WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

23.12.2012

 

Nie mogliśmy się zdecydować... którą z tych dwu kartek opublikować wraz z życzeniami świątecznymi od Naszego Drogiego Papcia. Po licznych dyskusjach zakończonych spożyciem śledzia i pierogów z grzybami ZGODNIE postanowiliśmy OPUBLIKOWAĆ DWIE!!!

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

W co wierzy Tytus ?

01.12.2012

 

W co wierzy Tytus? Czy ktoś się kiedyś nad tym zastanawiał? Oto jedna z plansz, którą będziecie mogli zobaczyć na wystawie "Religia w komiksie, czyli wątki religijne z komiksowej perspektywy", której wernisaż już w andrzejki, tj. w piątek o godzinie 17 w Muzeum w Pyzdrach. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

26.11.2012

Warszawa, 26.11. 2012. Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym intrygujący list od Czytelnika (???) pana Benisława G., który z wahaniem i po długich „dyskusjach” i „naradach” w Redakcji … jednak publikujemy …

 

o czym donosi (w ciemnych okularach z powodu podbitego oka) 
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

  

JAK SIĘ DOROBIŁEM FORTUNY

NA AUTOGRAFACH PAPCIA CHMIELA


Fani Tytusów obsypują Papcia Chmiela prośbami o autografy. W autografy z książki "TYTUS ZLUSTROWANY" z rysunkiem Tytusa nie wierzą. Nie wierzą, że jest ręcznie namazany przez Mistrza, a jeno printowany. Ja uwierzyłem. Kupiłem 100 książek. Wyciąłem okładki z autografem ( "mięso" wyrzuciłem, bo i tak książek nikt nie czyta), oprawiłem w ramki i sprzedawałem po 120 zetów przed supermarketem i kościołem w Brzuchomówicach Górnych. I niedowiarki płacą mi - jak głupie - a przecież mogli mieć rysunek Tytusa, plus książkę, direkt z wydawnictwa po 19 zł - co nie? 

Benisław G. (nazwisko znane agencji) 
 

  

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

23.11.2012

 

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle … I prawda.
Wszyscy zachodzili w głowę: ciekawe jak sam Papcio świętuje 55– te Urodziny Tytusa? Pije szampana? Zajada banany? Pojechał na przyjęcie do Trapezfiku???
Ale nasza sprytna reporterka Alicja Wszystkowiem troszkę rozwiała mgłę tajemnicy i jakimś cudem zdobyła fotkę Papcia i Tytusa, siedzących zgodnie przy urodzinowym stole, ponoć zastawionym wiśniowym tortem i innymi frykasami. Dowiedziała się także, że byli goście, a Papcio przygotował swojemu pupilowi dwie śliczne piąteczki. 
Jeszcze raz Tytusowi 100 lat, a Papciowi 200!!!

o czym donosi z radością 
Redaktor Agencji 
Alicja Wszytkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

23.11.2012

23 października 2012. No tak, kolejna baaardzo okrągła (z powodu pękatych brzuszków) rocznica za nami, a właściwie za Tytusem i Spółką.

Papcio w imieniu Jubilatów pragnie przekazać podziękowania wszystkim, którzy wystosowali z tej okazji tyle miłych słów i dowodów pamięci. A i niektórym wróciły przed oczy obrazy z dzieciństwa … to miłe i wzruszające, że zechcieli się nimi podzielić.

Zagadnięty, co dla Niego znaczy te 55 lat, Mistrz o dziwo nie popada ani w stan refleksji ani melancholii, bowiem po raz kolejny rusza do boju i koncentruje swoje wszystkie siły na pokazanie nam wkrótce Tytusa w Nowej Wielkiej Historycznej Roli. Czekamy!


o czym donosi z dumą
Redaktor Agencji
mgr Alicja Wszystkowiem

 

 

Uczniowie, dyrekcja, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi 
nr 87 im.7PP AK "Garłuch"
 przesyłają na ręce Papcia Chmiela serdeczne życzenia z okazji 55 urodzin Tytusa. Jednocześnie informujemy, iż 25.10.2012 odbędzie się uroczyste spotkanie z Tytusem w formie teatralnej i malarskiej. Tytus, symbol naszej szkolnej wszechstronności, od 2 lat motywuje uczniów SP 87 do działań we wszystkich sferach działalności uczniowskiej. Każdego roku "najlepsi z najlepszych" są nagradzani dyplomem Tytusa w mundurku uczniowskim. Zawdzięczamy to szczodrobliwości Papcia Chmiela, który scedował na naszą placówkę wszelkie prawa do tego wizerunku. Niech Tytusik żyje nam długo i zdrowo, a wraz z nim Papcio Chmiel.

