie dla mieszkańców Wrocławia autor namalował okolicznościową akwarelę!


***


Wystawa ekspozycji czynna już od 10.03 do 31.03.2013 roku. Natomiast uroczyste otwarcie wystawy: 17 marca 2013 / godz. 11.00. Wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Centrum Kultury Wrocław – Zachód w Dziale Programowym.

 

Na wystawę zaprasza również
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Z okazji 540 rocznicy urodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, zaczęliśmy grzebać w archiwum Agencji … i oto co znaleźliśmy. Z trudnością rozpoznaliśmy na zdjęciu naszego Tytusa i z jeszcze większą Papcia. A jak Wam, Drodzy Czytelnicy, podoba się Papcio bez wąsów sprzed 40 lat? Może teraz też powinien się golić? Jego twarz będzie bardziej przypominała twarz Tytusa???

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Ładni Ci Bytomianie, prawda? I tacy … myślący … Rodzina Tytusa ??? Taką oto fotkę otrzymała nasza Agencja jako wspomnienie wernisażu wystawy „Tytus-najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka” w Bytomskim Centrum Kultury. Ekspozycję można zobaczyć jeszcze do końca lutego. A od 10 marca Organizatorzy zapraszają do Wrocławia, gdzie gościć będzie w Centrum Kultury Wrocław-Zachód!

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


KOMIKS ORBITALNY. 540 ROCZNICA URODZIN ASTRONOMA


Tytus został astronomem w 1973 roku, wtedy gdy Kopernik miał 500 lat. Również i w tym roku obchodzimy rocznicę kopernikańską o czym przypominają Tomasz Marciniak i Wojtek Łowicki. Panowie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację CBO oraz Urząd Miasta Torunia na komiks związany z 540 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika; Konkurs trwa od 19 lutego 2013 r. (rocznica urodzin Astronoma) do 30 czerwca 2013 r.

Regulamin konkursu i info: tomk@umk.pl oraz wojciech.lowicki@wp.pl


Agencja Hi-Hi donosi:

 

 

1 lutego 2013 o godzinie 19:00 rozpoczyna się wernisaż wystawy „Najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka”, na który zaprasza pani Agnieszka Skowronek – rzecznik prasowy BECEK Bytomskiego Centrum Kultury, rzecz jasna w Bytomiu, Plac Karin Stanek 1. Poza tą informacją udało się nam również zdobyć planszę, którą Papcio przygotował specjalnie na tę okazję. ZAPRASZAMY!!!

Oficjalny Serwis Bytomia

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Jak dowiedziała się nasza reporterka Papcio Chmiel złożył był właśnie owoc swojej wielomiesięcznej pracy w ręce Wydawnictwa Prószyński Media. "Owoc" ów omawia czyny NASZEGO WIELKIEGO RODAKA na Obcej Ziemi, a własciwie na ziemi zaoceanicznej, amerykańskiej. Podniecenie z tym związane udzieliło się nie tylko Tytusowi, Romkowi i A"Tomkowi, ale przede wszystkim SAMEMU AUTOROWI DZIEŁA!!! Czy można to nazwać prawdziwą Amerykomanią??? Oceńcie sami! Dowody w załączeniu!

 

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

Nie mogliśmy się zdecydować... którą z tych dwu kartek opublikować wraz z życzeniami świątecznymi od Naszego Drogiego Papcia. Po licznych dyskusjach zakończonych spożyciem śledzia i pierogów z grzybami ZGODNIE postanowiliśmy OPUBLIKOWAĆ DWIE!!!

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


W co wierzy Tytus ?

 

W co wierzy Tytus? Czy ktoś się kiedyś nad tym zastanawiał? Oto jedna z plansz, którą będziecie mogli zobaczyć na wystawie "Religia w komiksie, czyli wątki religijne z komiksowej perspektywy", której wernisaż już w andrzejki, tj. w piątek o godzinie 17 w Muzeum w Pyzdrach. Serdecznie zapraszamy!!!

 


Agencja Hi-Hi donosi:

Warszawa, 26.11. 2012. Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym intrygujący list od Czytelnika (???) pana Benisława G., który z wahaniem i po długich „dyskusjach” i „naradach” w Redakcji … jednak publikujemy …

 

o czym donosi (w ciemnych okularach z powodu podbitego oka) 
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

  

JAK SIĘ DOROBIŁEM FORTUNY

NA AUTOGRAFACH PAPCIA CHMIELA


Fani Tytusów obsypują Papcia Chmiela prośbami o autografy. W autografy z książki "TYTUS ZLUSTROWANY" z rysunkiem Tytusa nie wierzą. Nie wierzą, że jest ręcznie namazany przez Mistrza, a jeno printowany. Ja uwierzyłem. Kupiłem 100 książek. Wyciąłem okładki z autografem ( "mięso" wyrzuciłem, bo i tak książek nikt nie czyta), oprawiłem w ramki i sprzedawałem po 120 zetów przed supermarketem i kościołem w Brzuchomówicach Górnych. I niedowiarki płacą mi - jak głupie - a przecież mogli mieć rysunek Tytusa, plus książkę, direkt z wydawnictwa po 19 zł - co nie? 

Benisław G. (nazwisko znane agencji) 
 

  


Agencja Hi-Hi donosi:

Mail otwarty Papcia Chmiela

 


DO ASIEJKI I WSZYSTKICH INNYCH FANÓW TYTUSA

 

Droga Czytelniczko, nie jestem w stanie korespondować z dziesiątkami fanów. Ze względu na uwiąd starczy (95,5) wycofuję się z życia publicznego. Mam trudności w odróżnianiu krowy od tramwaju, a w szczególności klawiatury komputera. Do zobaczenia /jak dobrze pójdzie/ w roku 2013 w maju na Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu, w czasie autografo-dawania na nowym, piątym albumie historyczno - komiksowym "TRiA' w wojnie o wolność Ameryki, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". 


 

Agencja Hi-Hi donosi:

UROCZYSTE ŚWIĘTOWANIE

 

 

 

 

 

"Tytus de Zoo urodził się w gąszczu linii i kresek, gdy pewnego dnia przez nieuwagę ojciec jego - Chmielewski Henryk – zrobił wyjątkowo piękną plamę z tuszu, dodał kilka maźnięć pędzlem i…" - tymi słowami rozpoczęliśmy w Naszej Szkole uroczyste świętowanie z okazji urodzin Najbardziej Znanej Małpy Świata. 55 lat minęło od chwili, gdy słynny Papcio Chmiel powołał do życia Tytusa, kultowego już bohatera 35-ciu ksiąg komiksu bawiącego, z wielkim powodzeniem, czytelników zarówno tych małych jak i dużych. Uczniowie klas szóstych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem okraszonym dużą dawką humoru i profesjonalnej gry przygotowali scenki z życia Szanownego Jubilata . Publiczność raz po raz wybuchała gromkim śmiechem oglądając narodziny Tytusa, jego przygotowanie do olimpiady oraz przygodę z reklamą. Tortu co prawda nie było, ale znając nieujarzmiony charakter Tytusa, na pewno zrobiłby z niego zupełnie inny użytek … Wszystkiego najlepszego!!! Do następnych urodzin!


o czym donosi z radością 
Naczelny kronikarz SP 87 w Warszawie Iwona Bojanowicz


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle … I prawda.
Wszyscy zachodzili w głowę: ciekawe jak sam Papcio świętuje 55– te Urodziny Tytusa? Pije szampana? Zajada banany? Pojechał na przyjęcie do Trapezfiku???
Ale nasza sprytna reporterka Alicja Wszystkowiem troszkę rozwiała mgłę tajemnicy i jakimś cudem zdobyła fotkę Papcia i Tytusa, siedzących zgodnie przy urodzinowym stole, ponoć zastawionym wiśniowym tortem i innymi frykasami. Dowiedziała się także, że byli goście, a Papcio przygotował swojemu pupilowi dwie śliczne piąteczki. 
Jeszcze raz Tytusowi 100 lat, a Papciowi 200!!!

o czym donosi z radością 
Redaktor Agencji 
Alicja Wszytkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

23 października 2012. No tak, kolejna baaardzo okrągła (z powodu pękatych brzuszków) rocznica za nami, a właściwie za Tytusem i Spółką.

