UWAGA

12.12.2014

OSTRZEŻENIE PRZED ZAKUPEM ORYGINAŁÓW KSIĘGI XIV-tej "Tytus uczniem"
 
Na rynku komiksowym pojawiły się zaginione oryginały księgi XIV 'Tytusa, Romka i A'Tomka'. Wystawiono je także na portalu Allegro, gdzie pojawiła się informacja jakoby Desa Unicum potwierdziła ich autentyczność. Sformułowanie to jest niezgodne z prawdą i zapewne miało na celu wprowadzenie w błąd użytkowników Allegro. Firma DESA Unicum wyciągnie prawne konsekwencje z tytułu używania oznaczenia "DESA Unicum" bez zgody firmy.
"Zaginione prace to oryginały rysunkowe z Księgi XIV-tej "Tytus uczniem" wydanej przez Młodzieżową Agencję Wydawniczą w roku 1980/84/89. Oryginały tej księgi: 65 stron, każda strona składająca się z rysunku na kartonie, odbitki na folii i kolorowanego temperami 'blaudruku'. W MAW-ie nie zwrócono mi oryginałów po wdrukowaniu książeczek, które ponoć zaginęły. Ówczesny dyrektor wydawnictwa nie miał jakoby możliwości płacenia ekwiwalentu i tak sprawa ucichła. Wydawnictwo Prószyński wznawiając księgę posłużyło się skanowaniem i poprawianiem elektronicznym księgi wydanej przez  MAW.
Być może Ci, którzy posiadają te oryginały nie są świadomi że przechowują rzeczy zaginione, ale chcę poinformować, że posiadanie, ukrywanie, handlowanie wymienionymi oryginałami  jest nielegalne. Wzywam posiadaczy do zwrotu bez poniesienia konsekwencji prawnych".
 
Henryk Jerzy Chmielewski, Warszawa 12.12.2014
 
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: 725 110 010

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

06.11.2014


 

 

Tytus de Zoo i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapraszają do udziału w II edycji akcji MAMY NIEPODLEGŁĄ! 2014
Na jednej z zaprojektowanych specjalnie na tę okazję kartek … do świętowania Narodowego Święta Niepodległości zaprasza Tytus wraz z kolegami.
Wyślij e-kartkę korzystając z linku http://mamyniepodlegla.najlepszemedia.pl/

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Komunikat specjalny od PAPCIA CHMIELA

30.10.2014

Niniejszym z przykrością zawiadamiam, że od 1 listopada 2014 roku przestaję odpowiadać na mejle, w tym różnego rodzaju prośby o autografy, rysunki, wywiady i spotkania itp. Z góry dziękuję za różnego rodzaju prezenty i życzenia. Powodem decyzji jest psychologiczna zapaść w okolicach piątej klepki, z czym wiąże się zanik bieżącej pamięci, nie trafianie palcami w klawiaturę, koszmary nocne, kiedy wydaje mi się, że wszyscy moi czytelnicy są inteligentni i kulturalni.

Komunikat ważny do maja 2015 roku, gdy na Targach Książki planuję podpisywanie nowego dzieła ELEMELENTARZA, jeśli tego dokonam, a św. Printer Media przyjmie do druku.
 

Życzę Wesołych Świąt z okazji urodzenia Małego Izraelitki, Bombkowych Chojarków, Zimnych Ogni i Nowego Roku 2015,
wśród przyjaznych, miłych osób.

Papcio Chmiel – Warszawa 30 października 2014

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

10.10.2014

Uwaga Premiera ! „Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą”
 

12 października 2014 godz. 12:00 Teatr Kamienica w Warszawie
 

Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa … tak resztę już znacie …
 

Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą” jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi. Czas trwania ok. 1h 30 min z przerwą. Wiek: 5+

 


A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

06.10.2014

Ukoronowaniem uroczystych obchodów jubileuszu 55-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 87 im. 7 p.p. AK “Garłuch” w Warszawie, było przedstawienie oparte na komiksowych przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka rozgrywających się w Warszawie.
Na zdjęciu uczniowie, którzy odgrywali postaci Tytusa, Romka i A’Tomka. W Papcia wcielił się starszy kolega, absolwent szkoły, stąd spod wąsów Papcia prześwituje jego czarna broda ...