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

15.11.2012

Mail otwarty Papcia Chmiela

 


DO ASIEJKI I WSZYSTKICH INNYCH FANÓW TYTUSA

 

Droga Czytelniczko, nie jestem w stanie korespondować z dziesiątkami fanów. Ze względu na uwiąd starczy (95,5) wycofuję się z życia publicznego. Mam trudności w odróżnianiu krowy od tramwaju, a w szczególności klawiatury komputera. Do zobaczenia /jak dobrze pójdzie/ w roku 2013 w maju na Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu, w czasie autografo-dawania na nowym, piątym albumie historyczno - komiksowym "TRiA' w wojnie o wolność Ameryki, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". 


 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

05.11.2012

UROCZYSTE ŚWIĘTOWANIE

 

 

 

 

 

"Tytus de Zoo urodził się w gąszczu linii i kresek, gdy pewnego dnia przez nieuwagę ojciec jego - Chmielewski Henryk – zrobił wyjątkowo piękną plamę z tuszu, dodał kilka maźnięć pędzlem i…" - tymi słowami rozpoczęliśmy w Naszej Szkole uroczyste świętowanie z okazji urodzin Najbardziej Znanej Małpy Świata. 55 lat minęło od chwili, gdy słynny Papcio Chmiel powołał do życia Tytusa, kultowego już bohatera 35-ciu ksiąg komiksu bawiącego, z wielkim powodzeniem, czytelników zarówno tych małych jak i dużych. Uczniowie klas szóstych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem okraszonym dużą dawką humoru i profesjonalnej gry przygotowali scenki z życia Szanownego Jubilata . Publiczność raz po raz wybuchała gromkim śmiechem oglądając narodziny Tytusa, jego przygotowanie do olimpiady oraz przygodę z reklamą. Tortu co prawda nie było, ale znając nieujarzmiony charakter Tytusa, na pewno zrobiłby z niego zupełnie inny użytek … Wszystkiego najlepszego!!! Do następnych urodzin!


o czym donosi z radością 
Naczelny kronikarz SP 87 w Warszawie Iwona Bojanowicz

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

10.10.2012

Trzy sale konferencyjne w krakowskiej siedzibie firmy FMC Technologies na prośbę pracowników, którzy są fanami twórczości Papcia Chmiela, zostały nazwane imionami tytułowych postaci z komisu "Tytus, Romek i A'Tomek" .
Na drzwiach do sal konferencyjnych umieszczone zostały stosowne nazwy: "Sala Tytusa", "Sala Romka" oraz "Sala A'Tomka", zaś ich wnętrza przyozdobiły plakaty z naszymi bohaterami. Są to fragmenty komiksu ze zmodyfikowaną grafiką i tekstami w języku angielskim. 

Władający tym ostatnim mogą przeczytać: 

"Tytus, Romek and A'Tomek" is the most famous Polish cartoon series created by Henryk Jerzy Chmielewski whose pen-name is Papcio Chmiel. The first tome of the series was published in 1957 followed by another 31 comic books and 5 special edition Polish history albums (11 million copies published). The story tells about two scouts who were asked by Papcio Chmiel to speed up the human evolution on a chimpanzee called Tytus. The cartoons are entertaining and full of wit. In every book the scouts educate Tytus by teaching him a different subject: geography, ecology, history, etc. The readers have fun while learning together with the cartoon characters."

 


o czym donosi z radością 
Redaktor Agencji 
Alicja Wszytkowiem

Czytaj

Plan lekcji

28.08.2012

TYTUS PROPONUJE NA NOWY ROK SZKOLNY!
WYDRUKUJ I WYTNIJ zabytkowy PLAN LEKCJI

 

Kliknij aby pobrać

 

 

Kliknij aby pobrać

 

Rok 1987. Młodzieżowa Agencja Wydawnicza. Nakład 160 000

 

Kliknij aby pobrać

 

Rok 1986. MAW

Czytaj

Szanowni Państwo, Panie, Panowie,

05.08.2012

czy jest wsród Was ktoś, kto pamięta płonącą ropę pod Karlinem w 1980 roku?

 

Okazuje się (co wiemy dzięki pamiątkowemu rysunkowi Papcia Chmiela), że ten ogromny pożar pomagał gasić również i nasz Tytus (!), któremu poświęcona została wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka". Ekspozycja należy do cyklu Wojtka Łowickiego "Cztery pory roku z satyrą i komiksem".

 

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Karlińskiej. Wernisaż 7 sierpnia o godzinie 16.30 przy ulicy Szymanowskiego 17 w Karlinie. Czynna do końca września!