Papcio w imieniu Jubilatów pragnie przekazać podziękowania wszystkim, którzy wystosowali z tej okazji tyle miłych słów i dowodów pamięci. A i niektórym wróciły przed oczy obrazy z dzieciństwa … to miłe i wzruszające, że zechcieli się nimi podzielić.

Zagadnięty, co dla Niego znaczy te 55 lat, Mistrz o dziwo nie popada ani w stan refleksji ani melancholii, bowiem po raz kolejny rusza do boju i koncentruje swoje wszystkie siły na pokazanie nam wkrótce Tytusa w Nowej Wielkiej Historycznej Roli. Czekamy!


o czym donosi z dumą
Redaktor Agencji
mgr Alicja Wszystkowiem

 

 

Uczniowie, dyrekcja, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi 
nr 87 im.7PP AK "Garłuch"
 przesyłają na ręce Papcia Chmiela serdeczne życzenia z okazji 55 urodzin Tytusa. Jednocześnie informujemy, iż 25.10.2012 odbędzie się uroczyste spotkanie z Tytusem w formie teatralnej i malarskiej. Tytus, symbol naszej szkolnej wszechstronności, od 2 lat motywuje uczniów SP 87 do działań we wszystkich sferach działalności uczniowskiej. Każdego roku "najlepsi z najlepszych" są nagradzani dyplomem Tytusa w mundurku uczniowskim. Zawdzięczamy to szczodrobliwości Papcia Chmiela, który scedował na naszą placówkę wszelkie prawa do tego wizerunku. Niech Tytusik żyje nam długo i zdrowo, a wraz z nim Papcio Chmiel.

Tytusowi stuknie pięćdziesiątka piątka

Agencja Hi-Hi donosi:

Trzy sale konferencyjne w krakowskiej siedzibie firmy FMC Technologies na prośbę pracowników, którzy są fanami twórczości Papcia Chmiela, zostały nazwane imionami tytułowych postaci z komisu "Tytus, Romek i A'Tomek" .
Na drzwiach do sal konferencyjnych umieszczone zostały stosowne nazwy: "Sala Tytusa", "Sala Romka" oraz "Sala A'Tomka", zaś ich wnętrza przyozdobiły plakaty z naszymi bohaterami. Są to fragmenty komiksu ze zmodyfikowaną grafiką i tekstami w języku angielskim. 

Władający tym ostatnim mogą przeczytać: 

"Tytus, Romek and A'Tomek" is the most famous Polish cartoon series created by Henryk Jerzy Chmielewski whose pen-name is Papcio Chmiel. The first tome of the series was published in 1957 followed by another 31 comic books and 5 special edition Polish history albums (11 million copies published). The story tells about two scouts who were asked by Papcio Chmiel to speed up the human evolution on a chimpanzee called Tytus. The cartoons are entertaining and full of wit. In every book the scouts educate Tytus by teaching him a different subject: geography, ecology, history, etc. The readers have fun while learning together with the cartoon characters."

 


o czym donosi z radością 
Redaktor Agencji 
Alicja Wszytkowiem


Plan lekcji

TYTUS PROPONUJE NA NOWY ROK SZKOLNY!
WYDRUKUJ I WYTNIJ zabytkowy PLAN LEKCJI

 

Kliknij aby pobrać

 

 

Kliknij aby pobrać

 

Rok 1987. Młodzieżowa Agencja Wydawnicza. Nakład 160 000

 

Kliknij aby pobrać

 

Rok 1986. MAW


Szanowni Państwo, Panie, Panowie,

czy jest wsród Was ktoś, kto pamięta płonącą ropę pod Karlinem w 1980 roku?

 

Okazuje się (co wiemy dzięki pamiątkowemu rysunkowi Papcia Chmiela), że ten ogromny pożar pomagał gasić również i nasz Tytus (!), któremu poświęcona została wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka". Ekspozycja należy do cyklu Wojtka Łowickiego "Cztery pory roku z satyrą i komiksem".

 

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Karlińskiej. Wernisaż 7 sierpnia o godzinie 16.30 przy ulicy Szymanowskiego 17 w Karlinie. Czynna do końca września!

 


68 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 

W dniu 1 sierpnia kombatanci i ludność uczcili poległych kolegów w Powstaniu, składając wiązanki kwiatów przed pomnikiem  7 p.p. AK "Garłuch" i pod kapliczką żołnierzy Bazy Lotniczej "Łużyce", znajdujących się na skwerku im. 7 p.p. Armii Krajowej "Garłuch" w Warszawie na Okęciu. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe szkół i oddział reprezentacyjny wojska. Na zdjęciu poczet sztandarowy "Garłucha", w skład którego wchodził Papcio Chmiel.


Siekierki, 1 września 2012.

 

Miło nam donieść, że imć Papcio, autor komiksu Tytus, Romek i A'tomek wrócił z wakacji w Chono Lulu (kurort na archipelagu Ajwaii) o pełnych zmysłach i pomysłach i z mety zabrał się do rysowania piątego albumu historycznego: TYTUS,ROMEK i A'TOMEK W WOJNIE O NIEPODLEGŁOŚĆ AMERYKI.

 

Mimo, że Papcio dopiero narysował okładkę, nasza redaktorka dobrała sie do scenariusza i możemy zdradzić, że Tytus ma odegrać w tym dziele niezwykłą, zaszczytną rolę, jako ordynans Tadeusza Kościuszki.

 

Album będzie dostępny w przyszłym roku na Międzynarodowych Targach Książki... jak dobrze pójdzie.

 

Redaktor Agencji 
mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

!SENSACJA!

ROMEK i A'TOMEK JAK ŻYWI!

 

Papcio zaszokowany!

 

Nie dalej jak w czerwcu 2012, przybyli do Papcinej pracowni w Warszawie dwaj bracia: Jacek, lat 37 - wielgachny na 2 metry i Irek lat 35 – grubachny i 168-mio centymetrowy.

 

Po otwarciu drzwi, Papcio nie wierzył własnym oczom, aż zawołał Tytusa, żeby go uszczypnął. "Narysowałem wymyślonych przez moją głowę, Romka i A'tomka, a tu proszę, oni żyją naprawdę!" - wykrzyknął oniemiały z wrażenia. Chłopcy mieszkają w Bydgoszczy i Żołędowie, są kolekcjonerami od dawien dawna, a właściwie od dziecka, wszystkiego, co związane jest z Tytusem.

 

Ciekawe, czy jeszcze istnieje gdzieś, prawdziwy prof. Talent???

