Agencja Hi:Hi

04.11.2016

     W dniu 30 października 2016 roku Wielka Rada Republiki TRAPEZFIKU, pod przewodnictwem Pani Prezydent HOPSASA, nadała największemu placowi stolicy nazwę
 

 Plac Przemysława Zalasińskiego.

 Motywacja nazwy; W ten skromny sposób uczciliśmy na wieki wieków  imię człowieka, który jako honorowy adwokat Papcia Chmiela, a tym samym Tytusa, Romka i A'Tomka, wywalczył przed sądem przywłaszczone przez zachłannych osobników oryginały Księgi XIV TYTUS UCZNIEM.
 

Czytaj

Agencja Hi:Hi donosi:

19.10.2016

Sprawa księgi XIV. Czy to nokaut?


Szanowni fani Tytusa! Chcemy podzielić się fantastyczną informacją! Otóż, pod okiem telewizyjnych kamer i radiowych mikrofonów dnia 24 października br. Wysoki Sąd obradujący w Legionowie, postanowił nie przychylić się do wniosku „aktualnych posiadaczy” oryginałów XIV księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka” o zasiedzenie tychże plansz, a tym samym uznał rację Papcia Chmiela! Ta dobra wiadomość oznacza, że oryginały powinny niebawem wrócić do właściciela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego. Co prawda, ze strony adwokata „posiadaczy” może jeszcze nastąpić apelacja, ale po tym co w mowie końcowej zaprezentował „nasz” adwokat Niezastąpiony Szanowny Pan Przemysław Zalasiński, "nokautując przeciwnika", nic już nie powinno się zmienić. Prawo staje więc słusznie po stronie artysty i jego własności. Można stwierdzić zatem, iż w tym przypadku prawo poszło w parze ze sprawiedliwością!


Chcielibyśmy podziękować mediom oraz fanom za przyjście na salę rozpraw i uczestniczenie w tej historycznej chwili. Tym, którzy byli i tym, którzy chcieli, a nie mogli (ale byli z nami duchem) – wielkie więc dzięki!!!


Wojtek Łowicki


Postscriptum


Szkoda tylko, że w ogóle musiało dojść do tej rozprawy, która trwając blisko dwa lata przyniosła wiele złych emocji, a niewątpliwie nadszarpnęła też zdrowie samego Papcia Chmiela. Trzeba pamiętać, że Papcio chciał przecież zakończyć całą aferę polubownie, prosząc już dawno temu owych panów o dobrowolne oddanie plansz. Gdyby tak się stało, panowie ci byliby uznani za sprawiedliwych bohaterów i może nawet cieszyliby się szacunkiem, bo oddaliby długo poszukiwane prace, które gdzieś przypadkiem znaleźli, ocalając tym samym sporą część narodowego dobra, bo komiks o przygodach TRiA jest takim dobrem niewątpliwie! Stało się jednak inaczej…
 Z OSTATNIEJ CHWILI!
Papcio ma połamany kręgosłup! Nie jedzie 24 października na rozprawę sądową w Legionowie
W SPRAWIE  PRZYWŁASZCZONYCH ORYGINAŁÓW KS.XIV “TYTUS UCZNIEM”/. W jego imieniu będzie występować adwokat ZPAP pan Przemysław Zalasiński
!!! CIE CHOROBA !!! 
Zamieszczamy dowód, rentgen kręgosłupa Papcia.
GONG! TRZECIA RUNDA!
 
24  PAŹDZIERNIKA roku pańskiego 2016
ODBĘDZIE SIĘ TRZECIE POSIEDZENIE  SĄDU W LEGIONOWIE W SPRAWIE ODZYSKANIA przez Papcia Chmiela PRZYWŁASZCZONYCH PRZEZ ZNANYCH SPRAWCÓW ORYGINAŁÓW ks. XIV “TYTUS UCZNIEM”. 
Módlcie się do świętego Tusza o sprawiedliwy wyrok.

 

CHCESZ WESPRZEĆ PAPCIA CHMIELA W STARCIU ???

Masz niepowtarzalną okazję! Przybądź na rozprawę 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.


Zbiża się termin ostatniej rozprawy, na której sąd ma ogłosić wynik postępowania: czy oryginalne plansze komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XIV" Henryka Jerzego Chmielewskiego trafią z powrotem do Papcia Chmiela, czy też zostaną w rękach aktualnych posiadaczy...?
Pikanterii (niestety) dodaje fakt, że prace te są bardzo wartościowe. Ich łączna wycena to kilkaset tysięcy PLN!

Rozprawa została wyznaczona na 24 października godz. 12:00, sala nr 6 w Sądzie Rejonowym w Legionowie I Wydział Cywilny, ul. Sobieskiego 47.
Papcio Chmiel, który będzie obecny, prosi wszystkich zainteresowanych, fanów, a także media o przyjście. Również bardzo gorąco prosimy powiadomić inne osoby, wszystkich znajomych, którzy chcą być świadkami tego historycznego wydarzenia.

 

Tu przypomnienie sprawy:
http://www.komiksisatyra.pl/archiwum/156

 

Tutaj przykład jak Papcio w charakterystyczny żartobliwy sposób opisuje ostanie posiedzenie sądu:
http://www.tytusromekiatomek.pl/tytus-aktualnosci-2-545-2.html

Czytaj

Agencja Hi:Hi donosi:

19.10.2016

Największy Fan Tytusa
Jacek Lanski z Bydgoszczy odwiedził Pacia. 
Czy znacie większego?
 

Czytaj

Agencja Hi:Hi donosi:

14.10.2016

??? Z CZEGO PAPCIO
TAKI ZADOWOLONY ???
 