Zdjęcia rodzinne bohaterów razem z panią Dyrektor Szkoły Iwoną Krupińską oraz z gronem pedagogicznym uświetnił sam Papcio Chmiel.
Więcej znakomitych zdjęć wraz z opisem uroczystości znajdziecie na stronie Szkoły http://sp.nasza87.pl/55-lat-minelo/#more-6054
 

Postać Tytusa pojawia się także w Hymnie Szkoły ... nie możemy go w tej chwili zaśpiewać :) ale tekst do wyrecytowania znajdziecie TUTAJ
a melodię na stronie Szkoły tutaj: http://sp.nasza87.pl/hymn-szkoly/


A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

26.09.2014

Nowe Literacko - Rysunkowe dzieło Papcia Chmiela z okazji pięknej rocznicy 55-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch".
Uroczysty apel 26 września o godz.11.00

Baczność !!!

 

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

03.09.2014

Wiadomość z ostatniej chwili !
Dowiedzieliśmy się, że TEATR KAMIENICA www.teatrkamienica.pl w ramach projektu Mała Kamienica już 12 października 2014 będzie miejscem uroczystej premiery przedstawienia pt. „Tytus, Romek i A’tomek czyli jak zostać artystą”.
Adaptacja i reżyseria: Katarzyna Taracińska- Badura.
Wystąpią :Tytus - Rafał Szałajko,
oraz: Katarzyna Taracińska - Badura, Bartosz Adamczyk, Maciej Makowski , Łukasz Matecki
Oficjalny plakat spektaklu jest jeszcze w trakcie realizacji. Na premierę czekamy z niecierpliwością !

 

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

25.08.2014

Tytusa mamy w mowie … w myśli … w sercu … czasem na ślubnym kobiercu …
czasem w kołysce …

a Adam Grzanka z Krakowa
(satyryk, aktor kabaretowy, konferansjer, muzyk)

- reżyser przedstawienia „Ychu-Dychu, czyli Tytus, Romek i A'Tomek” ma takiego oto Tytusa!

 

 

Podziwiamy!!!

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

26.07.2014

UWAGA!!! WIELKIE UROCZYSTOŚCI już w toku
70. rocznica wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 

 

W dniu 23 lipca 2014 r. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski wraz z Sekretarzem Związku Powstańców Warszawskich Zbigniewem Galperynem uhonorował pamiątkowym medalem i dyplomem uznania uczestnika Powstania Warszawskiego Papcia Chmiela (pseudonim powstańczy „Jupiter”). SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
i przedstawiamy program obchodów na kolejne dni:
28 lipca (poniedziałek) godz. 11.00 Papcio Chmiel odwiedzi wystawę plenerową „Powstańcy 1944/70/2014”. Projekt pod opieką artystyczną Wojtka Wieteski. Ekspozycja 856 portretów Powstańców Warszawskich w tym portret Papcia Chmiela. Aleje Ujazdowskie. Wstęp wolny.
30 lipca (środa) godz. 11.00 Papcio uda się na Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i Prezydentem m.st. Warszawy. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia (piątek) Dom Artysty Plastyka, ul.Mazowiecka 11a
Na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego cały budynek Domu Artysty Plastyka wypełni się artystycznym hołdem pamięci Powstania i Powstańcow. Znajdziecie tam również oryginał plakatu Papcia , który prezentujemy powyżej po lewej stronie.

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

05.06.2014

1 czerwca 2014 punktualnie o godzinie 12-tej Papcio Chmiel wraz z towarzyszącym Mu Tytusem de Zoo, odsłonił pamiątkowy rysunek - w postaci jednej klatki komiksu z Księgi XI „TYTUS DZIENNIKARZEM” - na ścianie Baru  Prasowego  przy ul. Marszałkowskiej 10/16 w Warszawie. Następnie zajął się podpisywaniem owej pamiątkowej Księgi a także autobiografii „TARABANIE W BARBAKANIE” ufundowanej przez Wydawnictwo Prószyński –Media.
Na koniec imprezy Papcio wraz z żoną został nakarmiony wspaniałym trójdaniowym, prasowym obiadem. Na zdjęciach: Papcio w swoim rocznicowym cylindrze z panem ALEKSANDAREM ĆIRLIĆ władcą i menedżerem Baru.

