Agencja HI-HI donosi:

12.11.2013

 

TYTUS PROSTUJE nieścisłości historyczne dotyczące powstania Warszawy a zamieszczone w książcepod tytułem „TARABANIE W BARBAKANIE”

 

KRÓTKA HISTORIA BARBAKANU
URODZINY- ŻYWOT- ZGON- REANIMACJA

 

Według najnowszych badań historycznych prof. Talenta było to tak; Nad Tamizą, około roku 1000, żył sobie rybak z wiecznie wojującą, zadziorną kobitką, to też przylgnęło do nich przezwisko Wars, co po naszemu znaczy wojaki. 

Uciekając od kłótliwej Angielki, wędrując za chlebem, Wars osiedlił się na wysokiej skarpie Wisły i pojął za żonę Sawkę, dziewicę z rodu słynnego dziś plastyka. Przejęła ona od męża zwrot Okay, zamiast „ w porząsiu” i ten angielski prostacki „potakiwacz” zakorzenił sięw mowie polskiej, aż po dziś.

 

Minął wiek, albo dwa, potomkowie Warsa rozmnożyli się i nędzną wiochę rozbudowali w gustowne grodziszcze, otoczone fosą, wałem i palisadą. Do miasta wjeżdżało się przez murowaną wieżę i most zwodzony

 

W miarę upływu wieków, przybywało bandziorów, rzezimieszków, którzy gardzili przykazaniami boskimi "nie zabijaj - nie kradnij" i nie przejmowali się perspektywą smażenia 

duszy na rożnie w piekle. Książę Janusz Mazowiecki zdenerwował się i wydał w roku 1379 nakaz otoczenia grodu drugą linią murów. To i tak niewiele pomogło, złodzieje opanowali skok o tyczce
i przeskakiwali nocą oba mury. Natomiast ucieszyli się graficiarze, coraz więcej mieli miejsca na bazgroły: "Precz z premiami za budowę Narodowej Baszty Prochowej ! "Emerytura dla szczurołapów od 67 roku!" ,"Krystian dowala się do Kingi", "Pejsaci za mur"!

A dalej mmożecie sobie poczytać w książce, bo jest tam … prawie dobrze,
zresztą znudziło mi się już poprawianie Papcia
 

 

 

 

 

Czółko
Wasz Tytus 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

21.10.2013

I stało się!
Jak donosiliśmy, w sobotę 19 października 2013 w samo południe Papcio podpisywał swoją nową książkę pt. „Tarabanie w Barbakanie” w równie nowym i supernowoczesnym wieżowcu o nazwie Plac Unii - City Shopping. W miłym i schludnym otoczeniu nowiutkiego salonu księgarni „Matras” grzeczna kolejka przesuwała się w kierunku Papcia, by otrzymać wymarzony autograf. Sami popatrzcie jak to wyglądało … Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

 

A informuje o tym
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

15.10.2013

Ta chwila zbliża się wielkimi krokami … Już w najbliższą sobotę 19 października 2013 o godz. 12:00 w nowym salonie księgarni Matras na Pl. Unii Lubelskiej w Warszawie Papcio Chmiel będzie podpisywał swoje książki. Hurrraaa!!!
Jak twierdzi Wydawnictwo Prószyński to ciąg dalszy czerwcowych urodzinowych uroczystości, kiedy nie wszystkim podczas spotkania w Matrasie udało się zdobyć autograf pana Henryka i padła obietnica ze strony Wydawnictwa, że to nadrobi :) Ponoć tym razem nie będzie już rozmowy, tylko samo podpisywanie książek :)

 

A informuje o tym i zaprasza na sobotnie spotkanie
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Wernisaż wystawy plansz do Albumu o Bitwie Warszawskiej - Ząbki 5.05.2013

14.10.2013

Rozpisały się gazety i portale internetowe o wizycie Papcia Chmiela w Ząbkach pod Warszawą. Przeglądając je możemy przeczytać, że w sobotnie popołudnie 5 października 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury Papcio Chmiel uroczyście otworzył wystawę swoich prac – oryginalnych plansz do Albumu pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku” i wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego ogłoszonego pod nazwą „Narysuj Tytusa”. Szanownemu Gościowi asystował wiceburmistrz Ząbek pan Artur Murawski i pomysłodawca wystawy pan Mirosław Sobiecki. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali pamiątkowe pocztówki specjalnie przygotowane na tę okazję … a potem rzecz jasna ustawiła się długa kolejka po autografy.