Ano, bo już 13 października  2016 roku wszedł do sprze-
daży nowy, siódmy, historyczny album TYTUS ROMEK
A’TOMEK POZNAJĄ HISTORIĘ HYMNU POLSKI
z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani.
 

Czytaj

Agencja Hi:Hi

29.09.2016

WALKA PAPCIA CHMIELA
 O ODZYSKANIE ORYGINAŁÓW KS. XIV TRWA!
 WYNIK DO PRZERWY JESIENNEJ 0:0
 
    26 WRZEŚNIA 2016 W SĄDZIE REJONOWYM W LEGIONOWIE 
stawili się Papcio Chmiel ze swoim adwokatem panem Przemysławem Z., strony Przywłaszczaczy Oryginałów ze swoimi adwokatami, oraz pan Wojciech Łowicki Wielki Fan Tytusa i Spółki, przyjaciel,obrońca i znawca  artkomixiarzy. Wygłosił on długie, druzgocące przemówienie w obronie poszkodowanego Tytusa. Nie stawiła się świadek przedstawicielka DESY pani Karolina Ł. zajęta hodowlą nowonarodzonego dziecięcia. Wysoki Sąd niepełni usatysfakcjonowany, zarządził dogrywkę bitwy na koniec października.
Drodzy FANI i FANIĄTKA trzymcie KCIUKI  za TYTUSA!

Czytaj

Agencja Hi:Hi

20.09.2016

GONG! DRUGIE ZWARCIE!
      Ponieważ pierwsza rozprawa w sądzie ( w dniu 7 czerwca 2016 r.) o odzyskanie przywłaszczonych w marcu 1989 roku  (czyli jeszcze w czasach PRL-u) oryginałów Księgi XIV – “Tytus uczniem” przez znanych sprawców, nie dała konkretnych wyników, czyli zwrotu rysunków prawomocnemu właścicielowi Henrykowi Chmielewskiemu – Papciowi Chmielowi, sąd zarządził drugą  rundę rozprawy ”O ZASIEDZENIE” z  powołaniem świadków.
      Sąd Rejonowy w Legionowie i Wydział Cywilny Sobieskiego 47 wzywa Pana H.Chmielewskiego na rozprawę dnia 26 września 2016 roku o godz.10:00 w sali 6.
      TYTUS, CIESZ SIĘ, ROBISZ SIĘ SŁAWNY NAWET W SĄDACH!

Czytaj

1 VIII - 1944-2016

27.07.2016

 

 

Z okazji 72. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, art. grafik Henryk Chmielewski (l.93), czyli Papcio Chmiel. namalował  ten rocznicowy plakat. Papcio, wystąpił do walki w dniu 1 sierpnia, jako żołnierz  st. strzelec podchor. 7 pułku piechoty Armii Krajowej  psed. “Jupiter” w ataku na lotnisko Okęcie. Tytus, Romek  narysowani w powstańczym uzbrojeniu, (Tytus z procą he,he!), a Atomek jako harcerz  - listonosz  powstańczej poczty. Papcio z Warszawskim Krzyżem Powstańczym dumnie przypiętym na piersiach obok Komandorskiego Krzyża Odrodzenia Polski. Narysował siebie współcześnie z długimi włosami i brodowąsem, jakich w on czas nie hodował.
Drukujcie sobie na pamiątkę dla wnuczków,ten plakacik, który w oryginale  jest 70 X 100 cm i cieszcie się, ze nie ma dzisiaj drugiego Powstania.

 
Papcio Chmiel

Czytaj


93 urodziny Papcia

08.06.2016

Jak wiadomo Papcio świętował ... bo miał co świętować ... nie każdy potrafi świętować swoje 93. urodziny z przytupem ! Internauci prześcigiwali się wysyłaniu serdeczności ...
a Papcio spokojnie i z zadowoleniem patrzył jak nowe pokolenie artystów rośnie ...

Następnych 93 lat Papciu !

 
 
Rys. Franuś Wiśniewski z Żychlina l. 8

Czytaj

ŻYWOT CZŁEKA ZMAŁPIONEGO

18.05.2016

PAPCIO PODPISUJE NOWE DZIEŁO
              ŻYWOT CZŁEKA ZMAŁPIONEGO
           na Stadionie Narodowym 22 maja o godz 11-12 
w stoisku wydawnictwa Prószyński-Media
 
 

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

06.03.2016

NIEZWYKŁE SPOTKANIE PO 40 LATACH
 
W Muzeum Karykatury  na wystawie “PAPCIO CHMIEL I PODOPIECZNI”, w czasie podpisywania autografów podchodzi do Papcia  czytelnik (l.37) i pokazuje gazetę Świata Młodych z dnia 6 marca 1976 roku. Na fotografii  Papcio przebrany za kobietę “pracującą” pcha wózek z dwuletnim berbeciem. 
   - Papciu, to jestem ja – Wojtek Tylbor Kubrakiewicz. To mnie Papcio wypożyczył od mamy do tego zdjęcia 40 lat temu.
   Ale to jeszcze nie koniec sensacji! Wojtek - chyba raczej pan Wojciech - odsłania  prawe ramię  z pięknym tatuażem. I tu zaskoczenie. Rysunek przedstawia Tytusa, Romka i A’tomka w Mielolocie z okładki Ks. X.
 
 
 
red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

22.02.2016

OSTATNI TYDZIEŃ OBEJRZENIA
        PRZEDŚMIERTNEJ
WYSTAWY komiksowej PAPCIA CHMIELA!
MUZEUM KARYKATURY uL. KOZIA  - WARSZAWA
 
(W gablocie leży reklamowo ZLUSTROWANY)
 

Czytaj