Agencja Hi-Hi donosi:

05.12.2009

 

Dnia 4.12.2009 w tygodniku telewizyjnym TELETYDZIEŃ ukazała się notatka programowa pt. TYTUS, KRÓL GORYLI. Czyżby Tytus zadał się z małpą innej rasy, spłodził obrzydliwego gorylka i do tego nazwał go swoim imieniem? - przeraził się zaniepokojony notatką Papcio Chmiel. Po przeczytaniu anonsu do końca, odetchnął z ulgą. Wyjaśniło się, że imię Tytus nadała w roku 1974 małemu gorylowi sierocie badaczka ssaków naczelnych, pani Dian Fossey. Czyżby czytała od 1957 roku w Świecie Młodych przygody komiksowe pt. "Tytus, Romek i A'tomek"? 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

30.09.2009

 

30 września 2009 Papcio wziął udział w wielkiej uroczystości obchodów 50-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK ,,Garłuch".

Dzieci szkolne odtworzyły na żywo fragmenty z albumu "Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". Na jednym ze zdjęć "Tytus" składa przysięgę na proporczyk.

Szkoła wydała biuletyn z informacjami o Przyjacielu Szkoły - Papciu Chmielu, zaś sam Papcio wyróżniony został Honorową Legitymacją Szkolną o numerze ... zresztą sami sprawdźcie którym! 

W uroczystości wzięły udział byłe uczennice podstawówki. Pośrodku w czarnym szalu, śpiewa dzisiejsza Pani Dyrektor Iwona Krupińska. A jeszcze nie tak dawno /30 lat temu/ biegała po korytarzach szkoły. 

Tylko na tej stronie (jeśli nie jesteście uczniami Szkoły nr 87) zobaczycie życzenia, które namalował Papcio z okazji Wspaniałego Jubileuszu. 
 


 

Czytaj

SENSACJA! TYTUS NA CYFERBLACIE

20.09.2009

 

Tak! Ukazały się w sprzedaży zegarki z Tytusem na tarczy. Zegarki są w formie znaczków pocztowych, 4x4 cm. Można je nosić na pasku, albo przylepić gdziekolwiek: na komputerze, na ramie roweru, albo na ... czole! Mając zegarek z Tytusem pod ręką, czyli na ręku, nie spóźnisz się do..., do..., do..., a gdy popatrzysz na Tytusa zrobi Ci się wesoło!

Takie zegarki - cacka sprzedają w Warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej i w centrum handlowym Złote Tarasy w stoisku STAMPS.

Więcej informacji otrzymasz od Pana Arkadiusza Dubickiego: adubicki@stamps.com.pl
 

Czytaj

65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

02.08.2009

 

Dnia 2 sierpnia 2009 na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczania odznaczeń powstańcom i osobom zasłużonym Polsce. 

Na zdjęciu Pan Prezydent RP Lech Kaczyński wiesza na szyi art. plastyka, st. strzelca pchor. 7 p.p. AK "Garłuch" - Henryka Chmielewskiego KRZYŻ KOMANDORSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI. 

Ku chwale Ojczyzny! - zawołał wzruszony Papcio Chmiel. 
 

Czytaj

Znaczki pocztowe

02.08.2009

 

Od dnia 29 maja dostępne są w sprzedaży w Urzędach Pocztowych znaczki z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem. W związku z tym historycznym pocztowym wydarzeniem poprosiliśmy o okolicznościowy wywiad pana Tytusa de Zoo:

- Czy cieszy Pana ukazanie się tej serii znaczków?
- I tak i nie. Otóż jak mi wiadomo, Papcio Chmiel, w związku z 50-cioleciem naszego zaistnienia w świecie, złożył w roku 2006 do Dyrekcji Poczty Polskiej propozycję wydania jubileuszowego znaczka. Oto on po prawej stronie.

 

Jubileuszowa propozycja upadła, ponieważ Poczta miała plany wydawnicze już na rok 2009. W roku 2009 Mój Papcio narysował nowe projekty trzech znaczków: my w wannolocie, trąbolocie i na koniu mechanicznym Rozalia. Typowe pojazdy dla naszego komiksu.
 


Projekty odrzucono, a graficy Poczty ze starych rysunków Papcia zmajstrowali nowe dzieła ku jego rozpaczy. Rysunki na znaczkach, to projekty (z 2004 roku) do wykonania maskotki Festiwalu Filmów dla Dzieci "Zero Nudy" w Opolu. Nawet można zobaczyć ich wysokości w centymetrach, umożliwiające zachowanie wzajemnych proporcji. W ten sposób małe znaczki stały się nieczytelne, niezrozumiałe dla zagranicznego odbiorcy.


 

- I zgodził się na to Papcio?
- A co miałem robić? - powiedział. Był już tak zmęczony negocjacjami z Pocztą, że podpisałby każdy podsunięty projekt.

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Czytaj


Tytus powstańcem ?

01.08.2009

Czy to możliwe? Przecież kiedy wybuchło powstanie, Tytusa nie było jeszcze na świecie. Ale Papcio był. Siłą wyobraźni przeniósł Papcio T.R. i A' w te czasy, na ulice Warszawy.

 
Czytaj

JUBILEUSZOWE WYDARZENIE ROKU

01.06.2009

 

Warszawa, czerwiec 2009.Niecodzienną radość sprawiły Papciowi Tytusiki z Opola. Kwiaty, torty, całusy usta-pysk, które przyjmował Dostojny Jubilat przez bibułkę. Natychmiast szczęśliwy staruszek przywdział podarowaną Mu koszulkę z festiwalu "ZERO NUDY", mimo że sportowy strój nie pasował do wieku Jubilata.

Jeden z Tytusów pomylił się, sądząc, że to nie urodziny Papcia, a pogrzeb i przywiózł symboliczną garść ziemi z Trapezfiku oraz wspaniały kwadratowy wieniec (nowość!). Na szarfie błyszczał złoty napis "Temu, który nas stworzył, a nie zdążył uczłowieczyć". 


Na następnym zdjęciu widzimy Papcia stosownie do uroczystości wystrojonego. Na cylindrze prezentuje się dumnie liczba Papcinych lat. Będzie ona zmieniana każdego roku, w miarę starzenia się Papcia, aż do 100. Galerię otomany obsiadła ferajna chudopachołków z przedmieść i slumsów Trapezfiku. Uroczystość trwa, a w czasie przerw proponujemy Państwu czytanie arcydzieła literatury historycznej pt. "TYTUS ZLUSTROWANY".Gdzie można kupić to dzieło, niewyssane z palca Tytusa, a pracochłonny utwór dziejowo - historyczny na 512 stronach, wesołego staruszka? Dzieło można zamówić przez Internet, korzystając z naszego sklepu internetowego lub w Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz w sklepie ogólnospożywczym na ul. Bartyckiej 115, a nawet w księgarni - kawiarence KALIMBA, Warszawa, Żoliborz ul. Mierosławskiego 19. Nawet z autografem Papcia Chmiela!

Czytaj