 

Czytaj

68 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

01.08.2012

 

W dniu 1 sierpnia kombatanci i ludność uczcili poległych kolegów w Powstaniu, składając wiązanki kwiatów przed pomnikiem  7 p.p. AK "Garłuch" i pod kapliczką żołnierzy Bazy Lotniczej "Łużyce", znajdujących się na skwerku im. 7 p.p. Armii Krajowej "Garłuch" w Warszawie na Okęciu. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe szkół i oddział reprezentacyjny wojska. Na zdjęciu poczet sztandarowy "Garłucha", w skład którego wchodził Papcio Chmiel.

Czytaj

Siekierki, 1 września 2012.

10.07.2012

 

Miło nam donieść, że imć Papcio, autor komiksu Tytus, Romek i A'tomek wrócił z wakacji w Chono Lulu (kurort na archipelagu Ajwaii) o pełnych zmysłach i pomysłach i z mety zabrał się do rysowania piątego albumu historycznego: TYTUS,ROMEK i A'TOMEK W WOJNIE O NIEPODLEGŁOŚĆ AMERYKI.

 

Mimo, że Papcio dopiero narysował okładkę, nasza redaktorka dobrała sie do scenariusza i możemy zdradzić, że Tytus ma odegrać w tym dziele niezwykłą, zaszczytną rolę, jako ordynans Tadeusza Kościuszki.

 

Album będzie dostępny w przyszłym roku na Międzynarodowych Targach Książki... jak dobrze pójdzie.

 

Redaktor Agencji 
mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

20.06.2012

!SENSACJA!

ROMEK i A'TOMEK JAK ŻYWI!

 

Papcio zaszokowany!

 

Nie dalej jak w czerwcu 2012, przybyli do Papcinej pracowni w Warszawie dwaj bracia: Jacek, lat 37 - wielgachny na 2 metry i Irek lat 35 – grubachny i 168-mio centymetrowy.

 

Po otwarciu drzwi, Papcio nie wierzył własnym oczom, aż zawołał Tytusa, żeby go uszczypnął. "Narysowałem wymyślonych przez moją głowę, Romka i A'tomka, a tu proszę, oni żyją naprawdę!" - wykrzyknął oniemiały z wrażenia. Chłopcy mieszkają w Bydgoszczy i Żołędowie, są kolekcjonerami od dawien dawna, a właściwie od dziecka, wszystkiego, co związane jest z Tytusem.

 

Ciekawe, czy jeszcze istnieje gdzieś, prawdziwy prof. Talent???

 

 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

89-te URODZINY PAPCIA

07.06.2012

 

 

Zgadnijcie które ....
Tak, tak ..... zbliżają się 89-te URODZINY PAPCIA

 

 

 

Jak widać niektórzy pospieszyli już do Mistrza ze swoimi bukietami, 
a pozostali mają okazję przesłać Mu swoje życzenia klikając 
na poniższego e-maila:

 

tytus@vipcar.pl

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

10.05.2012

Ci, co byli, napisali:

 

"Dzień dobry. W ostatnią niedzielę mieliśmy przyjemność i zaszczyt spotkać Papcia Chmiela, który podpisywał książki na warszawskich targach. Pojechaliśmy specjalnie z tej okazji z Krakowa. Po spotkaniu mój syn Tomek powiedział, że "Papcio jest taki sam fajny jak Tytus!". Prosimy o przekazanie dla Papcia pozdrowień 

i podziękowań za doskonałe komiksy."

 

Uwaga wszyscy spragnieni widoku i czaru Papcia Chmiela!!!

 

13 maja 2012 w godzinach 12:00 - 13:00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 

na stoisku Wydawnictwa Prószyński, szczęśliwcy mieli okazję ujrzenia Mistrza, 
a najszczęśliwsi opuścili je z autografem Szacownego Autora w Najnowszym Albumie o Odsieczy Wiedeńskiej. Ci, którzy jednak nie mogli dostąpić tego niewątpliwego zaszczytu mogli zadowolić się widokiem Mistrza w "szklanym okienku" w programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie", którego emisja nastąpiła w sobotę 12 maja 2012.

 

Kto nie zobaczył, to może zobaczyć tutaj:

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/w-domu-papcia-chmiela/7346379

 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

02.05.2012

 

TYTUS ZA CZASÓW PRL-u w BARLINKU

 

 

 

 

 

Wystawa "Propaganda PRL w komiksie" autorstwa Wojtka Łowickiego, na której można podziwiać m.in. oryginalne plansze z komiksów Papcia Chmiela trafiła do Barlinka. Sam Mistrz uhonorował Mieszkańców Miasta rysunkiem z dedykacją - w zamian za gorące zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy.

 

To miłe turystyczne miasteczko słynie z fontanny "Gęsiarka", obronnych murów, słynnej deski barlineckiej 
i mistrza świata w szachach Emanuela Laskera. Dzieło Papcia trafi więc (może) do Muzeum Regionalnego 
i zajmie miejsce ... obok zabytkowych szachów. Zapraszamy!!!