 

 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


89-te URODZINY PAPCIA

 

 

Zgadnijcie które ....
Tak, tak ..... zbliżają się 89-te URODZINY PAPCIA

 

 

 

Jak widać niektórzy pospieszyli już do Mistrza ze swoimi bukietami, 
a pozostali mają okazję przesłać Mu swoje życzenia klikając 
na poniższego e-maila:

 

tytus@vipcar.pl


Agencja Hi-Hi donosi:

Ci, co byli, napisali:

 

"Dzień dobry. W ostatnią niedzielę mieliśmy przyjemność i zaszczyt spotkać Papcia Chmiela, który podpisywał książki na warszawskich targach. Pojechaliśmy specjalnie z tej okazji z Krakowa. Po spotkaniu mój syn Tomek powiedział, że "Papcio jest taki sam fajny jak Tytus!". Prosimy o przekazanie dla Papcia pozdrowień 

i podziękowań za doskonałe komiksy."

 

Uwaga wszyscy spragnieni widoku i czaru Papcia Chmiela!!!

 

13 maja 2012 w godzinach 12:00 - 13:00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 

na stoisku Wydawnictwa Prószyński, szczęśliwcy mieli okazję ujrzenia Mistrza, 
a najszczęśliwsi opuścili je z autografem Szacownego Autora w Najnowszym Albumie o Odsieczy Wiedeńskiej. Ci, którzy jednak nie mogli dostąpić tego niewątpliwego zaszczytu mogli zadowolić się widokiem Mistrza w "szklanym okienku" w programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie", którego emisja nastąpiła w sobotę 12 maja 2012.

 

Kto nie zobaczył, to może zobaczyć tutaj:

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/w-domu-papcia-chmiela/7346379

 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

TYTUS ZA CZASÓW PRL-u w BARLINKU

 

 

 

 

 

Wystawa "Propaganda PRL w komiksie" autorstwa Wojtka Łowickiego, na której można podziwiać m.in. oryginalne plansze z komiksów Papcia Chmiela trafiła do Barlinka. Sam Mistrz uhonorował Mieszkańców Miasta rysunkiem z dedykacją - w zamian za gorące zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy.

 

To miłe turystyczne miasteczko słynie z fontanny "Gęsiarka", obronnych murów, słynnej deski barlineckiej 
i mistrza świata w szachach Emanuela Laskera. Dzieło Papcia trafi więc (może) do Muzeum Regionalnego 
i zajmie miejsce ... obok zabytkowych szachów. Zapraszamy!!!

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


TYTUS KONTRA LEONARDO da VINCI!

 

 

 

Z okazji 55 urodzin Tytusa, Romka i A'tomka firma DISATOYS postanowiła uczcić ten sensacyjny jubileusz wyprodukowaniem porcelanowego kubka, ozdobionego stosowną do wydarzenia malowanką. Papcio błysnął talentem i spłodził ten oto rysunek: Tytus unosi sztangę, symbolizującą wagę tworzenia i wydawania książeczek z przygodami sympatycznej trójki … przez okrągłe 55 lat.

 

Niestety firma DISATOYS usunęła ten symboliczny akcent i w miejsce Tytusa wstawiła – niewiady czemu - rysunek sprzed 500 lat, autorstwa Leonarda da Vinci, poszukującego w graficznym ujęciu, idealnych proporcji i harmonii męskiego ciała. Co ciekawe producent w ostatniej chwili zawstydził się umieszczeniem na kubku dzieła Leonarda, bo nadrukował na nim napis MIĘŚNIE TYTUSA i wszystko pokrył apla ugrem / w sferach artystycznych nazywa się ten kolor "sraczkowatym"/, robiąc z rysunku "artystyczny" galimatias.

 

Bądźmy szczerzy … najgorsze dla Papcia jest to, że w świat poszedł kubek z podpisem na denku … Henryk Chmielewski, a nie Leonardo da Vinci.


ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ:

 

"Tytus – najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej"

 

 

 

Wernisaż odbędzie się w środę, 18 kwietnia 2012 roku o godzinie 14:00,
w sali Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w samym centrum Wałbrzycha - Rynek 22

Ekspozycja będzie czynna do 26 maja.
Zapraszamy: wtorek - piątek w godzinach 10:00 – 15:30, a soboty 11:00 - 17:00.


Najnowszy album Papcia Chmiela już w maju!

 

 

 

Już w maju tego roku, na Targach Książki w Pałacu Kultury w Warszawie na stoisku Wydawnictwa Prószyński, będziecie mogli spotkać się z Królem Janem III Sobieskim, w najnowszym albumie pt. "Tytus Romek i A'Tomek w Odsieczy Wiedeńskiej 1683, przez Papcia Chmiela narysowani". Po zdobyciu tego albumu z autografem, będziecie mogli dumnie powiedzieć "Venimus, Vidimus..." i kupiliśmy.


Agencja Hi-Hi donosi:

TYTUS PONOWNIE W GABLOTACH (28 stycznia 2012)

 

 

Tytus podróżuje nadal po naszym kochanym kraju i już 3 lutego 2012 dotrze do Rabki-Zdroju. Wernisaż wystawy "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" odbędzie się w piątek, o godzinie 17 w Galerii MOK "Pod Aniołem" przy ulicu Parkowej 5.
Na to wielce kulturalne wydarzenie zapraszają Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, oraz Wojciech Łowicki, kustosz wystawy i autor cyklu 'Cztery pory roku z satyrą i komiksem'.

 


Red. mgr Alicja Wszystkowiem  


Agencja Hi-Hi donosi:

TYTUS ZA CZASÓW PRL-u (13 stycznia 2012)

 

Na wystawie "Propaganda PRL w komiksie" w Muzeum Regionalnym w Szczecinku, autorstwa Wojtka Łowickiego, można obejrzeć oryginalne prace wielu polskich autorów. Wśród nich również i plansze z komiksów Papcia Chmiela. Dzięki ekspozycji dowiemy się również o problemach z cenzurą i bojach Papcia, który musiał staczać z cenzorami "wojny", aby komiksy o Tytusie dały się normalnie czytać, a nie były przeładowane niepotrzebnymi treściami propagandowymi. Działo się to dawno temu i jest to już historia, ale warto poznać kulisy narodzin postaci: Romka, A'Tomka, no i Tytusa.

 

 

Wystawa będzie czynna do 26 lutego. Jest to kolejna część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem". Zapraszamy!


Red. mgr Alicja Wszystkowiem

 

 

 

 

 

 

 

P.S.
Prezentowany obok kadr z czwartej księgi TRiA, to fragment jednej z oryginalnych plansz, które można zobaczyć na Wystawie.

Na stronie Muzeum Regionalnego w Szczecinku, pod datą 13 stycznia 2012, znajdziecie galerię z otwarcia wystawy. 


Agencja Hi-Hi donosi:


dedykacja z okazji wystawy w Brzegu
Galeria Sztuki Współczesnej w brzeskim Ratuszu
styczeń 2012


Agencja Hi-Hi donosi:

SENSACJA! TYTUS NA DESKACH!


Czyżby Tytus został bokserem? (20 grudnia 2011)

 

Gdy nasz dociekliwy fotopstryk usłyszał w TVP Kraków wyrwane z kontekstu zdanie "...Tytus na deskach...", złapał się za głowę z przerażenia, i natychmiast zadzwonił do Papcia z prośbą o ratunek dla Tytusa. Krzyczał w słuchawkę "Papciu! Tytus został powalony na deski! Pewnie zapisał się do szkółki bokserskiej i...". Na szczęście czujny Papcio wiedział, że nie chodzi o uprawianie przez Tytusa boksu, tylko o najnowszą sztukę teatralną, wystawianą przez Capgemini w krakowskim Teatrze Ludowym.