 

a informuje o tym i zaprasza do obejrzenia Galerii zdjęć
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

28.09.2013

UWAGA!
AGENCJA HI-HI OGŁASZA KONKURS NA NAJPODOBNIEJSZY PORTRET KSIĘCIA BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO.

 

Osoby kompetentne wyjawiły publicznie, że Papcio aktualnie rysuje 6. album historyczny z wielkiej wojny polsko-niemieckiej w roku 1109. Aby pomóc mistrzowi w narysowaniu wizerunku Bolesława Krzywoustego zwracamy się do Państwa o nadsyłanie swoich Zdjęć z Wykręconymi Ustami, jako pomoc modelowa dla artysty. Wystarczy, że przyślesz na adres tytus@vipcar.pl własną fotografię. A oto nadesłane foto:
Foto nr 02 Lukas Chmielewski - Krzywousty w wieku lat 14.

 

ALBUM KONKURSU »

 

a informuje o tym i serdecznie zaprasza do udziału
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

08.09.2013

Uprzejmie informujemy, że staraniem Wydawnictwa Prószyński 3 października 2013 roku znajdzie się w sprzedaży odświeżona i wzbogacona w nowe materiały pierwsza część autobiografii Papcia Chmiela pt. „TARABANIE W BARBAKANIE”.


A informuje o tym i zaprasza
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

04.09.2013

Już po wakacjach … ale letnie konkursy trwają. Kto tego jeszcze nie zrobił, ciągle ma szansę, bo aż do 30 września, przysłać swoją pracę na konkurs organizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną w Ząbkach, Serwis internetowy www.HistoriaZabek.pl, oraz Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach.


Regulamin Konkursu Plastycznego pod hasłem "NARYSUJ TYTUSA" przewiduje, że :
„Każdy mieszkaniec powiatu niezależnie od wieku, może namalować, narysować, naszkicować, wykleić przygodę Tytusa w Ząbkach, gdy w 1920 roku szedł z Warszawy pod Ossów bronić stolicy przed bolszewikami . Wygrać można Albumy pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 r.” z imienną dedykacją Henryka Jerzego Chmielewskiego lub figurki bohaterów komiksów Papcia Chmiela. Zorganizowana będzie również wspólna wystawa zwycięskich prac wraz z oryginalnymi planszami Papcia Chmiela namalowanymi przez Mistrza do Albumu o Bitwie Warszawskiej.
Wystawa zamykająca konkurs oraz wręczenie nagród odbędzie się 5 października 2013 r. (sobota) o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na www.historiazabek.pl oraz na www.mbpzabki.pl

 

a informuje o tym i serdecznie zaprasza do udziału
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

01.08.2013

Papcio na Zamku

 

 

31 lipca 2013 roku Papcio Chmiel odebrał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. Zgodnie z tradycją ceremonia wręczenia odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie.
Nagroda przyznawana jest w uznaniu szczególnych zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej. Stanowi ją złota statuetka Warszawskiej Syrenki oraz dyplom. Statuetka wzorowana jest na pomniku Warszawskiej Syrenki według rzeźby Ludwiki Nitschowej, koło którego przechodzicie spacerując w ciepły wieczór nad Wisłą.
Data uroczystości jest również szczególna. Zawsze jest to ostatni dzień lipca, przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, co dla Papcia – uczestnika Powstania Warszawskiego o pseudonimie powstańczym „Jupiter”, ma szczególne znaczenie.

 

A informuje o tym i zaprasza do oglądania galerii zdjęć
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

18.07.2013

Dziś czyli 17 lipca 2013 roku w samo południe Papcio Chmiel został uhonorowany kolejnym odznaczeniem i tytułem.
Od dziś można o Nim śmiało mówić „Zasłużony dla Miasta Stołecznego Warszawy”, gdyż tak orzekła Rada Miasta Stołecznego Warszawy, a jej przewodnicząca Pani Ewa Malinowska – Grupińska odznaczyła dziś Papcia medalem, który wygląda tak:

 


Uroczystość miała miejsce w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki – siedzibie Rady.
Jeśli zaś chodzi o samo wyróżnienie to czytamy, że przyznawane jest „osobom fizycznym, obywatelom Polski i cudzoziemcom oraz jednostkom organizacyjnym wyróżniającym się działalnością na rzecz Miasta, w szczególności w sferze społecznej, naukowej i edukacyjnej”. ..