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

TYTUS KONTRA LEONARDO da VINCI!

10.04.2012

 

 

 

Z okazji 55 urodzin Tytusa, Romka i A'tomka firma DISATOYS postanowiła uczcić ten sensacyjny jubileusz wyprodukowaniem porcelanowego kubka, ozdobionego stosowną do wydarzenia malowanką. Papcio błysnął talentem i spłodził ten oto rysunek: Tytus unosi sztangę, symbolizującą wagę tworzenia i wydawania książeczek z przygodami sympatycznej trójki … przez okrągłe 55 lat.

 

Niestety firma DISATOYS usunęła ten symboliczny akcent i w miejsce Tytusa wstawiła – niewiady czemu - rysunek sprzed 500 lat, autorstwa Leonarda da Vinci, poszukującego w graficznym ujęciu, idealnych proporcji i harmonii męskiego ciała. Co ciekawe producent w ostatniej chwili zawstydził się umieszczeniem na kubku dzieła Leonarda, bo nadrukował na nim napis MIĘŚNIE TYTUSA i wszystko pokrył apla ugrem / w sferach artystycznych nazywa się ten kolor "sraczkowatym"/, robiąc z rysunku "artystyczny" galimatias.

 

Bądźmy szczerzy … najgorsze dla Papcia jest to, że w świat poszedł kubek z podpisem na denku … Henryk Chmielewski, a nie Leonardo da Vinci.

Czytaj

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ:

09.04.2012

 

"Tytus – najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej"

 

 

 

Wernisaż odbędzie się w środę, 18 kwietnia 2012 roku o godzinie 14:00,
w sali Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w samym centrum Wałbrzycha - Rynek 22

Ekspozycja będzie czynna do 26 maja.
Zapraszamy: wtorek - piątek w godzinach 10:00 – 15:30, a soboty 11:00 - 17:00.

Czytaj

Najnowszy album Papcia Chmiela już w maju!

02.04.2012

 

 

 

Już w maju tego roku, na Targach Książki w Pałacu Kultury w Warszawie na stoisku Wydawnictwa Prószyński, będziecie mogli spotkać się z Królem Janem III Sobieskim, w najnowszym albumie pt. "Tytus Romek i A'Tomek w Odsieczy Wiedeńskiej 1683, przez Papcia Chmiela narysowani". Po zdobyciu tego albumu z autografem, będziecie mogli dumnie powiedzieć "Venimus, Vidimus..." i kupiliśmy.

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

01.02.2012

TYTUS PONOWNIE W GABLOTACH (28 stycznia 2012)

 

 

Tytus podróżuje nadal po naszym kochanym kraju i już 3 lutego 2012 dotrze do Rabki-Zdroju. Wernisaż wystawy "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" odbędzie się w piątek, o godzinie 17 w Galerii MOK "Pod Aniołem" przy ulicu Parkowej 5.
Na to wielce kulturalne wydarzenie zapraszają Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, oraz Wojciech Łowicki, kustosz wystawy i autor cyklu 'Cztery pory roku z satyrą i komiksem'.

 


Red. mgr Alicja Wszystkowiem  

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

13.01.2012

TYTUS ZA CZASÓW PRL-u (13 stycznia 2012)

 

Na wystawie "Propaganda PRL w komiksie" w Muzeum Regionalnym w Szczecinku, autorstwa Wojtka Łowickiego, można obejrzeć oryginalne prace wielu polskich autorów. Wśród nich również i plansze z komiksów Papcia Chmiela. Dzięki ekspozycji dowiemy się również o problemach z cenzurą i bojach Papcia, który musiał staczać z cenzorami "wojny", aby komiksy o Tytusie dały się normalnie czytać, a nie były przeładowane niepotrzebnymi treściami propagandowymi. Działo się to dawno temu i jest to już historia, ale warto poznać kulisy narodzin postaci: Romka, A'Tomka, no i Tytusa.

 

 

Wystawa będzie czynna do 26 lutego. Jest to kolejna część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem". Zapraszamy!


Red. mgr Alicja Wszystkowiem

 

 

 

 

 

 

 

P.S.
Prezentowany obok kadr z czwartej księgi TRiA, to fragment jednej z oryginalnych plansz, które można zobaczyć na Wystawie.

Na stronie Muzeum Regionalnego w Szczecinku, pod datą 13 stycznia 2012, znajdziecie galerię z otwarcia wystawy. 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

10.01.2012


dedykacja z okazji wystawy w Brzegu
Galeria Sztuki Współczesnej w brzeskim Ratuszu
styczeń 2012

Czytaj