Agencja Hi-Hi donosi:

20.12.2011

SENSACJA! TYTUS NA DESKACH!


Czyżby Tytus został bokserem? (20 grudnia 2011)

 

Gdy nasz dociekliwy fotopstryk usłyszał w TVP Kraków wyrwane z kontekstu zdanie "...Tytus na deskach...", złapał się za głowę z przerażenia, i natychmiast zadzwonił do Papcia z prośbą o ratunek dla Tytusa. Krzyczał w słuchawkę "Papciu! Tytus został powalony na deski! Pewnie zapisał się do szkółki bokserskiej i...". Na szczęście czujny Papcio wiedział, że nie chodzi o uprawianie przez Tytusa boksu, tylko o najnowszą sztukę teatralną, wystawianą przez Capgemini w krakowskim Teatrze Ludowym.

 

Tytus trzy razy wystąpi na deskach teatru w charytatywnym przedstawieniu "Ychu-Dychu", z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji SIEMACHA. Więcej o przedstawieniu przeczytać możecie w sekcji "przedstawienia teatralne"

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

15.12.2011

Redaktorzy Naczelni (grudzień 2011)

 

 

Niniejsza fotografia dokumentuje historyczne spotkanie Redaktor Naczelnej Satyrycznego Pisma Szkolnego BZIK - Amelii Łowickiej, z niestrudzonym Redaktorem Świata TRiA, chwalącego się (po raz pierwszy publicznie) najnowszymi planszami z niepublikowanego jeszcze Albumu TRiA w Odsieczy Wiedeńskiej

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

20.11.2011

Skoczna Poleczka (listopad 2011)

 

Kolejna wystawa z Tytusem i kolejna Papcina dedykacja, tym razem dla fanów z Opoczna.

 

Jak widać konceptu Papciowi nie zabrakło. Farb i papieru również starczyło. Zresztą jak Papcio mógłby nie błysnąć, gdy idzie o tak barwne miasto jak Opoczno.

 

Zamieszczamy także kilka zdjęć z wernisażu wystawy, podczas którego najmłodsi fani mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolorowanie świata Tytusa, Romka i A'Tomka.

 


  

 

  

 

 

 

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

13.10.2011

SENSACJA! NIEZMORDOWANY PAPCIO CHMIEL

PODPISUJE 300 KSIĄG TRiA’

DLA PIERWSZOKLASISTÓW!

 

 

13 października b.r. w szkole podstawowej nr 87 w Warszawie, odbyło się ślubowanie nowo zaczynających naukę pierwszoklasistów. Każdy maluch otrzymał od dyrekcji Akt Pasowania na Ucznia i XXX książeczkę przygód Tytusa, Romka i A’tomka WYPRAWA PO OWOCE CHICHOTU, z autografem autora. Cieszy się Papcio, teraz uczniowie będą stawiać pierwsze kroki w czytaniu nie tylko w oficjalnym elementarzu, ale i na komiksie z Tytusem.

 

Na zdjęciach wykonanych przez szkolnego Fotopstryka, widzimy Papcia przy podpisywaniu ksiąg, uroczystość ślubowania, Panią dyrektor szkoły Iwonę Krupińską prezentującą książeczkę z Tytusem, oraz zestaw pierwszoklasisty, czyli Akt Pasowania na Ucznia i książeczkę z Tytusem.

 

 

 

   

 


 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem  

Czytaj

TYTUS WZOROWYM UCZNIEM?

04.10.2011

 


Tak - ale niestety tylko na zaszczytnych Dyplomach Tytusa przyznawanych przez Kapitułę Szkoły Podstawowej nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK "Garłuch" w Warszawie przy ulicy Malowniczej 31 na Okęciu. Dyplomy otrzymują uczniowie szkoły za sukcesy w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły oraz za pracę społeczną.

Mundurek Tytusa de Zoo to wizja - marzenie Papcia Chmiela. Tak mógłby wyglądać galowy strój uczniów, przywdziewany na uroczystości państwowe i szkolne.

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

27.09.2011

TYTUS WYBORCZYM AGITATOREM?

 


Ze służbowo społecznego obowiązku miło nam donieść, że ob. Tytus de Zoo włączył się w szeregi obywateli aktywistów pod hasłem "KTO NIE GŁOSUJE, TEN NIE MA POTEM PRAWA DO KRYTYKI, STRAJKÓW I NAIGRYWANIA SIĘ Z RZĄDU - ZYG, ZYG MARCHEWECZKA". Tytus nie zdradza na jaką partię będzie głosować: czy na BANAN JEST NAJWAŻNIEJSZY, czy na KOKOS DLA MAS, czy na TRAPEZFIKAŃSKĄ PARTIĘ LIANISTÓW.
Chodzi oczywiście o parlamentarne wybory w Republice Trapezfiku, które odbędą się w pierwszym dniu pory deszczowej.