 

Tytus trzy razy wystąpi na deskach teatru w charytatywnym przedstawieniu "Ychu-Dychu", z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji SIEMACHA. Więcej o przedstawieniu przeczytać możecie w sekcji "przedstawienia teatralne"

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Redaktorzy Naczelni (grudzień 2011)

 

 

Niniejsza fotografia dokumentuje historyczne spotkanie Redaktor Naczelnej Satyrycznego Pisma Szkolnego BZIK - Amelii Łowickiej, z niestrudzonym Redaktorem Świata TRiA, chwalącego się (po raz pierwszy publicznie) najnowszymi planszami z niepublikowanego jeszcze Albumu TRiA w Odsieczy Wiedeńskiej

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

Skoczna Poleczka (listopad 2011)

 

Kolejna wystawa z Tytusem i kolejna Papcina dedykacja, tym razem dla fanów z Opoczna.

 

Jak widać konceptu Papciowi nie zabrakło. Farb i papieru również starczyło. Zresztą jak Papcio mógłby nie błysnąć, gdy idzie o tak barwne miasto jak Opoczno.

 

Zamieszczamy także kilka zdjęć z wernisażu wystawy, podczas którego najmłodsi fani mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolorowanie świata Tytusa, Romka i A'Tomka.

 


Red. mgr Alicja Wszystkowiem  


Agencja Hi-Hi donosi:

SENSACJA! NIEZMORDOWANY PAPCIO CHMIEL

PODPISUJE 300 KSIĄG TRiA’

DLA PIERWSZOKLASISTÓW!

 

 

13 października b.r. w szkole podstawowej nr 87 w Warszawie, odbyło się ślubowanie nowo zaczynających naukę pierwszoklasistów. Każdy maluch otrzymał od dyrekcji Akt Pasowania na Ucznia i XXX książeczkę przygód Tytusa, Romka i A’tomka WYPRAWA PO OWOCE CHICHOTU, z autografem autora. Cieszy się Papcio, teraz uczniowie będą stawiać pierwsze kroki w czytaniu nie tylko w oficjalnym elementarzu, ale i na komiksie z Tytusem.

 

Na zdjęciach wykonanych przez szkolnego Fotopstryka, widzimy Papcia przy podpisywaniu ksiąg, uroczystość ślubowania, Panią dyrektor szkoły Iwonę Krupińską prezentującą książeczkę z Tytusem, oraz zestaw pierwszoklasisty, czyli Akt Pasowania na Ucznia i książeczkę z Tytusem.

 

 

 

   

 


 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem  


TYTUS WZOROWYM UCZNIEM?

 


Tak - ale niestety tylko na zaszczytnych Dyplomach Tytusa przyznawanych przez Kapitułę Szkoły Podstawowej nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK "Garłuch" w Warszawie przy ulicy Malowniczej 31 na Okęciu. Dyplomy otrzymują uczniowie szkoły za sukcesy w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły oraz za pracę społeczną.

Mundurek Tytusa de Zoo to wizja - marzenie Papcia Chmiela. Tak mógłby wyglądać galowy strój uczniów, przywdziewany na uroczystości państwowe i szkolne.


Agencja Hi-Hi donosi:

TYTUS WYBORCZYM AGITATOREM?

 


Ze służbowo społecznego obowiązku miło nam donieść, że ob. Tytus de Zoo włączył się w szeregi obywateli aktywistów pod hasłem "KTO NIE GŁOSUJE, TEN NIE MA POTEM PRAWA DO KRYTYKI, STRAJKÓW I NAIGRYWANIA SIĘ Z RZĄDU - ZYG, ZYG MARCHEWECZKA". Tytus nie zdradza na jaką partię będzie głosować: czy na BANAN JEST NAJWAŻNIEJSZY, czy na KOKOS DLA MAS, czy na TRAPEZFIKAŃSKĄ PARTIĘ LIANISTÓW.
Chodzi oczywiście o parlamentarne wybory w Republice Trapezfiku, które odbędą się w pierwszym dniu pory deszczowej.

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

TYTUS W GABLOTACH

 

Agencja HI-HI donosi: (Toruń, 15 września 2011)
Kontunuując rozpoczętą w Ostrzeszowie podróż po naszym prześwietnym kraju, Tytus "za szkłem" dotarł do historycznego miasta Toruń. Wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" gości w Galerii Fundacji Les Artes przy ulicy Mickiewicza 49.
W tę sentymentalną podróż starsi czytelnicy, a w odkrywczą młodsi, mogą się wybrać codziennie do 13 października b.r.

 

Następnie bezcenne gabloty udadzą się w kierunku Barlinka, Opoczna, Wałbrzycha, Sopotu, Szczecinka, Wałcza, Rabki-Zdrój, Brzegu, Wodzisławia Śląskiego, Warszawy i Wigier... ufff, prawdziwy Tour de Pologne.

 

Tylko czy Papciowi wystarczy farb, papieru i konceptu, żeby każdemu miastu przygotować oryginalną dedykację?

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 


Agencja Hi-Hi donosi:

 

TYTUS NIE ŻYJE?

Tytus w sarkofagu?

 


Agencja HI-HI donosi: (Warszawa, 27 Sierpnia 2011)
Z przerażeniem otwiera Papcio kurierską przesyłkę. Na pudle wyrysowany korpus Tytusa, a z otworu przesłoniętego celofanem wygląda mordka De Zoo'a. Papcio otwiera paczkę i… ukazuje się Tytus jak żywy!

Z załączonego listu dowiadujemy się, że lalka Tytusa i portret na koszulce, to prezent na 88 urodziny Papcia, od IMĆ Danuty i Bartosza Marcinkowskich z Warszawy. Papcio oszołomiony! Zaszokowany, zachwycony prezentem i pracą, jaką włożyli Fani Tytusa w misternie uszyte, metodą aplikacji, to dzieło. Papcio serdecznie dziękuje! 

Do tego gratulacje za odwagę nadania imienia Tytus najmłodszemu synowi. Rośnij Tytusku zdrowo i wesoło, ale nie bierz dla siebie tego co złe u Tytusa de Zoo i nie uczłowieczaj się aż przez 55 lat - powiedział Papcio. 
 

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

PROTOTYPY FIGUREK NASZYCH BOHATERÓW
JUŻ W DRODZE!

 

Uzbrójcie się w cierpliwość! Ponieważ autostrada od wytwórcy do sprzedawców jest bardzo długa i zawiła, a może nawet jeszcze nie dokończona, figurki dotrą Złotą Jesienią. Na razie cieszmy się ich fotografią.
 

 

 

Mgr Alicja Wszystkowiem.


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Agencja HI-HI donosi: Warszawa,09.07.2011 Warto oglądać naszą stronę. Bo oto możesz zobaczyć Tytusa de Zoo w stroju kibica na EURO 2012 pozującego - ze wszystkich stron - do pamiątkowej laleczki jako kibic przyszłorocznych piłkarskich Mistrzostw Europy. Kiedy Tytus - laleczka urodzi się i kto będzie jego matką - producentem, doniesiemy w odpowiednim czasie. 
 

 

 

Doniosła stała donosicielka Agencji - mgr Alicja Wszystkowiem.


! VIVAT !