 

Zapraszamy do galerii zdjęć »


a donosi o tym z dumą i zaprasza do oglądania
nowego odznaczenia wraz z przynależną mu legitymacją
do zakładki „Medale i Ordery Papcia Chmiela”
Redaktor Agencji
Mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

WIELKI JUBILEUSZ PAPCIA CHMIELA w Opolu

10.07.2013

 

No tak … zdaje się, że na ten rok zamknęliśmy uroczystości WIELKIEGO JUBILEUSZU PAPCIA CHMIELA, chyba że dowiemy się o kolejnych obchodach … i kolejnych … rozmarzyła się reporterka naszej Agencji. Pląsając jeszcze w rytm - być może bliskich sercu Mistrza - przedwojennych szlagierów i z resztkami serpentynek we włosach pokazała kolegom z redakcji zdjęcia z niedawnego Astronomiczno - Tytusowego Festynu Urodzinowego zorganizowanego w ramach 9. Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zero Nudy” w Opolu. Na głównym placu miasta obchodzono 540-te urodziny Kopernika, 90-te urodziny Papcia Chmiela i 55-te Tytusa. Odbył się konkurs wiedzy o Koperniku, można było błysnąć znajomością VIII księgi przygód „Tytusa, Romka i A’Tomka” lub obejrzeć „Tytusa astronomem” wydrukowanego w formie prawie niemającej końca taśmy. Były wspaniałe torty, urodzinowe krówki z portretem Papcia, serpentynki, rożki i balony a sam Papcio z megafonów zapraszał na swój urodzinowy tort. Potrafiący pisać pisali a niepotrafiący rysowali życzenia urodzinowe dla zacnego Jubilata. Wolne chwile spędzali w wannolocie lub fotografowali się z odświętnym urodzinowym wizerunkiem Papcia. Miejscem na chwilę wyciszenia była ustawiona wśród zieleni wystawa portretów Mistrza z różnych okresów Jego życia.

Zapraszamy do galerii zdjęć »

A wszystkiego doglądał … kto? Rzecz jasna - Tytus :)

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

05.07.2013

 

Mamy przyjemność przedstawić Szanownym Internautom, a zarazem wielbicielom Wszechstronnego Talentu Papcia Chmiela, serial rysunkowy pt. „KOPERNIK” z 1973 roku, autorstwa dwóch kolegów z redakcji „Świata Młodych”: Henryka Chmielewskiego - tekst i Mieczysława Kościelniaka - rysunki.
 

Okładka - kliknij »

 

Poprzednie odcinki:

Okładka - kliknij »
Odcinek nr 1 - kliknij »
Odcinek nr 2 - kliknij »
Odcinek nr 3 - kliknij »
Odcinek nr 4 - kliknij »
Odcinek nr 5 - kliknij »
Odcinek nr 6 - kliknij »
Odcinek nr 7 - kliknij »
Odcinek nr 8 - kliknij »
Odcinek nr 9 - kliknij »
Odcinek nr 10 - kliknij »
Odcinek nr 11 - kliknij »
Odcinek nr 12 - kliknij »
Odcinek nr 13 - kliknij »
Odcinek nr 14 - kliknij »
Odcinek nr 15 - kliknij »

 

 

 

Przy okazji pozwalamy sobie zamieścić portret Imć astronoma Mikołaja Kopernika (miedzioryt grafika Jana Libera z roku 1804) i fotografię pana Chmielewskiego z roku 1973. Porównywanie siebie, zwykłego plastyka, do słynnego astronoma i duchownego, jest dla redakcji objawem pyszałkowatości i prostactwa. Mimo tej opinii, zamieszczamy obok siebie portrety obu panów, ze względu na historyczne walory i wydźwięk treści.