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

15.09.2011

TYTUS W GABLOTACH

 

Agencja HI-HI donosi: (Toruń, 15 września 2011)
Kontunuując rozpoczętą w Ostrzeszowie podróż po naszym prześwietnym kraju, Tytus "za szkłem" dotarł do historycznego miasta Toruń. Wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" gości w Galerii Fundacji Les Artes przy ulicy Mickiewicza 49.
W tę sentymentalną podróż starsi czytelnicy, a w odkrywczą młodsi, mogą się wybrać codziennie do 13 października b.r.

 

Następnie bezcenne gabloty udadzą się w kierunku Barlinka, Opoczna, Wałbrzycha, Sopotu, Szczecinka, Wałcza, Rabki-Zdrój, Brzegu, Wodzisławia Śląskiego, Warszawy i Wigier... ufff, prawdziwy Tour de Pologne.

 

Tylko czy Papciowi wystarczy farb, papieru i konceptu, żeby każdemu miastu przygotować oryginalną dedykację?

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

27.08.2011

 

TYTUS NIE ŻYJE?

Tytus w sarkofagu?

 


Agencja HI-HI donosi: (Warszawa, 27 Sierpnia 2011)
Z przerażeniem otwiera Papcio kurierską przesyłkę. Na pudle wyrysowany korpus Tytusa, a z otworu przesłoniętego celofanem wygląda mordka De Zoo'a. Papcio otwiera paczkę i… ukazuje się Tytus jak żywy!

Z załączonego listu dowiadujemy się, że lalka Tytusa i portret na koszulce, to prezent na 88 urodziny Papcia, od IMĆ Danuty i Bartosza Marcinkowskich z Warszawy. Papcio oszołomiony! Zaszokowany, zachwycony prezentem i pracą, jaką włożyli Fani Tytusa w misternie uszyte, metodą aplikacji, to dzieło. Papcio serdecznie dziękuje! 

Do tego gratulacje za odwagę nadania imienia Tytus najmłodszemu synowi. Rośnij Tytusku zdrowo i wesoło, ale nie bierz dla siebie tego co złe u Tytusa de Zoo i nie uczłowieczaj się aż przez 55 lat - powiedział Papcio. 
 

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

02.08.2011

 

PROTOTYPY FIGUREK NASZYCH BOHATERÓW
JUŻ W DRODZE!

 

Uzbrójcie się w cierpliwość! Ponieważ autostrada od wytwórcy do sprzedawców jest bardzo długa i zawiła, a może nawet jeszcze nie dokończona, figurki dotrą Złotą Jesienią. Na razie cieszmy się ich fotografią.
 

 

 

Mgr Alicja Wszystkowiem.

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

09.07.2011

 

Agencja HI-HI donosi: Warszawa,09.07.2011 Warto oglądać naszą stronę. Bo oto możesz zobaczyć Tytusa de Zoo w stroju kibica na EURO 2012 pozującego - ze wszystkich stron - do pamiątkowej laleczki jako kibic przyszłorocznych piłkarskich Mistrzostw Europy. Kiedy Tytus - laleczka urodzi się i kto będzie jego matką - producentem, doniesiemy w odpowiednim czasie. 
 

 

 

Doniosła stała donosicielka Agencji - mgr Alicja Wszystkowiem.

Czytaj

! VIVAT !

20.06.2011

ELISABETH

PUPILLA AMICA
PAPCIORUM CHMIELORUM ET TITUSORUM DE ZOOUM
PER OMNIA SAECULA SAECULORUM

 

Z okazji kilkudziesiątej rocznicy urodzin mojej Wicemistrzyni Elżbiety Szmigiel, wspomagającej swoimi piątymi, a nawet szóstymi klepkami, mój skromny niedoczłowieczony mózg, życzę Jej w całym dalszym życiu różanych szczęśliwości bez kolców, drogi po bananach i bez usterek jej wspaniałej kibićcości. Ofiaruję dzieło stulecia, Jej konterfekt w stroju piratki, który namalował Papcio, nie szczędząc farb i talentu. Niestety wizerunek Jej namalował Papcio nieco postarzony, a mój odwrotnie – jak dzieciaka - odmłodzony. A przecież każdy czytelnik moich przygód wie, że dawno już uderzyło mi pół wieku.

 

Kłaniam się uniżenie i całując Odnóża Jej Doskonałości
pozostaję z wiernością na wieki – Amen.
Tytus de Zoo – w czerwcu 2011 roku.