ELISABETH

PUPILLA AMICA
PAPCIORUM CHMIELORUM ET TITUSORUM DE ZOOUM
PER OMNIA SAECULA SAECULORUM

 

Z okazji kilkudziesiątej rocznicy urodzin mojej Wicemistrzyni Elżbiety Szmigiel, wspomagającej swoimi piątymi, a nawet szóstymi klepkami, mój skromny niedoczłowieczony mózg, życzę Jej w całym dalszym życiu różanych szczęśliwości bez kolców, drogi po bananach i bez usterek jej wspaniałej kibićcości. Ofiaruję dzieło stulecia, Jej konterfekt w stroju piratki, który namalował Papcio, nie szczędząc farb i talentu. Niestety wizerunek Jej namalował Papcio nieco postarzony, a mój odwrotnie – jak dzieciaka - odmłodzony. A przecież każdy czytelnik moich przygód wie, że dawno już uderzyło mi pół wieku.

 

Kłaniam się uniżenie i całując Odnóża Jej Doskonałości
pozostaję z wiernością na wieki – Amen.
Tytus de Zoo – w czerwcu 2011 roku.


Agencja Hi-Hi donosi:

 

PAPCIO ŁUKOWIANINEM?

 


Agencja HI-HI donosi: (18 czerwca 2011)
NIE, NIE! Spokojnie! Papcio jest warszawianinem lub jak kto woli warszawiakiem. Przecież wszyscy wiemy, że urodził się w Barbakanie.
Okazuje się jednak, że i inne piękne rejony naszego kraju widzą swoje z Nim powinowactwo. Po Łodzi, w której mieszkał po wojnie, teraz Łuków uhonorował Mistrza.
Podczas finału tegorocznych Dni Łukowa, który miał miejsce w dniu 5 czerwca, pan Burmistrz Miasta Łuków przyznał Papciowi statuetkę ŁUKOWSKIEGO ZŁOTEGO NIEDŹWIEDZIA 2011.
Jak oznajmiono w trakcie uroczystej Gali wyróżniono Pana Henryka Chmielewskiego „Papcia Chmiela” - autora komiksów z serii „Tytus, Romek i A'Tomek", warszawianina z łukowskimi korzeniami, o czym z dumą informuje uczestniczka łukowskiej „Gali przy fontannie” 
 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

CIEKAWE...
Z CZEGO SIĘ TAK CIESZY PAPCIO?

 


Agencja HI-HI donosi: (7 czerwca 2011)
- Czego się tak cieszysz Papciu jak bocian z żaby? - pytam Kommistrza po wejściu na strych do jego pracowni.
- Ano, bo jeszcze przede mną 12 lat życia z Tytusem …
- To znaczy, w przeliczeniu na Albumy „Tytus, Romek i A’tomek w bitwie …”, machnie ich Papcio dokładnie 12.
- Nie zupełnie, bo ostatni, setny rok życia przeznaczę na pisanie testamentu, porządkowanie archiwum, pożegnalne uroczystości z fanami i umieszczenie Tytusa w Domu Szczęśliwej Starości. No i nauczenie się wreszcie gry na organkach.

Życząc wesołych 88 urodzin i wielu prześlicznych historycznych Albumów, pożegnałam obydwu krzepkich staruszków. I jak tu ich nie kochać!!! 
 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

W poniedziałek 16 maja 2011 roku, "Jedynka" Telewizji Polskiej w porannym bloku "Kawa czy herbata", wyemitowała o nieludzko wczesnej godzinie (7:41), 2,5 minutowy materiał dotyczący Papcia Chmiela i Jego najnowszego albumu "Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". W nagraniu wzięli udział m.in. Adam Radoń, Kamil Śmiałkowski i Michał "Śledziu" Śledziński.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania:
 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

Spieszymy donieść, że w sobotę 14 maja 2011 roku podczas Warszawskich Targów Książki, Mistrz Papcio swą obecnością, spotkaniem z fanami i uroczystym przecięciem wstęgi podczas otwarcia wystawy oryginałów plansz, zainaugurował oficjalne, światowe życie nowego Albumu „Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”.

Stoisko Wydawnictwa Prószyński przeżywało iście wojenne oblężenie. Najwytrwalej oczekującym na przybycie Mistrza udało się zdobyć Jego autograf, pozostali mieli okazję zobaczyć i nabyć wszystkie Albumy wydane przez Wydawnictwo, a także choć przelotnie porozmawiać z Autorem, o czym donosi i zaprasza do obejrzenia zdjęć z uroczystości

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem  


Agencja Hi-Hi donosi:

Naszemu fotopstrykowi Mirko Tobieckiemu, udało się sfotografować figurki bohaterów komiksu TRiA' w trakcie produkcji. Brak na foto A'tomka.

Nie będę się pokazywać na goło, przed obleczeniem mnie w szaty, czyli przed pomalowaniem - powiedział.Zresztą - wielkie mi co - dziesięcio centymetrowi "gieroje". Nie ma się czym chwalić.
 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 


MIASTO TYTUS ODKRYTE!

 

Nasz redakcyjny Globdeptak kol. Hieronim Jashua, w czasie corocznej penetracji Ziemi, trafił na Florydzie na miasto TITUSVILLE. Czyżby amerykanie nazwali je na cześć naszego Tytusa de Zoo? Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że niestety nie. Nazwa pochodzi od pułkownika Henry Theodora Titusa, który w roku 1867 założył tu, u ujścia rzeki Indian River, miasteczko o swoim nazwisku. Wybudował również pierwszy hotel o nazwie The Titus Hause. W ostatnich latach Titusville nabrało rozgłosu ze względu na pobliski kosmodrom. Z brzegu zatoki można obserwować starty kosmicznego promu, zwiedzać muzeum kosmiczne. Bliższe szczegóły na temat miasta Tytusa, możesz przeczytać na stronie www.titusville.com.
 

 


PAPIEŻ NA GOBELINIE

To wspaniałe dzieło sztuki tkackiej zostało stworzone 32 lata temu przez polską artystkę Monikę Lehman – Chmielewską. Z okazji beatyfikacji Papieża w dniu 1 maja 2011 pokazujemy fotografię tego dzieła.

Portret Ojca Świętego Jana Pawła II ma wielkość 180 cm x 120 cm i został ręcznie utkany z polskiej, białej, owczej wełny, farbowanej przez autorkę, a fragmentami przetykany złotą nicią. Gobelin wykonany w 1978 roku w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie w zbiorach muzeum Polish Women Alliance w Chicago (USA). Ojciec Święty widział dzieło i dotykał go osobiście w zakrystii kościoła Pięciu Braci Męczenników w Chicago, podczas pierwszej pielgrzymki do Ameryki w 1979 roku.

Monika ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (w czasie studiów pracowała m.in. nad renowacją ołtarza w Stoczku Klasztornym) i jest obecnie znaną artystką w USA, a także jurorem na międzynarodowych przeglądach sztuki. Jest córką Papcia Chmiela, a Jej portret można zobaczyć w Albumie Wielbicieli Tytusa. Prywatnie jest żoną Davida Lehman – inżyniera z NASA. Więcej przeczytacie na:www.tapestryart.org


Generał Ciupinek

W roku 1962 Barbara Tylicka - Szefowa Działu Literackiego w redakcji "Świata Młodych" i opiekunka komiksu "Tytus, Romek i A'tomek" razem z Henrykiem Chmielewskim napisali książkę dla dzieci pt. "Generał Ciupinek". Dobrana para "w tym temacie", bo Pani Basia była lepsza literacko, a przyszły Papcio w zagadnieniach wojskowych - jako niedawny kapral LWP i AK. Książkę wydała w roku 1965 Nasza Księgarnia, a dziś wznowiło ją Wydawnictwo Prószyński - Media. Atrakcją są ilustracje Papcia Chmiela. Więcej o książce przeczytaj na stronie internetowej www.proszynski.pl.