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

12.06.2013

Ach, co to był za piękny Jubileusz! Uroczystości ciągnęły się dni parę, a potok życzeń, zachwytów, wspomnień zalewał wszelkie możliwe drogi prowadzące do Papcia. Były kwiaty, prezenty, maskotki, torty, czekoladki, urodzinowe „krówki”, a nawet konfitury własnej roboty specjalnie przywiezione dla Jubilata. Telewizje emitowały wywiady i śledziły Jego sobotnie urodzinowe spotkanie z czytelnikami zorganizowane przez Wydawnictwo Prószyński Media, a prasa prześcigała się w doniesieniach o 90-tych Urodzinach Artysty. Kolejka czekających po autografy nie miała końca, zaś Mistrz pilnie strzeżony przez trzech „body guards” … szybko przemieszczał się po Warszawie … by przyjąć wcześniej umówione i czekające w kolejce delegacje.

 

 

 

 

Tym, którzy zechcą przeżyć to jeszcze raz polecamy:

 

a donosi o tym rozemocjonowana
Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

07.06.2013

Strach ogarnął Papcia kiedy otworzyły się drzwi i stanął w nich potężny WIELKOLUD. Strach minął, kiedy uśmiechnięty WIELKOLUD wręczył Papciowi, również WIELKI bukiet kwiatów i piękne życzenia 200 lat życia. Okazało się, że WIELKI człowiek to Wielki WYDAWCA KOMIKSÓW, przedstawiciel WIELKIEGO WYDAWNICTWA EGMONT POLSKA, pisarz i publicysta, pan Tomasz Kołodziejczak z małżonką Joanną. Taki WIELKI zaszczyt spotkał Papcia w przeddzień Jego urodzin!

 o czym donosi z dumą i radością
Reporter Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

07.06.2013

Sensacja!
Papcio zwariował!
Kupuje deskorolkę?

 

 

Nie! Na szczęście … tylko przyjmuje prezent od wielbiciela Tytusa – kolegi Michała, deskorolkowca.
Jest to prezent na 90-te urodziny Papcia.
Jeśli ktoś z Was nie jest Papciem Chmielem i nie skończył 90-ciu lat, a chciałby mieć taką deskę z Tytusem, raczej nie może liczyć na to, że Michał do Niego przyjedzie, za to może udać się do warszawskiego sklepu przy ulicy Koszykowej 58.
UWAGA!!! Gdy ktoś z was zobaczy Papcia szalejącego na deskorolce, niech NIEZWŁOCZNIE powiadomi Agencję

 

o co prosi zatroskana
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

PS. Papcio z okazji 90-tych urodzin jest teraz wszędzie, i w gazecie i w telewizorze, i na spotkaniu urodzinowym z czytelnikami. Polecamy "DZIEŃ DOBRY TVN" w najbliższy piątek pomiędzy 8:00 a 11:00, sobotnio-niedzielną (1-2.06.2013) „RZECZPOSPOLITĄ”, a w niej wywiad pt. „NIE BIORĘ ŻYCIA ZBYT POWAŻNIE” i poniedziałkowe (2.06.2013) „UWAŻAM RZE” i tam artykuł pt. "TORT DLA PAPCIA CHMIELA" a także spotkanie organizowane przez Wydawnictwo Prószyński Media: http://www.proszynski.pl/Swietuj_z_nami__90__urodziny_Papcia_Chmiela_-n-767-1_2-.html

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

31.05.2013

Prawdziwa rewelacja! Pojazdy profesora Talenta w naturalnej wielkości!
Tylko na wystawie z cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie!

 Wynalazki to wspaniała rzecz. Ratują życie i też je ułatwiają. Ale te, które wymyślił i stworzył nasz profesor Talent (jak się okazuje utalentowany także literacko) potrafią nazywać się śmiesznie i wykwintnie, a przy tym absolutnie ekscentrycznie. Bo czyż odgadnie ten, kto nie czytał komiksu, co to jest np. elektrospiriticymbałopectusprovocatiradiofalograf? Odpowiedź znajdziecie w książeczkach o Tytusie, Romku i A’Tomku, do lektury których i na wystawę przygotowaną przez Wojtka Łowickiego serdecznie zapraszamy już od 1 czerwca do 15 września (cały tydzień, oprócz poniedziałków)


Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

31.05.2013

 

Dowiedzieliśmy się właśnie, że od piątku Tytus zamieszka na plaży … bowiem wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" zagości w Ustroniu Morskim.
Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego. Jak opowiada jej autor wystawa ma za zadanie ukazać postacie z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego jako nie tylko papierowe, lecz również niemalże rzeczywiste, które w ciągu wielu lat zmieniały się wraz z przeobrażeniami cywilizacyjno-społecznymi, ale też i politycznymi. Ukazać jako bohaterów nie tylko komiksu, ale też jako ikony z dziecięcych marzeń i pragnień. Przecież dla wielu z nas Tytus i jego dwójka przyjaciół żyją, tuż obok, na sąsiednim podwórku. Wystarczy otworzyć którąś z książeczek i już świat rzeczywisty zamienia się w komiksowy, a komiksowy w rzeczywisty. Wystarczy odrobinka wyobraźni. I to właśnie jest piękne.

Zapraszamy od 31 maja od godz. 11:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim.

 

Ze swojej strony zaprasza również
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

26.05.2013

Tak … już minął tydzień od oficjalnej premiery NOWEGO ALBUMU HISTORYCZNEGO PAPCIA CHMIELA pt. „Tytus, Romek i A’Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki”. Co się tam działo na Stadionie Narodowym… Ci, których w tym gwarnym miejscu zabrakło mogą zobaczyć co nieco na zdjęciach, przesłanych nam dzięki uprzejmości Mirka Sobieckiego lub na filmie nakręconym przez panią Monikę Lehman - córkę Papcia Chmiela - http://youtu.be/cNPhmDmVt-M
a Ci co tam byli i to wszystko przeżyli, pewnie z przyjemnością powspominają… Z kolei tym, którzy lubią czytać polecamy recenzję
http://kultura.onet.pl/ksiazki/receznje-literackie/recenzja-tytus-romek-i-atomek-w-wojnie-o-niepodleg,1,5517737,artykul.html

 

A donosi o tym z radością
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

 

Papcio w Wannolocie wyprodukowanym przez firmę TISSOTOYS

Papcio podpisuje albumy, w takim tempie, że nie odrywa oczu dla nikogo

Kwiaty ... Wywiady ...

Z czytelnikami

Z miłymi asystentkami z Wydawnictwa Prószyński - Media

Z żoną Irenką

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

20.05.2013

14 maja 2013 miała miejsce uroczystość jubileuszu czternastolecia nadania Szkole Podstawowej nr 87 w Warszawie, imienia „7 pułku piechoty AK Garłuch".
W ramach obchodów uczniowie przygotowali między innymi przedstawienie pt. "Dziadek opowiada o Powstaniu". Na jednym ze zdjęć zobaczyć można tytułowego "dziadka" z fajką. Zaś na boisku szkolnym - aż do najbliższego deszczu – podziwiać można efekty konkursu na rysunek wykonany kredą o tematyce wojennej.
Ponieważ Papcio Chmiel nie był obecny na uroczystości, dzieci, a uczniowie tej zacnej Szkoły, przesłały Drogiemu Patronowi swoje uśmiechy i pozdrowienia – w formie zdjęcia wysłanego mejlem.

 

 

 

 

 

W imieniu Papcia serdecznie dziękuje
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

17.05.2013

Nadeszła Wiekopomna Chwila!!!

 

 

NOWY HISTORYCZNY ALBUM PAPCIA CHMIELA pt. „TYTUS, ROMEK I A’TOMEK W WOJNIE O NIEPODLEGŁOŚĆ AMERYKI” wydrukowany, pachnący i jeszcze ciepły opuścił drukarnię dwa tygodnie temu, a teraz … szykuje się wprost do podpisywania przez AUTORA na WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI w niedzielę 19 maja w godzinach 11:00 – 12:30 na stoisku WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI.