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

18.06.2011

 

PAPCIO ŁUKOWIANINEM?

 


Agencja HI-HI donosi: (18 czerwca 2011)
NIE, NIE! Spokojnie! Papcio jest warszawianinem lub jak kto woli warszawiakiem. Przecież wszyscy wiemy, że urodził się w Barbakanie.
Okazuje się jednak, że i inne piękne rejony naszego kraju widzą swoje z Nim powinowactwo. Po Łodzi, w której mieszkał po wojnie, teraz Łuków uhonorował Mistrza.
Podczas finału tegorocznych Dni Łukowa, który miał miejsce w dniu 5 czerwca, pan Burmistrz Miasta Łuków przyznał Papciowi statuetkę ŁUKOWSKIEGO ZŁOTEGO NIEDŹWIEDZIA 2011.
Jak oznajmiono w trakcie uroczystej Gali wyróżniono Pana Henryka Chmielewskiego „Papcia Chmiela” - autora komiksów z serii „Tytus, Romek i A'Tomek", warszawianina z łukowskimi korzeniami, o czym z dumą informuje uczestniczka łukowskiej „Gali przy fontannie” 
 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

07.06.2011

 

CIEKAWE...
Z CZEGO SIĘ TAK CIESZY PAPCIO?

 


Agencja HI-HI donosi: (7 czerwca 2011)
- Czego się tak cieszysz Papciu jak bocian z żaby? - pytam Kommistrza po wejściu na strych do jego pracowni.
- Ano, bo jeszcze przede mną 12 lat życia z Tytusem …
- To znaczy, w przeliczeniu na Albumy „Tytus, Romek i A’tomek w bitwie …”, machnie ich Papcio dokładnie 12.
- Nie zupełnie, bo ostatni, setny rok życia przeznaczę na pisanie testamentu, porządkowanie archiwum, pożegnalne uroczystości z fanami i umieszczenie Tytusa w Domu Szczęśliwej Starości. No i nauczenie się wreszcie gry na organkach.

Życząc wesołych 88 urodzin i wielu prześlicznych historycznych Albumów, pożegnałam obydwu krzepkich staruszków. I jak tu ich nie kochać!!! 
 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

87 urodziny Papcia Chmiela

07.06.2011

 

Z okazji 87 urodzin Papcia Chmiela, uczniowie warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 87, im. 7 Pułku Piechoty AK "Garłuch", wykonali własnoręcznie portrety Jubilata. Efekty ich wytężonej pracy można podziwiać, w specjalnie przygotowanej na tę okazję galerii. Album internetowy przygotował fan Papcia – Mirek Sobiecki, z firmy informatycznej MDG DATA.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

16.05.2011

 

W poniedziałek 16 maja 2011 roku, "Jedynka" Telewizji Polskiej w porannym bloku "Kawa czy herbata", wyemitowała o nieludzko wczesnej godzinie (7:41), 2,5 minutowy materiał dotyczący Papcia Chmiela i Jego najnowszego albumu "Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". W nagraniu wzięli udział m.in. Adam Radoń, Kamil Śmiałkowski i Michał "Śledziu" Śledziński.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania:
 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

14.05.2011

Spieszymy donieść, że w sobotę 14 maja 2011 roku podczas Warszawskich Targów Książki, Mistrz Papcio swą obecnością, spotkaniem z fanami i uroczystym przecięciem wstęgi podczas otwarcia wystawy oryginałów plansz, zainaugurował oficjalne, światowe życie nowego Albumu „Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”.

Stoisko Wydawnictwa Prószyński przeżywało iście wojenne oblężenie. Najwytrwalej oczekującym na przybycie Mistrza udało się zdobyć Jego autograf, pozostali mieli okazję zobaczyć i nabyć wszystkie Albumy wydane przez Wydawnictwo, a także choć przelotnie porozmawiać z Autorem, o czym donosi i zaprasza do obejrzenia zdjęć z uroczystości

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem  

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

04.05.2011

Naszemu fotopstrykowi Mirko Tobieckiemu, udało się sfotografować figurki bohaterów komiksu TRiA' w trakcie produkcji. Brak na foto A'tomka.

Nie będę się pokazywać na goło, przed obleczeniem mnie w szaty, czyli przed pomalowaniem - powiedział.Zresztą - wielkie mi co - dziesięcio centymetrowi "gieroje". Nie ma się czym chwalić.
 

 

Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

MIASTO TYTUS ODKRYTE!