 

 

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


Album Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Grunwaldzkiej

 

Album Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Grunwaldzkiej 1410 roku skończony! Teraz Papcio będzie męczył się pisaniem tekstów bocznych, ściągając historyczne wiadomości z Kronik Królestwa Polskiego od czcigodnego Jana Długosza. A oto kiepskie technicznie zdjęcie okładki. Czy Agencję nie stać na lepszego Fotopstryka? 

 


 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 


87 urodziny Papcia Chmiela

 

Z okazji 87 urodzin Papcia Chmiela, uczniowie warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 87, im. 7 Pułku Piechoty AK "Garłuch", wykonali własnoręcznie portrety Jubilata. Efekty ich wytężonej pracy można podziwiać, w specjalnie przygotowanej na tę okazję galerii. Album internetowy przygotował fan Papcia – Mirek Sobiecki, z firmy informatycznej MDG DATA.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Pierwszego października, podczas tegorocznego 21-szego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, została odsłonięta tablica upamiętniająca fakt, że w 1945 roku w kamienicy pod numerem 8 przy ulicy Nawrot mieszkał... nie kto inny jak Papcio Chmiel. Organizatorzy łódzkiego Festiwalu z radości, że ów związek Papcia z Ich rodzinnym miastem jest historycznym faktem, ów fakt dla przyszłych pokoleń z dumą utrwalili.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

 

  


Relacja filmowa z odsłonięcia tablicy


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Redaktorka naszej Agencji, nie wiedzieć jakim sposobem dotarła do supertajnych i ściśle poufnych informacji. Otóż podpatrzyła?, podsłuchała?, że Papcio Chmiel pracuje nad nowym Albumem, 
 

TYTUS, ROMEK I A'TOMEK W BITWIE GRUNWALDZKIEJ,


czyli w Wielkiej Bijatyce, pod Zielonym Lasem.
 

Nawet "superszpiegowskim" aparatem sfotografowała 2 środkowe strony! Które pod strachem, bo bez zezwolenia Papcia, zamieszczamy poniżej.
 

 

Wynika z nich na przykład, w jaki sposób Tytus wykorzystał pewien powszechnie znany peerelowski wynalazek do schwytania w pułapkę Krzyżaków. Co ten Papcio jeszcze nie wymyśli? Wszystko zależy od tego, co mu się zakotłuje w łepetynie. Co narysuje na zapowiadanych 36 stronach nowego albumu? Papcio będzie rysował album w jesienno - zimowe wieczory, w czasie wolnym od "zwiedzania" szpitali i jest nadzieja, że to wiekopomne dzieło nr 3 ukaże się na wiosnę, w strefie półkuli wschodniej.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 


Dom Tytusa

Gdyby budowano domy według projektu Tytusa de Zoo, nie byłoby tragedii w czasie powodzi.
Księga XXVIII TRiA' str.4 wyd. Egmont 2003. 


Agencja Hi-Hi donosi:

 

Dnia 20 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej im. 7p.p AK "GARŁUCH" odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Imprezę ubarwiły występy uczniów, z których najatrakcyjniejszym było przedstawienie odegrane na podstawie VI Księgi olimpijskiej Tytusa, Romka i A'tomka.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Fragment sztuczki: Romek i A'tomek szykują Tytusa
do wzięcia udziału w Olimpiadzie w Kogutkowie Górnym. 
 
Wszyscy uczniowie otrzymują od Papcia przypinki z portretem Tytusa. 

 
Biblioteka szkolna otrzymuje album
"Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku". 

 
Ksiądz kapelan szkoły ogląda stronę z epizodem
fragmentu bitwy, na której jest narysowany
ks. Jan Skorupka, kapelan 236 pułku piechoty. 

Epitafia

 Tu leży trupek, tam leży trupek,
Papcio sam z siebie, zrobił wygłupek.
Duszek znad trumny woła: a kuku!
Dziś wasze dzieło idzie do druku.


 


JUBILEUSZOWE WYDARZENIE ROKU

 

Warszawa, czerwiec 2009.Niecodzienną radość sprawiły Papciowi Tytusiki z Opola. Kwiaty, torty, całusy usta-pysk, które przyjmował Dostojny Jubilat przez bibułkę. Natychmiast szczęśliwy staruszek przywdział podarowaną Mu koszulkę z festiwalu "ZERO NUDY", mimo że sportowy strój nie pasował do wieku Jubilata.

Jeden z Tytusów pomylił się, sądząc, że to nie urodziny Papcia, a pogrzeb i przywiózł symboliczną garść ziemi z Trapezfiku oraz wspaniały kwadratowy wieniec (nowość!). Na szarfie błyszczał złoty napis "Temu, który nas stworzył, a nie zdążył uczłowieczyć". 


Na następnym zdjęciu widzimy Papcia stosownie do uroczystości wystrojonego. Na cylindrze prezentuje się dumnie liczba Papcinych lat. Będzie ona zmieniana każdego roku, w miarę starzenia się Papcia, aż do 100. Galerię otomany obsiadła ferajna chudopachołków z przedmieść i slumsów Trapezfiku. Uroczystość trwa, a w czasie przerw proponujemy Państwu czytanie arcydzieła literatury historycznej pt. "TYTUS ZLUSTROWANY".Gdzie można kupić to dzieło, niewyssane z palca Tytusa, a pracochłonny utwór dziejowo - historyczny na 512 stronach, wesołego staruszka? Dzieło można zamówić przez Internet, korzystając z naszego sklepu internetowego lub w Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz w sklepie ogólnospożywczym na ul. Bartyckiej 115, a nawet w księgarni - kawiarence KALIMBA, Warszawa, Żoliborz ul. Mierosławskiego 19. Nawet z autografem Papcia Chmiela!


Agencja Hi-Hi donosi:

 


Na stoisku Wydawnictwa Prószyński i s-ka - Targi Książki, Warszawa, PKiN


Na stoisku Wydawnictwa Prószyński i s-ka - Targi Książki, Warszawa, PKiN

A CÓŻ TO ZA KRASNOARMIEJCY?
 

Tak oto przebrani Papcio i Tytus występowali w dniu 16 maja 2010 roku na Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas podpisywania najświeższego albumu pt. TYTUS, ROMEK I A'TOMEK W BITWIE WARSZAWSKIEJ 1920. 

Przez 2 godziny Papcio mężnie machał zawijasy swego podpisu z rysunkiem łba Tytusa, w czym dzielnie Mu pomagała koleżanka Iwonka Pacholec z Wydawnictwa Prószyński Media, pieczętując album herbem Tytusa i wstawiając w dymki imiona (tak, aby więcej miłośników Tytusa było autografem obdarowanych). Ogonek autografobiorców zachodził i wił się za stoiska innych zazdrosnych o powodzenie Wydawców. Wreszcie wykończony Papcio salwował się ucieczką, kryjąc się w pożywialni Mc Donalda. Ale i tu dopadł go czytelnik ze Szwecji, któremu Papcio podpisał album - o, nie, nie za darmo, za hamburgera!
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


2 maja - Święto FlagiRysunek pochodzi z 79-tej strony Nowego albumu Papcia Chmiela
"Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Warszawskiej 1920"

Album będzie sprzedawany i podpisywany przez Papcia Chmiela na Targach Książki
w Pałacu Kultury i Nauki, w dniu 16 maja o godz. 11:30 do13:00.