 

Na spotkanie z Papciem Chmielem zaprasza
Redaktor Agencji – mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

15.05.2013

Któżby nie chciał podróżować GWIZDKOLOTEM… ach! … rozmarzy się zapewne niejeden wielbiciel Tytusa i nie pomyśli nawet, że to możliwe. Tak, tak, to już możliwe dzięki konstruktorowi Marcinowi Zbierskiemu, który tak opowiada o swoim dziele:

  • Mój Gwizdkolot to wersja cabrio, specjalnie na lato 2013. Na razie jeszcze niedostępny w salonach.
  • Kierownica jest obita foką.
  • Starałem się aby stylistyka odpowiadała epoce, w której powstał komiks.
  • Dodałem coś dla dorosłych (nie, nie takie rzeczy ;)
  • Dźwięk składa się z gwizdu odmienianego przez wszystkie przypadki, odgłosów silników oraz paru bonusowych dźwięków.
  • Podrasowałem silnik i teraz moc Gwizdkolotu wynosi okrągłe 1000 fiutów mechanicznych.
  • Dorosły nie ma szans się do niego zmieścić, chyba że ma maksymalnie 1,50m wzrostu.

 

 

 

Gwizdkolot jak i Prasolot, o którym pisaliśmy wcześniej, można będzie zobaczyć w dniu 1 czerwca 2013 w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie,

 

a na wystawę zaprasza serdecznie
Redaktor Agencji - mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

14.05.2013

 

   

 

Słynnego Astronoma obchodzącego w tym roku 540 - tą rocznicę urodzin, portretowało wielu twórców. Uczynił to również nestor polskiego komiksu Henryk J. Chmielewski czyli słynny Papcio Chmiel – pisze kurator nowej wystawy „Kopernik. Komiks i okolice” Wojciech Łowicki. 
Na planszach przygotowanych przez Pana Wojtka zobaczyć będzie można kilkadziesiąt rysunków i komiksów pokazujących Wielkiego Astronoma,
a rysowanych przez legendarnych polskich twórców w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Wernisaż wystawy „Kopernik. Komiks i okolice10 maja o godzinie 18.00 w Planetarium w Toruniu.

 


do oglądania zaprasza
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja HI-HI donosi:

04.05.2013

 

Już dwa tygodnie temu Marcin Zbierski poinformował nas, że jest właśnie w trakcie budowania PRASOLOTU na zlecenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Z zapartym tchem śledziliśmy postępy prac na blogu http://marcinzbierski2050.blogspot.com/?zx=9701cc804f90ed89 I stało się … Oto PRASOLOT – WERSJA 2013 gotów do opuszczenia pracowni. 


„Uff, to były bardzo produktywne dwa tygodnie. Wygląda mniej więcej tak, jak go sobie na początku wymyśliłem.” – powiedział konstruktor. Pozostaje jeszcze transport eksponatu do Muzeum… Jak dowiedzieliśmy się, transport został przeprowadzony szybko i sprawnie. Nic nie odpadło i się nie zepsuło. Rączka zostanie przytwierdzona przed samą wystawą.

 

 

Na tym nie koniec. W pracowni Marcina zwolniło się miejsce dla kolejnego pojazdu i wiemy już, że będzie to GWIZDKOLOT !!!

 

o czym donosi z radością
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

10.04.2013

Co za czasy … rozmarzy się zapewne niejeden wielbiciel Tytusa. Kiedyś by Go zobaczyć trza było pędzić bladym świtem do najbliższego kiosku … a teraz … leżysz na kanapie i Go oglądasz … na suficie nad Tobą, na ścianie … gdzie tylko zechcesz. Możesz do kompletu i pełni szczęścia założyć super koszulkę z Tytusem. Zobacz:


Współpraca z osobistością, jaką jest Papcio Chmiel, oraz możliwość dostarczania naszym klientom, a równocześnie jego fanom, twórczości tego szczególnego artysty jest dla nas ogromną nobilitacją – mówi Bartosz Pilarczyk, właściciel portalu muralo.eu. - Jesteśmy przekonani, że możliwości jakie razem stworzymy, pozwolą naszym klientom jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich ulubionych bohaterów. Zapraszam do już działającego mojego sklepu http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=3564370 i tworzonego portalu www.muralo.eu. Jeśli chcecie być informowani o nowościach w ofercie „polubcie” https://www.facebook.com/muraloeu