 

 

A informuje o tym spotkaniu
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

20.05.2014

 

Uwaga! Uwaga! Rozkład jazdy Papcia Chmiela na najbliższą sobotę i niedzielę.

 

Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
Sobota: godzina 11:00 Papcio rozdaje 30 książeczek Tytusa uczestnikom "Wielkiego Malunku Tytusa" na płycie Stadionu
Niedziela: godzina 11:00 Wielkie Podpisywanie na stoisku Wydawnictwa Prószyński

 

Wszyscy na pokład !!! Ruszamy !!! 

Czytaj

Agencja Hi - Hi donosi:

06.05.2014

Uwaga! Uwaga! Ważna wiadomość z Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego !!!

Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym film „Powstanie Warszawskie” wejdzie na ekrany kin. Wcześniej zorganizowana zostanie uroczysta premiera dla bohaterów filmu - Powstańców Warszawskich. Aby ułatwić Powstańcom uczestnictwo w tym wydarzeniu, każdy z nich ma przydzielonego Wolontariusza-opiekuna. Każda z par jest wyjątkowa. Oto jedna z nich: Wolontariuszka Kamila Cichocka i Powstaniec Henryk Jerzy Chmielewski, czyli popularny Papcio Chmiel.

 

 

Zobaczcie także:
http://www.1944.pl/historia/powstancze-biogramy/Henryk_Chmielewski 

Czytaj


Agencja Hi - Hi donosi:

05.04.2014

Nowy Album Historyczny Papcia już się drukuje …
By złagodzić tęsknotę i oczekiwanie … Papcio namalował dla nas, o przepraszam, machnął (bo sam tak określił) plakat dający przedsmak nowego dzieła.
Podziwiajmy!!! 

 

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

07.03.2014

CÓŻ TO ZA CEP TRZYMA CEP?

Nie poznajecie Papcia? Papcio przebrał się za żołnierza Bolesława Krzywoustego Pospolitego Ruszenia, aby łatwiej, patrząc w lustro, narysować go do 21 strony nowego Albumu Historycznego. Poniżej już gotowa strona albumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

12.02.2014

NOWONARODZONY TYTUSIK
ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH!
 

ZOO Warszawa, 11 lutego. Póki co u naszego malucha spokój, jego głównym zajęciem jest ssanie i sen. Mama cały czas nosi go przy piersi, ale już za parę miesięcy będzie na tyle duży, aby jeździć na jej grzbiecie. Rodzinka nie jest jeszcze w komplecie, bo część osobników jest zbyt nieobliczalna i mogłaby zrobić maluchowi krzywdę.

 


 

 

 

 

 

 

 

Opiekunka Tytusa
Anna Jakucińska

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

05.02.2014

RÓD TYTUSÓW NIE ZAGINIE!
 

Warszawa, 4 stycznia 2014 roku, w Ogrodzie Zoologicznym przychodzi na ludzki świat, z rodziców człekokształtnych, szympansiątko. Wydarzenie doniosłe, bo to pierwsze urodziny szympansa w warszawskim Zoo. Cieszy się nasz bohater Tytus, cieszy się babcia Hopsasa i stryjek Bzofik z Trapezfiku, cieszy się Papcio Chmiel. Na wiosnę, kiedy niemowlę urośnie zostanie mu uroczyście nadane imię. Jakie? Oczywiście TYTUS! - na co wyraził zgodę Pan Dyrektor Ogrodu Zoologicznego i sam nasz Bohater Komiksowy. Mamy nadzieję, że na uroczystość “chrztu” zjadą do Zoo wszyscy czytelnicy noszący to wspaniałe imię cesarzy rzymskich. Opiekę i sponsoring nad latoroślą podejmie ponoć Wydawnictwo Prószyński-Media

 

a donosi o tym z matczyną czułością
​​​​reporter redakcji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

21.01.2014

Ufff! Nareszcie po 7 miesiącach męczenia pędzelków

Szósty Album Historyczny gotowy!

45 stron w formacie B3 !

 

Zapewne kronikarz Gall Anonim (od którego Papcio czerpał natchnienie) oraz Książę Bolesław Krzywousty (który jest jednym z bohaterów Albumu) przekręcą się w grobie z wrażenia, gdy ujrzą album w sprzedaży w maju tego roku na Targach Książki w Warszawie.

 

 

 

 

Pozdrawiam
Papcio Chmiel 

Czytaj