PAPCIO KŁAMCĄ?

 

Po wydaniu albumu "TYTUS, ROMEK I A'TOMEK jako warszawscy powstańcy 1944", Papcio, autor dzieła, w licznych wywiadach prasowych obwieścił, że elaboratem tym kończy rysowanie komiksów.

Skąd takie desperackie oświadczenie? - zapytała redakcja Hi-Hi.

- W roku 2008 poczułem, że w szybkim tempie grzybieję, czego wyraźnym symptomem było ustępowanie mi przez młodzież (Sic!) siedzącego miejsca w wehikułach komunikacji miejskiej. Postanowiłem zakończyć długoletnią karierę rysownika małpy - jak sportowiec - efektownym rzutem na taśmę, czyli narysować album - arcydzieło, w którym będzie można błysnąć talentem, na zakończenie życia.

Kiedy pod koniec 2008 roku byłem tuż od ukończeniu dzieła, padłem nagle zemdlony pod rysownicę (na szczęście nie wykruszyły się piąte klepki). Zabrało mnie pogotowie do Instytucji Przytrzymującej w Ciele Uchodzące Dusze. 

Przez 2 miesiące przerzucano mnie przez 4 takie instytucje. Kiedy w jednym szpitalu służba medyczna nasyciła się moimi autografami z rysunkiem Tytusa, przekazywano mnie do następnego szpitala, o innej specjalności warsztatowej. I tak wykończono mnie ostatecznie w Instytucie Przekształceń Krwi Niebieskiej Na Karmazynową. Zręcznie omijając kostnicę, wydostałem się - jako zdrowy - na światło dzienne. Natychmiast dorwałem się do wykończenia ostatnich trzech stron albumu.

RODACY! TO JUŻ KONIEC! Za jakie Chiny mam ostatnie 14 lat życia (jakie mi zostały) męczyć się rysowaniem małpy? - pomyślałem przed lustrem. Inni emeryci spędzają jesień życia na oglądaniu seriali w TV, na działce, na nieszporach, w oknie. A ja mam "obratno" rysować głupoty ośmieszające naród? DOŚĆ!

Wytrzymałem tylko 2 miesiące na śledzeniu podwyżek rent i emerytur i koniec! Jak to!? Tu zbliża się 90 rocznica Bitwy Warszawskiej, 600 lecie Bitwy pod Grunwaldem, inni twórcy kultury szaleją, a Tytus nie weźmie w tym udziału? Przerwałem leżenie graficznym odłogiem, wyostrzyłem jeszcze działające jedno oko i machnąłem nowy album TRiA' w Bitwie Warszawskiej. Ale teraz nie zastrzegam się, że to już "na sicher" ostatni. 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Dzięki znajomości w Wydawnictwie Prószyński - Media, jaką się szczyci Pani mgr Alicja Wszystkowiem, udało się redakcji wycyganić 21 planszę albumu, którą zamieszczamy dla zachęty. 
 


Nowy Album Komiksowy Papcia Chmiela!

 

  

Tytus, Romek i A'Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Tajemnicze źródło natchnienia Papcia Chmiela odkryte!!! 

 

 

Aby wczuć się lepiej w tematykę dzieła, Papcio i Tytus założyli najpierw odpowiednie ubrania. Gdy obaj przeobrazili się w czerwonogwardzistów, natychmiast - i to ciurkiem - zaczęły im przychodzić do głowy sceny z wojny polsko - bolszewickiej. I co Państwo na to powiecie?! 
 

Album jest już gotów! Pokazujemy po raz pierwszy światu, okładkę tego nowego, 40-to stronicowego dzieła.

Album będzie drukowany w Wydawnictwie Prószyński - Media. Pierwsze egzemplarze będą sprzedawane w stoisku wydawnictwa na Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 20 - 23 maja. 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


Kalendarz na 2010 rok

 

DRODZY FANI I KOLEKCJONERZY TYTUSOJDÓW! Deutsche Bank wydrukował zestaw kalendarzy na 2010 rok z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem. Występują one w trzech formatach: ścienny 100 x 70 cm, wiszący 33 x 47 cm i biurkowy. Na stronie każdego miesiąca zobaczycie rysunek bohaterów latających pojazdami znanymi Wam z książeczek. 

Wszelkie informacje możecie uzyskać w firmie ZSRR p.stach@zsrr.pl


Wesołych Świąt WielkanocnychWesołych Świąt Wielkanocnych,

ciepłego śmigusa - dyngusa, pisanki ze strusiego jaja, 
i w czasie ferii, dracznych brewerii


- życzą swoim czytelnikom
Tytus, Romek i A'tomek, Papcio Chmiel i prof. Talent.
 

( A tak na prawdę, z czego mamy się cieszyć, że zrobią ze mnie pasztet, a na jaju dokonają aborcji?
- z poważaniem królik i struś.)


Agencja Hi-Hi donosi:

 

30 września 2009 Papcio wziął udział w wielkiej uroczystości obchodów 50-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK ,,Garłuch".

Dzieci szkolne odtworzyły na żywo fragmenty z albumu "Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". Na jednym ze zdjęć "Tytus" składa przysięgę na proporczyk.

Szkoła wydała biuletyn z informacjami o Przyjacielu Szkoły - Papciu Chmielu, zaś sam Papcio wyróżniony został Honorową Legitymacją Szkolną o numerze ... zresztą sami sprawdźcie którym! 

W uroczystości wzięły udział byłe uczennice podstawówki. Pośrodku w czarnym szalu, śpiewa dzisiejsza Pani Dyrektor Iwona Krupińska. A jeszcze nie tak dawno /30 lat temu/ biegała po korytarzach szkoły. 

Tylko na tej stronie (jeśli nie jesteście uczniami Szkoły nr 87) zobaczycie życzenia, które namalował Papcio z okazji Wspaniałego Jubileuszu. 
 


 

Agencja Hi-Hi donosi:

 

Dnia 4.12.2009 w tygodniku telewizyjnym TELETYDZIEŃ ukazała się notatka programowa pt. TYTUS, KRÓL GORYLI. Czyżby Tytus zadał się z małpą innej rasy, spłodził obrzydliwego gorylka i do tego nazwał go swoim imieniem? - przeraził się zaniepokojony notatką Papcio Chmiel. Po przeczytaniu anonsu do końca, odetchnął z ulgą. Wyjaśniło się, że imię Tytus nadała w roku 1974 małemu gorylowi sierocie badaczka ssaków naczelnych, pani Dian Fossey. Czyżby czytała od 1957 roku w Świecie Młodych przygody komiksowe pt. "Tytus, Romek i A'tomek"? 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem


SENSACJA! TYTUS NA CYFERBLACIE

 

Tak! Ukazały się w sprzedaży zegarki z Tytusem na tarczy. Zegarki są w formie znaczków pocztowych, 4x4 cm. Można je nosić na pasku, albo przylepić gdziekolwiek: na komputerze, na ramie roweru, albo na ... czole! Mając zegarek z Tytusem pod ręką, czyli na ręku, nie spóźnisz się do..., do..., do..., a gdy popatrzysz na Tytusa zrobi Ci się wesoło!

Takie zegarki - cacka sprzedają w Warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej i w centrum handlowym Złote Tarasy w stoisku STAMPS.

Więcej informacji otrzymasz od Pana Arkadiusza Dubickiego: adubicki@stamps.com.pl
 


Agencja Hi-Hi donosi:
65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Dnia 2 sierpnia 2009 na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczania odznaczeń powstańcom i osobom zasłużonym Polsce. 