Jak blisko się zbliżycie … zdecydujecie sami a informuje Was o tym

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

09.03.2013

Na prośbę pana Wojtka Łowickiego - Szanownego Kustosza Tytusowych Wystaw - zamieszczamy niniejszą informację - jak widać przepięknie ilustrowaną przez Mistrza Papcia Chmiela:

 

 

 

CENTRUM KULTURY WROCŁAW – ZACHÓD
oraz Wojtek Łowicki
zapraszają na wystawę
„TYTUS - NAJSŁYNNIEJSZY HARCERZ RZECZYPOSPOLITEJ,
CZYLI HISTORIA TYTUSA, ROMKA I A’TOMKA”

 

Wystawa jest opowieścią o fenomenie komiksu stworzonego przez mistrza gatunku - Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego jako Papcio Chmiel. Jego bohaterowie od początku swego powstania, czyli od października 1957 roku, nieprzerwanie towarzyszą kolejnym pokoleniom czytelników. Specjalnie dla mieszkańców Wrocławia autor namalował okolicznościową akwarelę!


***


Wystawa ekspozycji czynna już od 10.03 do 31.03.2013 roku. Natomiast uroczyste otwarcie wystawy: 17 marca 2013 / godz. 11.00. Wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Centrum Kultury Wrocław – Zachód w Dziale Programowym.

 

Na wystawę zaprasza również
Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

20.02.2013

 

Ładni Ci Bytomianie, prawda? I tacy … myślący … Rodzina Tytusa ??? Taką oto fotkę otrzymała nasza Agencja jako wspomnienie wernisażu wystawy „Tytus-najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka” w Bytomskim Centrum Kultury. Ekspozycję można zobaczyć jeszcze do końca lutego. A od 10 marca Organizatorzy zapraszają do Wrocławia, gdzie gościć będzie w Centrum Kultury Wrocław-Zachód!

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

19.02.2013

 

Z okazji 540 rocznicy urodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, zaczęliśmy grzebać w archiwum Agencji … i oto co znaleźliśmy. Z trudnością rozpoznaliśmy na zdjęciu naszego Tytusa i z jeszcze większą Papcia. A jak Wam, Drodzy Czytelnicy, podoba się Papcio bez wąsów sprzed 40 lat? Może teraz też powinien się golić? Jego twarz będzie bardziej przypominała twarz Tytusa???

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

KOMIKS ORBITALNY. 540 ROCZNICA URODZIN ASTRONOMA

19.02.2013


Tytus został astronomem w 1973 roku, wtedy gdy Kopernik miał 500 lat. Również i w tym roku obchodzimy rocznicę kopernikańską o czym przypominają Tomasz Marciniak i Wojtek Łowicki. Panowie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację CBO oraz Urząd Miasta Torunia na komiks związany z 540 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika; Konkurs trwa od 19 lutego 2013 r. (rocznica urodzin Astronoma) do 30 czerwca 2013 r.

Regulamin konkursu i info: tomk@umk.pl oraz wojciech.lowicki@wp.pl

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

30.01.2013

 

 

1 lutego 2013 o godzinie 19:00 rozpoczyna się wernisaż wystawy „Najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka”, na który zaprasza pani Agnieszka Skowronek – rzecznik prasowy BECEK Bytomskiego Centrum Kultury, rzecz jasna w Bytomiu, Plac Karin Stanek 1. Poza tą informacją udało się nam również zdobyć planszę, którą Papcio przygotował specjalnie na tę okazję. ZAPRASZAMY!!!

Oficjalny Serwis Bytomia

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

23.01.2013

Jak dowiedziała się nasza reporterka Papcio Chmiel złożył był właśnie owoc swojej wielomiesięcznej pracy w ręce Wydawnictwa Prószyński Media. "Owoc" ów omawia czyny NASZEGO WIELKIEGO RODAKA na Obcej Ziemi, a własciwie na ziemi zaoceanicznej, amerykańskiej. Podniecenie z tym związane udzieliło się nie tylko Tytusowi, Romkowi i A"Tomkowi, ale przede wszystkim SAMEMU AUTOROWI DZIEŁA!!! Czy można to nazwać prawdziwą Amerykomanią??? Oceńcie sami! Dowody w załączeniu!

 

 

 

Redaktor Agencji mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj