Dom Tytusa

08.10.2010

Gdyby budowano domy według projektu Tytusa de Zoo, nie byłoby tragedii w czasie powodzi.
Księga XXVIII TRiA' str.4 wyd. Egmont 2003. 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

01.10.2010

 

Pierwszego października, podczas tegorocznego 21-szego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, została odsłonięta tablica upamiętniająca fakt, że w 1945 roku w kamienicy pod numerem 8 przy ulicy Nawrot mieszkał... nie kto inny jak Papcio Chmiel. Organizatorzy łódzkiego Festiwalu z radości, że ów związek Papcia z Ich rodzinnym miastem jest historycznym faktem, ów fakt dla przyszłych pokoleń z dumą utrwalili.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

 

  


Relacja filmowa z odsłonięcia tablicy

Czytaj

Epitafia

10.08.2010

 Tu leży trupek, tam leży trupek,
Papcio sam z siebie, zrobił wygłupek.
Duszek znad trumny woła: a kuku!
Dziś wasze dzieło idzie do druku.


 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

20.05.2010

 

Dnia 20 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej im. 7p.p AK "GARŁUCH" odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Imprezę ubarwiły występy uczniów, z których najatrakcyjniejszym było przedstawienie odegrane na podstawie VI Księgi olimpijskiej Tytusa, Romka i A'tomka.
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Fragment sztuczki: Romek i A'tomek szykują Tytusa
do wzięcia udziału w Olimpiadzie w Kogutkowie Górnym. 
 
Wszyscy uczniowie otrzymują od Papcia przypinki z portretem Tytusa. 

 
Biblioteka szkolna otrzymuje album
"Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku". 

 
Ksiądz kapelan szkoły ogląda stronę z epizodem
fragmentu bitwy, na której jest narysowany
ks. Jan Skorupka, kapelan 236 pułku piechoty. 

Czytaj

Agencja Hi-Hi donosi:

16.05.2010

 


Na stoisku Wydawnictwa Prószyński i s-ka - Targi Książki, Warszawa, PKiN


Na stoisku Wydawnictwa Prószyński i s-ka - Targi Książki, Warszawa, PKiN

A CÓŻ TO ZA KRASNOARMIEJCY?
 

Tak oto przebrani Papcio i Tytus występowali w dniu 16 maja 2010 roku na Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas podpisywania najświeższego albumu pt. TYTUS, ROMEK I A'TOMEK W BITWIE WARSZAWSKIEJ 1920. 

Przez 2 godziny Papcio mężnie machał zawijasy swego podpisu z rysunkiem łba Tytusa, w czym dzielnie Mu pomagała koleżanka Iwonka Pacholec z Wydawnictwa Prószyński Media, pieczętując album herbem Tytusa i wstawiając w dymki imiona (tak, aby więcej miłośników Tytusa było autografem obdarowanych). Ogonek autografobiorców zachodził i wił się za stoiska innych zazdrosnych o powodzenie Wydawców. Wreszcie wykończony Papcio salwował się ucieczką, kryjąc się w pożywialni Mc Donalda. Ale i tu dopadł go czytelnik ze Szwecji, któremu Papcio podpisał album - o, nie, nie za darmo, za hamburgera!
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

2 maja - Święto Flagi

02.05.2010Rysunek pochodzi z 79-tej strony Nowego albumu Papcia Chmiela
"Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Warszawskiej 1920"

Album będzie sprzedawany i podpisywany przez Papcia Chmiela na Targach Książki
w Pałacu Kultury i Nauki, w dniu 16 maja o godz. 11:30 do13:00.

Czytaj

PAPCIO KŁAMCĄ?

01.05.2010

 

Po wydaniu albumu "TYTUS, ROMEK I A'TOMEK jako warszawscy powstańcy 1944", Papcio, autor dzieła, w licznych wywiadach prasowych obwieścił, że elaboratem tym kończy rysowanie komiksów.

Skąd takie desperackie oświadczenie? - zapytała redakcja Hi-Hi.

- W roku 2008 poczułem, że w szybkim tempie grzybieję, czego wyraźnym symptomem było ustępowanie mi przez młodzież (Sic!) siedzącego miejsca w wehikułach komunikacji miejskiej. Postanowiłem zakończyć długoletnią karierę rysownika małpy - jak sportowiec - efektownym rzutem na taśmę, czyli narysować album - arcydzieło, w którym będzie można błysnąć talentem, na zakończenie życia.

Kiedy pod koniec 2008 roku byłem tuż od ukończeniu dzieła, padłem nagle zemdlony pod rysownicę (na szczęście nie wykruszyły się piąte klepki). Zabrało mnie pogotowie do Instytucji Przytrzymującej w Ciele Uchodzące Dusze. 

Przez 2 miesiące przerzucano mnie przez 4 takie instytucje. Kiedy w jednym szpitalu służba medyczna nasyciła się moimi autografami z rysunkiem Tytusa, przekazywano mnie do następnego szpitala, o innej specjalności warsztatowej. I tak wykończono mnie ostatecznie w Instytucie Przekształceń Krwi Niebieskiej Na Karmazynową. Zręcznie omijając kostnicę, wydostałem się - jako zdrowy - na światło dzienne. Natychmiast dorwałem się do wykończenia ostatnich trzech stron albumu.

RODACY! TO JUŻ KONIEC! Za jakie Chiny mam ostatnie 14 lat życia (jakie mi zostały) męczyć się rysowaniem małpy? - pomyślałem przed lustrem. Inni emeryci spędzają jesień życia na oglądaniu seriali w TV, na działce, na nieszporach, w oknie. A ja mam "obratno" rysować głupoty ośmieszające naród? DOŚĆ!

Wytrzymałem tylko 2 miesiące na śledzeniu podwyżek rent i emerytur i koniec! Jak to!? Tu zbliża się 90 rocznica Bitwy Warszawskiej, 600 lecie Bitwy pod Grunwaldem, inni twórcy kultury szaleją, a Tytus nie weźmie w tym udziału? Przerwałem leżenie graficznym odłogiem, wyostrzyłem jeszcze działające jedno oko i machnąłem nowy album TRiA' w Bitwie Warszawskiej. Ale teraz nie zastrzegam się, że to już "na sicher" ostatni. 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem
 

Dzięki znajomości w Wydawnictwie Prószyński - Media, jaką się szczyci Pani mgr Alicja Wszystkowiem, udało się redakcji wycyganić 21 planszę albumu, którą zamieszczamy dla zachęty. 
 

Czytaj

Nowy Album Komiksowy Papcia Chmiela!

05.04.2010

 

  

Tytus, Romek i A'Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Tajemnicze źródło natchnienia Papcia Chmiela odkryte!!! 

 

 

Aby wczuć się lepiej w tematykę dzieła, Papcio i Tytus założyli najpierw odpowiednie ubrania. Gdy obaj przeobrazili się w czerwonogwardzistów, natychmiast - i to ciurkiem - zaczęły im przychodzić do głowy sceny z wojny polsko - bolszewickiej. I co Państwo na to powiecie?! 
 

Album jest już gotów! Pokazujemy po raz pierwszy światu, okładkę tego nowego, 40-to stronicowego dzieła.

Album będzie drukowany w Wydawnictwie Prószyński - Media. Pierwsze egzemplarze będą sprzedawane w stoisku wydawnictwa na Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 20 - 23 maja. 
 

Red. mgr Alicja Wszystkowiem

Czytaj

Wesołych Świąt Wielkanocnych

04.04.2010Wesołych Świąt Wielkanocnych,

ciepłego śmigusa - dyngusa, pisanki ze strusiego jaja, 
i w czasie ferii, dracznych brewerii


- życzą swoim czytelnikom
Tytus, Romek i A'tomek, Papcio Chmiel i prof. Talent.
 

( A tak na prawdę, z czego mamy się cieszyć, że zrobią ze mnie pasztet, a na jaju dokonają aborcji?
- z poważaniem królik i struś.)

Czytaj

Kalendarz na 2010 rok

05.01.2010

 

DRODZY FANI I KOLEKCJONERZY TYTUSOJDÓW! Deutsche Bank wydrukował zestaw kalendarzy na 2010 rok z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem. Występują one w trzech formatach: ścienny 100 x 70 cm, wiszący 33 x 47 cm i biurkowy. Na stronie każdego miesiąca zobaczycie rysunek bohaterów latających pojazdami znanymi Wam z książeczek. 

Wszelkie informacje możecie uzyskać w firmie ZSRR p.stach@zsrr.pl

Czytaj