Na zdjęciu Pan Prezydent RP Lech Kaczyński wiesza na szyi art. plastyka, st. strzelca pchor. 7 p.p. AK "Garłuch" - Henryka Chmielewskiego KRZYŻ KOMANDORSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI. 

Ku chwale Ojczyzny! - zawołał wzruszony Papcio Chmiel. 
 


Znaczki pocztowe

 

Od dnia 29 maja dostępne są w sprzedaży w Urzędach Pocztowych znaczki z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem. W związku z tym historycznym pocztowym wydarzeniem poprosiliśmy o okolicznościowy wywiad pana Tytusa de Zoo:

- Czy cieszy Pana ukazanie się tej serii znaczków?
- I tak i nie. Otóż jak mi wiadomo, Papcio Chmiel, w związku z 50-cioleciem naszego zaistnienia w świecie, złożył w roku 2006 do Dyrekcji Poczty Polskiej propozycję wydania jubileuszowego znaczka. Oto on po prawej stronie.

 

Jubileuszowa propozycja upadła, ponieważ Poczta miała plany wydawnicze już na rok 2009. W roku 2009 Mój Papcio narysował nowe projekty trzech znaczków: my w wannolocie, trąbolocie i na koniu mechanicznym Rozalia. Typowe pojazdy dla naszego komiksu.
 


Projekty odrzucono, a graficy Poczty ze starych rysunków Papcia zmajstrowali nowe dzieła ku jego rozpaczy. Rysunki na znaczkach, to projekty (z 2004 roku) do wykonania maskotki Festiwalu Filmów dla Dzieci "Zero Nudy" w Opolu. Nawet można zobaczyć ich wysokości w centymetrach, umożliwiające zachowanie wzajemnych proporcji. W ten sposób małe znaczki stały się nieczytelne, niezrozumiałe dla zagranicznego odbiorcy.


 

- I zgodził się na to Papcio?
- A co miałem robić? - powiedział. Był już tak zmęczony negocjacjami z Pocztą, że podpisałby każdy podsunięty projekt.

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 


Agencja Hi-Hi donosi:

 
 


Agencja Hi-Hi donosi:

 Agencja Hi-Hi donosi:


Tytus powstańcem ?

Czy to możliwe? Przecież kiedy wybuchło powstanie, Tytusa nie było jeszcze na świecie. Ale Papcio był. Siłą wyobraźni przeniósł Papcio T.R. i A' w te czasy, na ulice Warszawy.

 

Agencja Hi-Hi donosi:


4 Festiwal Filmów dla Dzieci ZERO NUDY

Bilety do Muzeum Powstania Warszawskiego

Bilety do Muzeum Powstania Warszawskiego z wizerunkami powstańców.

 

Poniżej bilet ze st. strz. pchor. 7p.p. AK "Garłuch" ps. "Jupiter"
- czyli z Papciem Chmielem.
Na bilecie pominięto datę ur. 1923.
Zdjęcie z roku 1948.

 


Vivat Nowy 2008 Rok


Potrójne komiksowe urodziny!

 

18 jubileusz Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi,
30-lecie istnienia znanej na całym świecie serii o Thorgalu Grzegorza Rosińskiego,
50-lecie urodzin Tytusa i S-ki.

 

Już od dwóch tygodni przed 7 października na ul.Piotrowskiej w Łodzi, na zawieszonych w poprzek linach, fikało kilkudziesięciu Tytusów, obwieszczając światu tą nadzwyczajną imprezę w Łódzkim Domu Kultury.

Na wystawie, uczestnicy mieli okazję obejrzeć oryginały rysunków z książeczek, jakże bardzo różniących się od wydrukowanych. Zamęczony Papcio podpisywał książeczki przez parę godzin, czyli do upadłego.
 

   
 

Na dwóch pierwszych zdjęciach widzimy fragment Piotrkowskiej ulicy. Na trzecim Papcia Chmiela krojącego urodzinowe torty. Tortem oblizywali się głównie uczestnicy rysunkowego konkursu na temat życia Tytusa.


TYTUS IDZIE NA WYBORY


50 urodziny Tytusa, Romka i A

Opole, Plac Wolności, 1 czerwca 2007

 Galeria 3-go Festiwalu Filmów dla Dzieci - ZERO NUDY w Opolu


1 sierpnia 2007 | 63 rocznica Powstania Warszawskiego.

  

Bombardier Chmielewski dawniej i dziś.


17 stycznia 1945 Wyzwolenie Warszawy

 

Krakowskie Przedmieście spalone. Pustka. Plac Zamkowy nie istnieje. Zamek to sterta gruzu z wystającym jednym kikutem muru. Kolumna Zygmunta rozleciała się i pomnik leży, wbity w ziemię. Plac poryty rowami łącznikowymi. Na Piwną w ogóle nie można wejść. Przez barykadę dostaję się na Świętojańską i wdrapuję się na gruzy katedry. Rozciąga się stąd widok na wypalone domy przy Rynku i zawalony most Kierbedzia.
Przechodzę przez barykadę z płyt chodnikowych na Rynek. Ani jednego całego domu.Na ulicy Nowomiejskiej przed domem numer 11 stoi figura Chrystusa, która spadła z wnęki domu. ( Nie wróciła na swoje miejsce po restauracji domu. Dziś wnęka jest pusta, a figurka znajduje się w podziemiach kościoła oo. pijarów).
Nad łukami Barbakanu, odsłoniętymi w 1938 roku, sterczą kikuty domu Nowomiejska 20. Na czworaka wdrapuję się na gruzy mojego mieszkania. Poznaję wypalone okno i resztki kaflowego pieca. Nad głową niebo. Mam łzy w oczach. Gdzie mój stoliczek do odrabiania lekcji, gdzie książki? Gdzie pudło z białymi myszkami? Jest dojście do piwnicy. Poznaję szkielet wypalonego dziecinnego wózka siostrzenicy. Potrzaskane talerze w kwiatki, garnki ...
Tyle zostało z całego mieszkania.
W fosie grób na grobie. Wszędzie groby i krzyże. Czuję się jak na cmentarzu. Na murze przyczepiam kartkę: Chmielewscy żyją, adres ...
 

Fragment z książki Papcia " URODZIŁEM SIĘ W BARBAKANIE"
WYD. PRÓSZYŃSKI I S-KA 1999

 

Fotografie własne autora, wykonane w marcu 1946 roku


Stoję na barykadzie powstańczej zagradzającej wejście z ul. Świętojańskiej na Rynek Staromiejski.


Jestem przed domem Nowomiejska 20, miejscem mego urodzenia. Na pierwszym planie fundamenty barbakanu odsłonięte w roku 1938, na których w roku 1954 zrekonstruowano cały barbakan. Po lewej stronie autentyczna ściana średniowiecznego barbakanu.


Stoję na cokole kolumny Zygmunta. Z tyłu resztki - wysadzonego przez Niemców Zamku Królewskiego - nie zasłaniają widoku, aż hen, za Wisłę. Czy Wy, młodzi ludzie, którzy tu dziś bawicie sie wesoło, zdajecie sobie sprawę jak wielkiego czynu dokonali Wasi przodkowie rekonstruując z gruzów Zamek?


Stoję na gruzach katedry św. Jana. Kościół wysadzony w powietrze przez hitlerowców, noszących na klamrze pasa napis: "Gott mit uns" - Bóg z nami.
 
Rysunek Papcia z ksiązki "Tytus zlustrowany".