02.05.2011

 

Nasz redakcyjny Globdeptak kol. Hieronim Jashua, w czasie corocznej penetracji Ziemi, trafił na Florydzie na miasto TITUSVILLE. Czyżby amerykanie nazwali je na cześć naszego Tytusa de Zoo? Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że niestety nie. Nazwa pochodzi od pułkownika Henry Theodora Titusa, który w roku 1867 założył tu, u ujścia rzeki Indian River, miasteczko o swoim nazwisku. Wybudował również pierwszy hotel o nazwie The Titus Hause. W ostatnich latach Titusville nabrało rozgłosu ze względu na pobliski kosmodrom. Z brzegu zatoki można obserwować starty kosmicznego promu, zwiedzać muzeum kosmiczne. Bliższe szczegóły na temat miasta Tytusa, możesz przeczytać na stronie www.titusville.com.
 

 

Czytaj

PAPIEŻ NA GOBELINIE

28.04.2011

To wspaniałe dzieło sztuki tkackiej zostało stworzone 32 lata temu przez polską artystkę Monikę Lehman – Chmielewską. Z okazji beatyfikacji Papieża w dniu 1 maja 2011 pokazujemy fotografię tego dzieła.

Portret Ojca Świętego Jana Pawła II ma wielkość 180 cm x 120 cm i został ręcznie utkany z polskiej, białej, owczej wełny, farbowanej przez autorkę, a fragmentami przetykany złotą nicią. Gobelin wykonany w 1978 roku w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie w zbiorach muzeum Polish Women Alliance w Chicago (USA). Ojciec Święty widział dzieło i dotykał go osobiście w zakrystii kościoła Pięciu Braci Męczenników w Chicago, podczas pierwszej pielgrzymki do Ameryki w 1979 roku.

Monika ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (w czasie studiów pracowała m.in. nad renowacją ołtarza w Stoczku Klasztornym) i jest obecnie znaną artystką w USA, a także jurorem na międzynarodowych przeglądach sztuki. Jest córką Papcia Chmiela, a Jej portret można zobaczyć w Albumie Wielbicieli Tytusa. Prywatnie jest żoną Davida Lehman – inżyniera z NASA. Więcej przeczytacie na:www.tapestryart.org

Czytaj

Generał Ciupinek

10.04.2011

W roku 1962 Barbara Tylicka - Szefowa Działu Literackiego w redakcji "Świata Młodych" i opiekunka komiksu "Tytus, Romek i A'tomek" razem z Henrykiem Chmielewskim napisali książkę dla dzieci pt. "Generał Ciupinek". Dobrana para "w tym temacie", bo Pani Basia była lepsza literacko, a przyszły Papcio w zagadnieniach wojskowych - jako niedawny kapral LWP i AK. Książkę wydała w roku 1965 Nasza Księgarnia, a dziś wznowiło ją Wydawnictwo Prószyński - Media. Atrakcją są ilustracje Papcia Chmiela. Więcej o książce przeczytaj na stronie internetowej www.proszynski.pl.

 

 

 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Album Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Grunwaldzkiej

01.04.2011

 

Album Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Grunwaldzkiej 1410 roku skończony! Teraz Papcio będzie męczył się pisaniem tekstów bocznych, ściągając historyczne wiadomości z Kronik Królestwa Polskiego od czcigodnego Jana Długosza. A oto kiepskie technicznie zdjęcie okładki. Czy Agencję nie stać na lepszego Fotopstryka? 

 


 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

12.02.2011

 

Redaktorka naszej Agencji, nie wiedzieć jakim sposobem dotarła do supertajnych i ściśle poufnych informacji. Otóż podpatrzyła?, podsłuchała?, że Papcio Chmiel pracuje nad nowym Albumem, 
 

TYTUS, ROMEK I A'TOMEK W BITWIE GRUNWALDZKIEJ,


czyli w Wielkiej Bijatyce, pod Zielonym Lasem.
 

Nawet "superszpiegowskim" aparatem sfotografowała 2 środkowe strony! Które pod strachem, bo bez zezwolenia Papcia, zamieszczamy poniżej.
 

 

Wynika z nich na przykład, w jaki sposób Tytus wykorzystał pewien powszechnie znany peerelowski wynalazek do schwytania w pułapkę Krzyżaków. Co ten Papcio jeszcze nie wymyśli? Wszystko zależy od tego, co mu się zakotłuje w łepetynie. Co narysuje na zapowiadanych 36 stronach nowego albumu? Papcio będzie rysował album w jesienno - zimowe wieczory, w czasie wolnym od "zwiedzania" szpitali i jest nadzieja, że to wiekopomne dzieło nr 3 ukaże się na wiosnę, w strefie półkuli wschodniej.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Czytaj